Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A parom batyja egy hulye...

A parom batyja egy hulye bunko, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azert irtam ide, mert remelem, hogy valaki volt mar hasonlo helyzetben es tudna segiteni.

Nagyjabol 1 eve koltoztunk ossze a volegenyemmel(aki Finn es ott is elunk), minden szep es jo, tanulom a nyelvet, egyetemre jarok, takaritok, fozok, teljes a harmonia kettonk kozott.

A remalom olyankor kezdodik, amikor a csalad latogatoba jon. Anyuka, kedvesem batyja(nevezzuk M.-nek) es M. kislanya. Anyukaval nincs kulonosebb problema, tudja, hogy nehezsegeim vannak meg a nyelvvel, de azt is tudja, hogy ehhez ido kell es nem lablogatni vagyok itt. Ha jonnek, rendszerint koszonunk, par mondat arrol, hogy ki hogy van, ker-e kavet, mi ujsag, stb.


M. viselkedesetol viszont a falra maszom. Az egy dolog, hogy egy budos szot nem szol hozzam soha(amikor pontosan tudja, hogy pl angolul folyekonyan beszelek - parommal is igy kommunikalunk es M. is beszeli, plusz tudok nemetul is es finnul is tudnek vele beszelni egy keveset). De azt, hogy akarhanyszor idejonnek, se o, se a gyerek meg csak nem is KOSZON nekem(en rendszeresen koszonok nekik) azt felhaboritonak tartom. Egyetlen egyszer sem vetett oda meg csak egy hellot sem. Gusztustalan cigaretta szaga van es az erkelyen is mindig nyitott ajtonal cigizik, hiaba zarom be, legkozelebb ugyanugy nyitva hagyja. Bofog, mintha otthon lenne es gusztustalanul szivogatja az orrat, amitol mar szo szerint a hanyinger kerulget, legszivesebben lekevernek neki egyet. Ezek utan meg fozzek neki kavet, es etessem a gyereket, aki abbol uz sportot, hogyha ranezek elszalad, egyebkent folyamatosan bamul, ha szolok hozza szinten elszalad, mintha egy szornyeteg lennek. Soha nem volt problemam ezelott a gyerekekkel, van egy kishugom akit felig-meddig en neveltem fel es rengeteg kis baratnojevel talalkoztam mar, minddel nagyon jol kijottem. Ettol a gyerektol viszont a hideg kiraz. Rendetlenseget csinal, cipovel ugral az agyon es ordit. Ugy erzem, hogy nekem nincs jogom beleszolni, mivel nem az en lakasom, sem az en gyerekem, plusz egy 35 eves ferfit hadd ne en kezdjek mar el nevelni...de komolyan mondom, hogy a gyomrom felfordul toluk es tiszta gorcs vagyok, ha megtudom, hogy jonnek. Mar tobbszor szova tettem a paromnak ezeket, igyekeztem nem durva lenni, de mindig annyiban maradt a dolog, hogy o sem erti, de majd szol. Nem szolt soha. Mert vele rendesek, kedvesek, beszelgetnek stb. Szerencsere 1 honapban max 1-szer jonnek, de akkor is rettenetesen zavar, hogy ennyire nem vesz emberszamba a batyja, amikor raadasul pont O az, aki ugy viselkedik, mint egy neandervolgyi....nem hinnem, hogy nagy dolgokat varok el, de szerintem alap udvariassagi forma a koszones, meg a raszolok a hulye gyerekemre, ha az cipovel ugral mas agyan, meg nem otthon vagyok, nem bofogok es nem szivom horkantva az orromat ket percenkent...meg jo hogy nem fingik...parom pedig ra nem szolna, veletlenul sem...


Tudnek valamit tenni, vagy teljesen remenytelen?


2010. ápr. 29. 13:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én a húgom fiúbarátaival viselkedtem bunkón. Abban az időbe tetszett, hogy pár évvel idősebb vagyok, nagyobb és erősebb és direkt szemétkedtem.
2010. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem kell Finnországba menni,hogy ilyen emberekkel találkozz.

Az én szerény meglátásom a következő.

A bátyja ki nem áll téged,mert a szemében te csak egy "keleti bevándorló" vagy aki az öccse révén akar többre jutni..(nevezheted rasszistának is)

Mivel a szemében te csak egy porpiszok vagy egy köröm alatt úgy is viselkedik veled.Nem vesz tudomást rólad,és később ha majd házasok lesztek,és gyermek is lesz,akkor sem fog változni a helyzet.

A gyereke azért viselkedik így mert nincs megnevelve.Jobban mondva nem merik manapság nevelni a gyereket,mert a kölyköknek több joguk van mint a szülőknek.Tudom mert Angliában élek,és szinte égnek áll a hajam,hogy a kis gyerekek mire képesek...a szülők meg csak vihognak,vagy nem vesznek tudomást róla..

Azt,hogy dohányzik...nos ez a bátyja magánügye..nagyon sokan dohányoznak,és sokan nem..De ezért a rossz szokásért nem lehet senkire sem rászólni.Addig amíg nem az én pénzemből veszi a cigit,addig amíg szándékosan nem az arcomba fújja a füstöt nem szólhatok.Egy dolgot igen.Szólhatok neki,hogy a lakásban nincs bagózás..(de nálatok ezt nem csinálja hiszen írtad kimegy az erkélyre)Azt hogy dohányszagú ezt a dohányos nem érzi.(el se hinnéd,hogy hány fiatal lánynál érzem a büdös bagószagot,holott igyekszik a lehető legjobban kinézni,és drága parfümöt szórni magára..)

Szívja az orrát azt tényleg undorító szokás,de ez lehet idegi alapú is.(a sógorom is ezt csinálja,undorító,de ő idegbeteg és ezért csinálja)Hiába szólsz rá,mindig csinálni fogja mert neki már rég nem tűnik fel..Olyan mint a körömrágás..Aki rágja a körmét már fel sem tűnik neki,hogy csinálja,pedig az sem szép látvány..

A böfögés szintén egy rossz szokás,ha otthon a családja nem szól rá rendszeresen,akkor nem is fogja abba hagyni..

Egyszóval a párod bátyja sem volt rendesen megnevelve,és nem tudja,hogy mikor mit illik csinálni..

Nem akarlak elkeseríteni,de később sem lesz jobb a helyzeted.Én ezért ha legközelebb jönnének bizony szólnék neki a böfögés,és orrszívás miatt.Nyugodtan kérdezz meg tőle,hogy neki nem tűnik fel,hogy mit csinál?És szólnék normálisan ,hogy legyenek szívesek a gyerekre rászólni,hogy ha már ugrálni akar akkor vegye le a cipőjét...Te csinálod a rendet..Mosolyogva hozzá is teheted,hogy ne akarja hogy te vedd le a gyerekről....A bátyó nem fog kedvelni téged,de semmit nem fog változni a helyzet hiszen már most sem kedvel..

2010. ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem kell fölháborodnod, senki nem hitt és nevezett téged annak amit magadról írtál. Nem vagytok egymásnak szimpatikusak, ez nyilván való. A bátyjának egyébként nincs felesége? Mert a lányáról írtál, de a feleségéről nem. Milyen élete volt eddig? Talán oka van, hogy nyíltan kimutatja, nem kedvel, de legalábbis nem vesz figyelembe. A párod mit mondott máskor is így viselkedik, vagy csak téged tisztel meg vele? Amikor ti mentek látogatóba is így viselkedik? Vagy csak ők járnak hozzátok?
2010. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
nemreg valtak el a felesegevel, aki 3 eve munkanelkuli es allitolag egesz eleteben le se szarta a kislanyt, epp most beszeltunk errol, hogy a kicsit is biztos megviselte ez, lehet hogy tenyleg csak ezert ilyen furcsa...akkor a batyja ezek szerint lehet, hogy ram vetiti ki ezt az egesz balhet, ami a felesegevel volt?
2010. ápr. 29. 15:01
 15/16 anonim ***** válasza:
lehet hogy nőgyűlölő lett, de ez akkor sem memtség a viselkedésére. Sajnos egy ilyen elcseszett házasság sokat ront egy férfi bizalmán, a nők felé; de nem mindenki egyforma. Beszélj vele, de érezze hogy neked igen is rosszul esik a viselkedése!
2010. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy most a női nemre orrol. A kislányt meg biztosan nagyon megviseli a válás, még akkor is, ha az anyja nem törődött vele. Az elhanyagolt gyerekek is kötődnek az anyjukhoz. S mivel az anyja nem törődött vele, nincs benne a nők iránti bizalom. Türelem. Előbb utóbb megtörik a jég.
2010. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!