Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ha egy lánynak bátyja van?

Jó ha egy lánynak bátyja van?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiunk, és kistesót szeretnénk mellé. Úgy gondolom fiúval biztosan könnyebben kijönne. Jól el tudnának játszani. És mi a helyzet ha kislány lesz? Van valakinek bátyja? Jó testvérek felnőttként? Mennyi a korkülönbség? Milyen a viszony régen és most? Minden tapasztalat érdekel. Én sajna egyke vagyok, így fogalmam sincs a témáról. Előre is millió köszönet. Meghálálom a válaszokat :)
2011. máj. 25. 10:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Két fiútestvérem van :) Egyik 2 évvel idősebb, a másik 6 évvel. A nagyobbal nagyon jó viszonyban vagyok, mivel kiskoromban egy szobában éltem vele, a másikkal is jó viszonyban vagyok. Persze gyerekként néha öltük egymást, de ez mindenkinél így van, ha baj van, mindig ott vagyunk egymásnak.
2011. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi idős a fiatok?

Egyébként szerintem a lány szempontjából ez csak előny. Edzettebb, vagányabb, talpraesettebb lesz a fiú tesó hatására.

Ha nagyobb korkülönbség, akkor az a tapasztalatom, hogy a fiú óvja, vigyáz a lányra. Ha kisebb, akkor meg sok mindent át fog élni a kislány, de legalább nem lesz nyafka ;)

Ettől függetlenül ismerősök és saját tapasztalatok alapján azt mondom, hogy felnőtt korban sokkal nagyobb a harmónia két ellenkező nemű gyerek közt, mint hasonlók közt. Fiú lánnyal nem rivalizál. Míg két fiú gyakran még felnőtt korban is megpróbálja túllicitálni egymást. Két lány esetéről meg jobb nem is beszélni...

Persze a nevelésed, viselkedésed is nagyban befolyásolja a viszonyt. Ne hanyagold el a fiadat az új pici miatt semmiképp! Mert itt lehet nagyon elszúrni a dolgokat, erre figyelj!

2011. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Még csak 6 hónapos.Egyenlőre még csak tervben készül a pici :) De max 2 év korkülönbsége szeretnénk. Bár tudom hogy nagyon kemény lesz ódarabig. Nagyon nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.
2011. máj. 25. 10:55
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Ja még annyi, hogy hosszútávon a fiú is profitálni fog a dologból, mert megtanulja kezelni a lányokat, tudni fogja, hogy viselkedjen velük. Illetve ez a lányodra is igaz lesz, kiismeri a pasikat, tudja mire számíthat.
2011. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az elsőtől kérdezném hogy jókat tudtatok játszani gyerekként? Csak azért aggaszt a dolog mert ugye a babázás, autózás, nem éppen uniszex játék. Bár aztán bújócskától, fogócskától társasig sokmindent lehet együtt.
2011. máj. 25. 10:57
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

7 évvel idősebb a bátyám, mint én. Kisgyerekként annyira nem favorizáltam, hogy bátyám van, mert folyamatosan nyúzott-húzott, és mindig az orrom alá dörgölte, hogy ő öcsit akart, mert velem nem lehet focizni ésatöbbi.


Mikor eljött az idő, hogy elkezdtem eljárkálni otthonról hétvégenként, sokszor volt, hogy vele mentem, így anyu is sokkal nyugodtabb volt.


Most remek a viszonyunk, mindent meg tudunk egymással beszélni, szóval összegezve én örülök, hogy bátyám van.

2011. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

10:56


Húúúú. Ez eddig eszembe sem jutott, de tényleg nagyon fontos szempont amit írtál. Köszönöm :)

2011. máj. 25. 10:58
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Nekem Nővérem és Bátyám is van. A Bátyám 3 évvel idősebb. Kiskorunkban ugyan mind a hárman gyilkoltuk egymást, mikor kit jobban, de mindig tudtuk, hogy egymás testvérei vagyunk, és szeretjük egymást.

Tizen-huszonévesen Bátyámmal valamivel jobb volt a viszonyom, közös baráti társaság is volt/van. Jelenleg picit eltávolodtunk, de attól függetlenül tudjuk, hogy számíthatunk a másikra, és ugyanúgy jó a viszony.


Páromnak pedig húga van. Ők is tisztelik és szeretik egymást, hiába voltak ott is apróbb zördülések kisebb korukban. Ez szerintem szinte elkerülhetetlen.


Szerintem amúgy sokkal jobb, ha vegyesen vannak a testvérek, mert sokkal másabban fognak állni a másik nemhez, közvetlenebbül... a rivalizálást nem tudom - ahogy korábbi válaszoló írt róla -, nálunk ilyen sosem volt Nővéremmel sem.

2011. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 3 bátyám van. 3, 6, és 10 év korkülönbséggel.

Gyerekkoromban a legközelebb a legkisebbhez kerültem. Nem emlékszem hogy engem bármiben is zavart, vagy akadályozott volna hogy csak fiú tesóim vannak. Néha őket viszont igen. Pl amikor nálunk voltak a barátaik, és én is velük akartam játszani. Később viszont nagyon jó volt, hogy vigyáztak rám, velük elengettek szinte mindenhova.

Egyébként a jó viszony felnőtt korunkra is megmaradt.

2011. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Persze mindenki magából indul ki, de szerintem pont ez az ideális, hogy egy bátyó, meg egy hugica.


Nincs annyira rivalizálás, hisz külön neműek és a bátyus tud vigyázni a hugicára... mondjuk nálunk az már kellemetlen volt, hogy a bátyám szívből utált minden pasit aki az ő pici (amúgy 18 feletti :)) húgához hozzányúlt. :D


Mondjuk kicsiként mi is gyilkoltuk egymást, meg általánosban ciki volt neki, hogy a hugicájával jár suliba... legalábbis ezt állította, de aztán szünetben mégis mindig hozott nekem finomságokat a büféből. :)

2011. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!