Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A parom batyja egy hulye...

A parom batyja egy hulye bunko, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azert irtam ide, mert remelem, hogy valaki volt mar hasonlo helyzetben es tudna segiteni.

Nagyjabol 1 eve koltoztunk ossze a volegenyemmel(aki Finn es ott is elunk), minden szep es jo, tanulom a nyelvet, egyetemre jarok, takaritok, fozok, teljes a harmonia kettonk kozott.

A remalom olyankor kezdodik, amikor a csalad latogatoba jon. Anyuka, kedvesem batyja(nevezzuk M.-nek) es M. kislanya. Anyukaval nincs kulonosebb problema, tudja, hogy nehezsegeim vannak meg a nyelvvel, de azt is tudja, hogy ehhez ido kell es nem lablogatni vagyok itt. Ha jonnek, rendszerint koszonunk, par mondat arrol, hogy ki hogy van, ker-e kavet, mi ujsag, stb.


M. viselkedesetol viszont a falra maszom. Az egy dolog, hogy egy budos szot nem szol hozzam soha(amikor pontosan tudja, hogy pl angolul folyekonyan beszelek - parommal is igy kommunikalunk es M. is beszeli, plusz tudok nemetul is es finnul is tudnek vele beszelni egy keveset). De azt, hogy akarhanyszor idejonnek, se o, se a gyerek meg csak nem is KOSZON nekem(en rendszeresen koszonok nekik) azt felhaboritonak tartom. Egyetlen egyszer sem vetett oda meg csak egy hellot sem. Gusztustalan cigaretta szaga van es az erkelyen is mindig nyitott ajtonal cigizik, hiaba zarom be, legkozelebb ugyanugy nyitva hagyja. Bofog, mintha otthon lenne es gusztustalanul szivogatja az orrat, amitol mar szo szerint a hanyinger kerulget, legszivesebben lekevernek neki egyet. Ezek utan meg fozzek neki kavet, es etessem a gyereket, aki abbol uz sportot, hogyha ranezek elszalad, egyebkent folyamatosan bamul, ha szolok hozza szinten elszalad, mintha egy szornyeteg lennek. Soha nem volt problemam ezelott a gyerekekkel, van egy kishugom akit felig-meddig en neveltem fel es rengeteg kis baratnojevel talalkoztam mar, minddel nagyon jol kijottem. Ettol a gyerektol viszont a hideg kiraz. Rendetlenseget csinal, cipovel ugral az agyon es ordit. Ugy erzem, hogy nekem nincs jogom beleszolni, mivel nem az en lakasom, sem az en gyerekem, plusz egy 35 eves ferfit hadd ne en kezdjek mar el nevelni...de komolyan mondom, hogy a gyomrom felfordul toluk es tiszta gorcs vagyok, ha megtudom, hogy jonnek. Mar tobbszor szova tettem a paromnak ezeket, igyekeztem nem durva lenni, de mindig annyiban maradt a dolog, hogy o sem erti, de majd szol. Nem szolt soha. Mert vele rendesek, kedvesek, beszelgetnek stb. Szerencsere 1 honapban max 1-szer jonnek, de akkor is rettenetesen zavar, hogy ennyire nem vesz emberszamba a batyja, amikor raadasul pont O az, aki ugy viselkedik, mint egy neandervolgyi....nem hinnem, hogy nagy dolgokat varok el, de szerintem alap udvariassagi forma a koszones, meg a raszolok a hulye gyerekemre, ha az cipovel ugral mas agyan, meg nem otthon vagyok, nem bofogok es nem szivom horkantva az orromat ket percenkent...meg jo hogy nem fingik...parom pedig ra nem szolna, veletlenul sem...


Tudnek valamit tenni, vagy teljesen remenytelen?


2010. ápr. 29. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha a párod nem tesz semmit, akkor max szólhatsz te nekik, de akkor max besértődik a párod is, nmtom. nem érdekli őt szerintem.
2010. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Finnországban is vannak rasszisták.
2010. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Hülye bunkónak nevezed, majd kiderül az is,hogy csakazértis rázártad már az erkélyajtót.. Kíváncsi lennék,ki kezdte.. Talán lehetnél kicsit normálisabb is,neked is alkalmazkodnod kell,nem nekik kell kinyalni a fenekedet csak azért,mert te vagy az"új".. Eszed lenne,szemtől szembe megkérdeznéd tőle,hogy mi a baja veled,mert a család miatt érdemes lenne tisztázni. Nincs reménytelen dolog,csak akarni kell tenni is érte,nem csak pöffeszkedni..
2010. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem tiszta sor, a bátyusnak nem vagy szimpatikus, ezért levegőnek néz. Ami különösen furcsa, hogy a saját anyja nem fedi meg, de még a vőlegényed sem!! Kicsit nekem úgy tűnik, hogy ő az isten a családban és senki nem mer beszólni neki.Álljon a talpára a vőlegényed, és igen is kérje meg LEGALÁBB a köszönésre, és takarítsa le az ágyat az unokahúga után, ha úgy érzi ez "természetes" viselkedés. Mellesleg én a szembesítést is merném ajánlani, amikor ott van anyuka, pici fia, meg a vőlegényed , kérdezz rá konkrétan, hogy nem mer-e neked köszönni, vagy miért van ez így??
2010. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Gusztustalan cigaretta szaga van, böfög, gusztustalanul szívogatja az orrát," és látszik is rajtad hogy mit gondolsz róla: "szó szerint a hányinger kerülget, legszívesebben lekevernek neki egyet. Ezek után meg főzzek neki kávét"

Én lehet, hogy rátennék egy lapáttal, ha a testvérem párja ennyire viszolyogna tőlem. A gyerek meg érzi és ennek megfelelően viselkedik. Talán ha nem foglalkoznál vele és nem szívnád mellre. Ő a párod testvére a kedvedért nem fog megváltozni. El kell fogadnod és akkor előbb-utóbb ő is elfogad majd téged.

2010. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia, én biztos a kislány felé nyitnék először, biztos van olyan játék, könyv, bármi, ami felkeltené az érdeklődését. Talán ő még nincs annyira elrontva, mint az apja. Nem kell nyomulni (ahogy eddig sem tetted), viszont azért kicsit nyitni kéne és lenyelni ezeket, azt is el tudom képzelni, hogy csak kóstolgat és próbára teszi a türelmed. Nyilvánvaló, hogy nem vagy túl szimpatikus, de ezen csakis egyedül te tudsz változtatni, ha akarod.
2010. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bizony, ha nekem böfögne a képembe akár a római pápa, hát szemtől szembe lehánynám, orrszívásról nem is beszélve.Ahogy olvastam, felfordult a gyomrom.Ezt a rettenetes bunkót!

Mondd meg a párodnak, ha ő nem szól, akkor legközelebb te fogod megkérdezni a testvérétől a viselkedése okát.

2010. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

koszi az ertelmes valaszokat :) majd megprobalok a kislannyal kezdeni valamit, amugy aranyos gyerek lenne, lehet hogy csak fel tolem, nem tudom...


azert zartam be az ajtot, mert itt nem szabad egyik lakasban sem cigizni, ezt o is tudja, es beszall az egesz fust kintrol, en sem fustolom tele mas lakasat...nem kerem, hogy valtozzon meg, es nem kerem, hogy nyalja ki a seggem, es nezzetek hulye p*csanak, nekem akkor sem termeszetes, hogy igy viselkedjek a parom csaladja elott...ha o normalisan viselkedne, akkor nyilvan nem ereznek igy vele kapcsolatban. nem vagok ra pofakat, megjegyzeseket sem teszek es nem viselkedek illetlenul. nyilvan nem vagyok tokeletes, meg nezhetnem pozitivabb szemmel, de nem megy. ennyit errol.


igazatok van, legkozelebb megprobalom vele normalisan megbeszelni, hatha hajlando lesz velem kommunikalni. ha igy sem, akkor ez van...

2010. ápr. 29. 14:45
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy a bátynak van-e párja. Azt irtad, hogy csak a lányával megy látogatóba. Valószínűleg a nőkkel van problémája általában, féltékeny vagy irigy. Ehhez hasonló nálunk is volt a családba, a feleségem bátyja, meg az apósom , meg a testvérei voltak taplók. Aztán elmúlt, már jóban vagyunk
2010. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

szerintem is a gyerekkel kéne kezdeni, gondolom ő még csak finnül tud, ha neked még nem megy annyira a nyelv, akkor kérd meg a párodat, hogy segítsen. süss neki valami finom sütit (pl valami magyar finomságot amit biztosan nem evett még, és mondd el neki, hogy ez egy különlegesség a te hazádból és csak neki készítetted), vagy játék, mesekönyv, akármi. az biztos, hogy az apja ha látja, hogy a gyerekkel jól kijöttök, akkor ő is máshogy fog hozzád állni.

a legfontosabb, hogy háború szítása helyett a békére törekedj.

sok szerencsét!

2010. ápr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!