Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt megoldani?

Hogy lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Ha A bejelenti B-nek hogy gyülöli csak mert féltékeny rá,( és ezért sok rossz dolgot tett) de aztán a család többi tagja miatt B-nek rendeznie kell a dolgot. Szerintetek mit kellene tennie, hogy elég legyen a megbocsájtàshoz?


( nem irom hogy én ki vagyok a családban mert akkor biztos hogy a kérdezö lenne a hibás) és nem is kell találgatni!


2016. nov. 16. 08:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam. A-nak kell rendeznie.
2016. nov. 16. 08:46
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem világos, hoyg mit akarnál rendezni - ha valaki gyülöli a másikat, akkor azon nem lehet váltzotatni.


Ha a "család" reklamál, akkor egyszerüen közölni kell, hogy X utálja Y-t, ezért ne akarják a kettöt össszehozni egy helyre.

2016. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Mivel semmit se tudni, hogy A és B milyen viszonyban van, rokonok, közeli, távoli, csak ritkán találkoznak, nem is kell találkozniuk, mindig találkoznak, stb. Mi történt köztük, mit kéne megbocsátani? Így baromi nehéz lenne leírni, hogy mi lenne elég a megbocsátáshoz.
2016. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ennek a kiírásnak semmi értelme. Van amikor semmit, a család a hülye, nem kell mindent elnézni, meg megbocsájtni lehet, de attól még hülyének lenni nem kell.


pl ha egyikük tönkretette a másik esküvőjét annó, vagy zaklatta, akkor mit kéne megbocsájtania annak akit zaklattak? csak mert a család mondja? És akkor ezek még enyhe dolgok. Sok családban nagyon cifra viszonyok vannak...


Szóval ilyenekről csak akkor lehet elmélkedni, ha tudjuk mi történt. mert látatlanban semmi értelme.


Én pl egy esküvői balhéért meg se haragudnék senkire, nem is lenne mit megbocsájtani. De ha mondjuk a gyerekeim zaklatnák, vagy szüleim, tesóim, akkor meg pontletojnám, hogy mások szerint a megbocsátás, meg a család.


mindenkinek máshol van a határ. nincs általános, ezt kell tenni.

2016. nov. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, B megcsalta A-t, ezért A gyűlöli B-t. Gondolom, ők egy pár. A család többi tagja szerint A-nak kellene rendezni a dolgot. Kérdés, hogy mit kellene tennie A-nak, hogy a családi nyomás hatására megbocsássa az őt ért sérelmet, és mától ne gyűlölje B-t?

Válaszom: semmit. Ha A meggyűlölte B-t, akkor a rokonok a fejük tetejére is állhatnak, gyűlölni fogja. Ha A lát még lehetőséget a kapcsolat rendezésére, az egy másik kérdés lenne.

2016. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A-nak el kéne kezdeni gondolkodni.
2016. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!