Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki, hogy a...

Hogyan deríthetném ki, hogy a párom vett e a nevére már gyermeket?

Figyelt kérdés
Egy kedves "jóakaró" egyszer elkezdte részletezni a párom régebbi életét, és mesélte hogy volt egy barátnője akitől van két gyermeke. És az egyiket a nevére vette, a másikat nem. Most hogy ebből mi igaz azt nem tudom, viszont szeretnék utánajárni. Én természetesen rákérdeztem erre nem is egyszer,de a párom azt mondta hogy ez nem igaz, ő nem vett a nevére gyereket, és hogy azok a gyerekek nem tőle vannak. Népességnyilvántartó hivatalban bárkinek kiadják a neveket? Vagy ezt hogyan tudom diszkréten intézni? Köszönöm annak aki segit!
2010. ápr. 28. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
nem adják ki az adatokat és semmi közöd sincs hozzá
2010. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
én szerintem meg köze van hozzá h van-e gyereke az exétől.
2010. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem bízol a párodban?
2010. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Gratulálok minden kapcsolat alapja a bizalom. Benned túlteng. Ha szakít veled ne csodálkozz.!
2010. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A párommal tökéletes a kapcsolatunk, semmi probléma nincs. Nem tehetek róla, ha érdekel hogy ennek a hirnek mennyi valóságalapja van. Gyermeket szeretnénk, és nemsokára összeházasodunk, úgy gondolom ha ez igaz és tényleg van neki gyermeke arról tudnom kell. Nyilván akkor vannak kötelezettségei is, mert eddig az exével nem találkozott soha, nem tartja a kapcsolatot.
2010. ápr. 28. 19:49
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

"A párommal tökéletes a kapcsolatunk, semmi probléma nincs."


Mármint részéről. Részedről inkább választod a kétszínű utat és a hátulról megkerülést egy egyszerű, szemtől szembeni kérdés helyett (ha már ragaszkodsz ezt kideríteni). Bizalmatlan vagy, és ezt az egészet reklámozod a gyiken. Remélem néz a párod előzményeket :D


Azért egy jótanács: ha mindenféle jöttment "jóakaró" szavahihetőbb, mint a párod, ha az ilyen emberek alapjaiban rengetik meg a bizalmad, akkor sürgősen gondold át, hogy mit akarsz a párodtól a jövőben.


Valamint ha a párod eddig nem mondta el, akkor azért van, mert egyelőre úgy értékeli, hogy nincs közöd hozzá. Majd elmondja, ha itt az ideje. Ne állítsd kész tények elé, vagy épp ne vond egy vélt dolog miatt felelősségre, mert mindenhogy te jössz belőle ki rosszul.

2010. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Ha a kapcsolatotok tökéletes akkor elhiszed neki, ha azt mondja nincs gyereke. Ha meg nem hiszel neki ne menj hozzá, mert nem bízol benne. Egyébként a hivatalok, csak közeli hozzátartozónak adhatnak (adnak) ki adatokat.
2010. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Sztem nem a kapcsolatáról kért elemzést a kérdező, hanem arról, hogy hogyan lehet megtudni, hogy van-e a párjának gyereke. És mi az, hogy semmi köze hozzá? Hagy döntse már el a kérdező, hogy akar-e egy kész családot, vagy nem. próbáld meg ,megnézni az exet az iwiw-en. Hátha ott vannak a gyerekek is. Nézd meg, hogy hasonlítanak-e a párodra.
2010. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Hogy valaki a kérdésre is válaszoljon: a népességnyilvántartóban nincs nyilvántartva a gyermek apjának a neve. A gyermek születési anyakönyvi kivonatából tudhatod meg, hogy ki az apa, de azt csak a szülőknek, vagy a szülők meghatalmazottjának (írásos meghatalmazás, két tanú) adják ki, és tartalmaznia kell a gyermek nevét, születési helyét, idejét, lakcímét, szülei nevét, és szülei lakcímét. A születés helye szerinti anyakönyvi hivatalban adják ki.

Ezen kívül, az a tény, hogy valaki apaként be van jegyzeve (teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat alapján), az nem jelenti azt, hogy biológiailag is ő a gyermek apja. Bár jogilag innentől kezdve ugyanaz a helyzet, mintha a gyermek hézasságban született volna, vagy ténylegesen (biológiailag) is ő lenne a gyerek apja, lehetséges, hogy valamilyen okból a nevére vette a gyermeket, nem biztos, hogy az ő gyereke.

Szóval jogszerűen nem juthatsz hozzá a kért adathoz, de egyébként megértem, hogy kíváncsi vagy.

2010. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Hú ez nagyon durva. Az a baj, hogy mint ahogyan az előttem szóló is írta, ezt jogilag nem mondják meg neked, nem juthatsz hozzá. Más út nincsen, mint a pároddal mindenképpen beszélj erről, és azért én annak a kedves jóakarónak is a körmére néznék, hogy miért állít ilyet milyen érdeke fűződne hozzá. Amúgy teljesen megértem én is, hiszen ha így van akkor tudnod kellene. De azért azt nem hiszem, hogy valakinek két gyermeke lenne és semmi tudomást sem vesz róluk, szóval idegenként tekint rá, azért ha a párod lenne az apa, akkor foglalkozna a gyerekekkel. Gondolom, annak nyoma lenne anyagiakban is.
2010. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!