Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fura dolog ez? Vajon csak...

Fura dolog ez? Vajon csak nekem fura, hogy nem változtat valaki a facebookos oldalán? (nem minden a facebook, de a puccos felhajtáshoz képest)

Figyelt kérdés
Értem én, hogy nem minden a facebook. Voltam egy esküvőn(unokatesómékén) tavaly v tavaly előtt nem is tudom már. Csaj kicsit megjátszós srác meg nagyon nagyzoló, meg sznob....csilli-villi esküvő, hotelben. Külön megmondták, miylen ruhája legyen a koszorúslányoknak is(gyerekeknek) vmi full ritka beszerezhetetlen szín volt. De arra külön figyelmeztettek, hogy nehogy felrakjunk fényképet a facebookra. Nekem aztán mindegy....ez még oké is. És most mondom, nem minden a facebook, de pont akik annyira adnak iylenre, miért nincs egy közös kép se kint nekik. az se, hogy kapcsolatban lennének, csak a srác részén. csak az, hogy kapcsolatban. Csajnál semmi, még nevet se változtatott. kb. mintha nem is lenne pasija. Nem oszt nem szoroz, de akkor miért kellett ilyen puccos esküvő (értem, hogy nem kell mindent a nagyvilágnak megmutatni) de miért nem büszkék egymásra...csak ilyen célzattal

2016. nov. 9. 21:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

Nekem semmilyen személyes dolgom nincs a Face-n, még fényképem sem, (minek is lenne? Akik ismernek, tudják hogy nézek ki, akik nem, azoknak semmi közük hozzá) a fiókom sem nyilvános

Pedig járunk nyaralni, voltunk külföldön, születtek gyerekek nálunk és a rokonságban. Eladtunk és vettünk ingatlant, szoktam gusztusos dolgokat főzni és mi is állítunk karácsonyfát.

Arra használom ezt a felületet, hogy a barátaimmal, kedves rokonaimmal és megválogatott ismerőseimmel tartsuk a kapcsolatot ilyen formában is.

Mindezt azért intézem így, hogy a kíváncsi, vagy irigy embereknek ne adjak témát.

2016. nov. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

9-es válaszoló! Vicces vagy, de úgy igazán :) véletlenül se szeretnék rájuk hasonlítani, amilyen stílusuk van, csak megutálnának az emberek:D


sajnos a kérdés nem talált jó válaszra:( csak haverokkal tanakodtunk...nekem is van jó pár haver akinek nincs kinn kép stb. Csak az említett pár szöges ellentétük... Na mind1 elég nehéz így látatlanban megítélni valamit. Ha ismerné valaki is a párt, hát lenne róluk pár vélemény. Addig meg csak én vagyok leszólva, hogy mit érdekel. Tulajdonképpen semmit, csak nekem fura a csaj...van egy érzésem ennyi.

2016. nov. 10. 07:52
 13/17 anonim ***** válasza:
A FB-ot és a tényleges magánéletet tökéletesen el lehet különíteni. Mindenki azt oszt meg, ami neki jól esik. Nem mindenki azért regisztrált, hogy aztán nyilvánosan élje az életét és kirakatba pakoljon mindent. Magam részéről szét vagyunk szóródva családilag a nagyvilágban, 3 testvérem van, mindhárom különböző országokban és barátom is rengeteg külföldön, sokkal egyszerűbb egy helyen nyomonkövetni a történéseket, ezért vagyok kezdetektől (még az akkor csak angol nyelvű verzió óta) tag. Képeket is családi csoportban osztok meg. Így történhetett meg az is, hogy bár titkolni valóm nincsen, a 20 éves érettségi-találkozómon (előtte egyre sem tudtam elmenni), mindenkit meglepetésként ért, hogy több mint 15 éve vagyok házas és két gyerekem van, a nagyobbik már kamasz. Nem érzem szükségét posztolni sem a családi állapotomat, sem az egyéb eseményeket, aki ismer tudja, a többire meg nem tartozik és nem azért mert szégyenlem, vagy titkolni akarnám bárki elöl is. Minden eseményt, képet családdal osztok csak meg, nyilvánosan minimálisat posztolok, inkább nézelődöm. Hidd el, sokan használják ilyen céllal azt is. Ha bármi kiemelkedő történik sem azért rögzítem, hogy a fészbukra kitolhassam, hanem hogy nekem/nekünk meglegyen. Ha nyer a nagyfiam egy versenyt, büszke vagyok persze,(élsportoló), de kizárólag a szűk családi csoportban osztom, nem érzem szükségét, hogy ismerősök előtt villogjak vele, mert ha lájkolja is, hótziher, hogy saccperkábé hidegen hagyja, az meg nekem nem fétisem, hogy minden posztnál álságos módon tömérdek lájk legyen, és közlési kényszerem sincs. A legtöbb ember nem érti meg, hogy valójában vajmi kevés embert érdekel, hogy mennyire csinos, vagy hol nyaral, vagy épp hanyadik diplomáját veszi át, maximum udvariasságból lájkolják és dícsérik, esetleg azért mert úgy érzik nekik is illik visszaadni azoknak, akik velük szintén ezt tették. Ennyi. Nem több. Ezért nem nyilvános a szülinapom sem. Akinek eszébe jut magától is, az valószínű amúgy is módot talál rá, személyesen, telefonon, hogy megkeressen, az meg nem vágyam, hogy kvázi általános iskolai ezer éve nem látott osztálytársaim nyilvánosan ünnepeljenek. Nem vagyunk egyformák. A FB nem az ördögtől való, de nagyon "sok" bír lenni és az ott közölt információk, képek java része a többségnek totál érdekletelen, csak úgy szocializálódtak a közösségi hálón, hogy úgy teszenek, mintha érdeklődnének és valamilyen módon a többségnek az is kényszere, hogy megosszon mindent, ami valójában a kutyát nem érdekel.
2016. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

kezd általános félreértés lenni a kérdésben úgy érzem:)

nem az a gondom ki miért nem rak fel képeket...

én is egyre ritkábban, mert minek...és a like-októl falramászok. szomorú hírt is belikeol valaki. Ezzel úgy érzem egyet értünk. Nem is likeolgatok én se, felmegyek megnézem írt-e vki, stb. Nem rakok fel minden eseményt. kb. 2-3 havonta talán felrakok valami képet. Ez a kérdés nem ezt akarta kérdezni,hogy ki miért nem rak ki mindent.

És leírtam már valószínű így látatlanban nem tudo jól leírni a szituációt és mindenki ezért hozza fel, "van élet facebookon kívül is" "meg nem minden a facebook". Pont ilyen vagyok én amúgy. Csak egy olyan ember, aki külsőleg mindig fittizni akar mármint kifelé. Nem úgy, hogy jaj de szép vagyok, hanem pont az, hogy nekik milyen jó milyen menő. (mondjuk nem értem mire fel, mert nem különbek senkinél se)

2016. nov. 10. 11:16
 15/17 A kérdező kommentje:
kicsi elírttam: szóval pont oylan vagyok, hogy nem likeolok és pont én írom, hogy van élet a facebookon kívül is. köv. mondat: párra utalt akik fittiznek kifelé. Remélem így jobban lehet értelmezni már :)
2016. nov. 10. 11:18
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos lehet egy olyan oldala is ami az enyém.

Szakmai és üzleti okokból több munkatársam és ügyfelem is az ismerősöm. Ezért már rég leszoktam arról hogy minden félét megosszak magamról a külvilágnak.

Ez nem jutott eszedbe?

Mellesleg a facebook előtt is voltak puccos események, esküvők. Akinek van pénze nem azért költ ha költ, hogy másoktól nyerjen igazolást (persze ilyen is van), de ezekszerint ők nem ilyenek. Na látod már is találtunk egy jó pontot náluk. Gáz mi? :D

2017. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Olvasva utolsó hozzászólásod:

Tehát ahhoz képest, hogy állandóan magamutogató, ahhoz képest most nem az?

Lehet te ismerted őket félre? Ez nem jutott eszedbe? Vagy valami tragédiáról drámáról szeretnél hallani?

2017. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!