Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesítene egy ilyen lakótárs...

Idegesítene egy ilyen lakótárs? Vagy nem érdekelne túlságosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Előre leszögezem,nem vagyok egy hárpia, vagy egy idegbeteg lakótárs,csak egy lány akit érdekel ki mit gondol az adott helyzetről.


Van egy lakótársam,már majdnem egy éve.Én tanulok még, ő dolgozik...fogjuk rá (mert kötetlen a munkaideje és amikor máshol kötött időben dolgozott is volt,hogy egy kis torokfájás miatt nem ment be)

Mindketten lányok vagyunk, a szükség vitt rá,hogy szerezzek valakit magam mellé.Én még főiskolára járok,mondjuk azt,nincs más dolgom a tanuláson kívül (ez nem azt jelenti,hogy nem füllik a fogam a munkához, de nem adnak sem részidős sem teljes állást mert be kell járnom hétvégenként, így alkalmi munkáim vannak csak.)

Ő mint írtam kötetlen jelenleg az ideje, a hétvégéje szabad.Jelenleg mondjuk azt,én vagyok a háziasszony.Nemigazán ismerem, de van egy szép nagy lakásunk 1 szoba neki egy nekem és a közös helységek a fürdő,wc,előszoba-étkező és a konyha.Az elején még úgy gondoltam,hogy ha van munkája akkor is én takarítok mindig, mert miért terhelném őt ezzel,biztos fáradt amikor hazaért (a kemény 6 órás munkájából ami nem fizikai), főzök én neki stb.Amikor hazaér,nem megy sehová,egész nap itthon ül.Nos, ez a helyzet kezd elég frusztráló lenni már,mert mióta együtt lakunk ő az égvilágon semmit nem takarított még,kivéve a szobáját és a nyusziját amit tőlem kapott.Azért úgy gondolom a piszkosabb munkákat,mint a wc és a kád kifertőtlenítése,takarítása illik legalább hetente egszer elvégezni, de ő azalatt az egy év alatt egyszer nem nyúlt semmihez sem. Én takarítok mindent és mire a végére érek kezdhetek mindent előlről.Elhiszem én,hogy szerintem nem fontos a rend én sem vagyok rendmániás, de azért amikor már a beszálló por ellepi a kád peremét és a wc ülőkét csak megyek és ránézek,kitakarítom.Ő semmit.A konyhában rendszeresen morzsát hagy maga után, a tűzhely tiszta zsír ha nem mosom le utána,mert őfelsége arra sem hajlandó.Tisztítószereket is csak én veszek,ő egyszer vett az még mindig tart mert a nyúl alomját azzal pucolja de ennyi.A wc-be fertőtlenítő is az én saram, ő annyit csinál,hogy felmos vagy összeseper egyszer-kétszer.

Nem szóltam neki, nem is akarok mert nem hiányzik a balhé, csak érdekelne ki,hogy vélekedik az adott helyzetről.Mert nekem lelkiismeret furdalásom van,hogy ha ez eszembe jut,hiszen én csak tanulok.


2010. ápr. 28. 10:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Zavarna a dolog, persze, de én biztos megbeszéltem volna ezt az elején. Nekem is volt lakótársam, és megbeszéltük, hogy egyik héten az egyikünk takarít, másik héten a másikunk. Szépen meg volt beszélve, hogy ebbe mi tartozik bele (vécé és kád, felmosás, porszívózás, stb.), a konyhát pedig mindenki rendben hagyja maga után, saját cuccát mindenki elmosogatja (amit használt). Tisztítószert, mosogatószert úgy vettünk, hogy egyszer én, egyszer ő. Sosem volt ebből gond. Havonta egyszer rendesen kitakarítottunk, azt együtt csináltuk, amikor mind a ketten ráértünk egész nap.

Szerintem ezt te is megbeszélhetnéd a lakótársaddal, mondd csak meg neki, hogy már kicsit belefáradtál, hogy főleg te takarítasz egyedül, és ideje pár új szabályt bevezetni, hogy igazságos legyen. Ha ezt nem bántóan mondod, akkor nem lesz sértődés, és ez elég fontos, hiszen együtt laktok, nem lenne jó, ha haragban lennétek. Ezért mondom, hogy szépen tálald neki, akkor nem lesz oka megsértődni.

2010. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez számomra is idegesítő lenne. De nem értem, miért nem akarod ennyire megbeszélni ezt vele. Nem ismerem milyen, de nem kellene veszekedni, csak ésszerűen elmagyarázni, hogy fel kellene állítani egy házirendet, hogy egyik héten tiéd a konyha, enyém a fürdőszoba, másik héten fordítva. Ha normális a csaj, akkor ezt meg kell értenie. Ha nem az, és meg tudod tenni, akkor viszont rakasd ki. Ne nyeld le ezeket, azért írtad ki a kérdést, mert zavar, ha nem teszel ellene, nem tudod lenyelni, később még jobban fog zavarni és egyszer robbansz. Ne söpörd szőnyeg alá a problémát, mert most ezt teszed.
2010. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!