Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesítene egy ilyen lakótárs...

Idegesítene egy ilyen lakótárs? Vagy nem érdekelne túlságosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Előre leszögezem,nem vagyok egy hárpia, vagy egy idegbeteg lakótárs,csak egy lány akit érdekel ki mit gondol az adott helyzetről.


Van egy lakótársam,már majdnem egy éve.Én tanulok még, ő dolgozik...fogjuk rá (mert kötetlen a munkaideje és amikor máshol kötött időben dolgozott is volt,hogy egy kis torokfájás miatt nem ment be)

Mindketten lányok vagyunk, a szükség vitt rá,hogy szerezzek valakit magam mellé.Én még főiskolára járok,mondjuk azt,nincs más dolgom a tanuláson kívül (ez nem azt jelenti,hogy nem füllik a fogam a munkához, de nem adnak sem részidős sem teljes állást mert be kell járnom hétvégenként, így alkalmi munkáim vannak csak.)

Ő mint írtam kötetlen jelenleg az ideje, a hétvégéje szabad.Jelenleg mondjuk azt,én vagyok a háziasszony.Nemigazán ismerem, de van egy szép nagy lakásunk 1 szoba neki egy nekem és a közös helységek a fürdő,wc,előszoba-étkező és a konyha.Az elején még úgy gondoltam,hogy ha van munkája akkor is én takarítok mindig, mert miért terhelném őt ezzel,biztos fáradt amikor hazaért (a kemény 6 órás munkájából ami nem fizikai), főzök én neki stb.Amikor hazaér,nem megy sehová,egész nap itthon ül.Nos, ez a helyzet kezd elég frusztráló lenni már,mert mióta együtt lakunk ő az égvilágon semmit nem takarított még,kivéve a szobáját és a nyusziját amit tőlem kapott.Azért úgy gondolom a piszkosabb munkákat,mint a wc és a kád kifertőtlenítése,takarítása illik legalább hetente egszer elvégezni, de ő azalatt az egy év alatt egyszer nem nyúlt semmihez sem. Én takarítok mindent és mire a végére érek kezdhetek mindent előlről.Elhiszem én,hogy szerintem nem fontos a rend én sem vagyok rendmániás, de azért amikor már a beszálló por ellepi a kád peremét és a wc ülőkét csak megyek és ránézek,kitakarítom.Ő semmit.A konyhában rendszeresen morzsát hagy maga után, a tűzhely tiszta zsír ha nem mosom le utána,mert őfelsége arra sem hajlandó.Tisztítószereket is csak én veszek,ő egyszer vett az még mindig tart mert a nyúl alomját azzal pucolja de ennyi.A wc-be fertőtlenítő is az én saram, ő annyit csinál,hogy felmos vagy összeseper egyszer-kétszer.

Nem szóltam neki, nem is akarok mert nem hiányzik a balhé, csak érdekelne ki,hogy vélekedik az adott helyzetről.Mert nekem lelkiismeret furdalásom van,hogy ha ez eszembe jut,hiszen én csak tanulok.


2010. ápr. 28. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogos amiket mondassz, csak szerintem ezeket már az elején kellett volna tisztázni. Én biztos elé állnék és közölném ezt vele, de tudom azt is, hogy sok embernek kínos ez. Én ezért vagyok annak a híve, hogy minden "szabályt" az elején fektessünk le. Ezzel elkerülhetőek a későbbi kellemetlenségek.
2010. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket kezdet kezdetén kellett volna tisztázni. most ülj le vele és kérd meg.
2010. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

laktam én is együtt ugy lánnyal,hogy ő megcsinált mindent...


őszintén szolva hülye lettem volna mondani hogy felét csinálom én...

ő se fogja amig nem szolsz,ezerszer job neki igy...

2010. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Otthon, négyszemközt, őszintén, talán az őfelsége szó kihagyásával megbeszélni. Az segíteni fog. Neten keresztül történő tanácsadással tisztább a lakásod nem lesz, s megsúgom a lakótárs sem fogja tudni a problémád, bármit is írok ide. Kommunikáció.
2010. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is voltak ilyen lakótársaim, de kb 4 hónap múlva ott hagytam őket!

Nálunk úgy volt, hogy 8-12ig nyelvsuliban voltam, aztán onnan rohantam 12,30-ra meóhelyre és 18,00-ra estem be az albiba. Pénteken reggel elhúztak, én meg takarítottam...nálam az alap, hogy hetente gyszer legalább legyen felporszívózva, kiseperve, kád, wc fertőtlenítve és a szemét levíve... Ők 10 hétig semmit sem csináltak... a szemetet ott hagyták nekem, hogy majd vigyem le... mikor már bepöccentem, nem vittem le, 3 hétig volt fent a szemét... aztán mondogattam, hoyg kezd büdi lenni.... erre meg az volt a válasz, hogy ha zavar vigyem le.... no komment...erre kiakadtam... aztán jött más dolog is a képbe aztán ott hagytam őket, had egye őket a penész és a gomba, ez utóbbi, már a wc-ben 3-cm-re is nőtt!!! Amúgy mindig amikor kimentem a konyhába, az asztal tele volt különféle morzsákkal, szóval a tálcát még hírből sem ismerték... vittem 1 db főzőedényt magamnak,a miben főztem...egy nap főtt krumplit csináltam magamnak hogy legyen mit ennem majd a melóhelyen. Nem volt időm már elmosni, ezért a tűzhelyen hagytam, hiszen az az enyém, nem közös, így csak nekem állt jogomban használni... mire visszamentem este, az edényben zsír volt, aztán megkérdeztem, hogy ez mi benne.... a lakótársam meg azt mondta, hogy elmosta az edényemet (amúgy lett volna másik edény is ami nem az enyém, de az már enyhén lestrapált volt, zsíros, és a zománc is lejött, ami eredetileg ott volt náluk) én meg megkérdeztem, hogy akkor nem kellene minimum elmosnod? Erre ő: Minek? Úgyis koszos volt, és hogy ő már 1x elmosta...én meg este 8kor (suli és meló után) még vakarhattam a saját edényemről a zsírt...aztán betettem a dolgaimat a szekrénybe...


Szóval én tanultam, mellett dolgoztam, és mégsem voltam fáradt, hogy magam után eltakarítsak!!!!


Mondd meg neki, hogy legalább saját maga után takarítson, morzsa, kád, wc, ha barna csíkos lesz... szerintem az sem hülye megoldás, hogy ha ketten vagytok, hogy a közös helységeket felváltva takarítsátok, páros heteken te, ptlanokot pedig ő, vagy még jobb, ha megbeszélitek, hogy minden pénteken / szombaton együtt takarítotok, így nem tud sunyizni, hogy ő már kitakarított... te a fürdő ő a konyhát...

2010. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ilyen balek voltál, viseld!
2010. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)


Igen tudom,hogy már az elején szólnom kellett volna,de épp akkor lécelt le a másik, ex lakótársam és nem volt sem erőm sem türelmem,hogy ezeket mégegyszer végigjátszam (ott is dettó ugyanez volt, csak ott le is fektettem a szabályokat).

Nem vagyok nyuszi,szólnék, de már úgy vagyok vele,hogy minek,mikor úgyse csinálja meg.A szemetet leviszi,azzal nincs gond,úgy látom az alapvető szabályokkal tisztában van, csak valahogy elfelejti sokszor. Nemtudom,szerintem azthiszi még mindig a kollégiumban van (tavaly végzett,szóval azt sem mondhatom,hogy hülye mert diplomája van bár ...:D), mert reggelente arra ébredek,hogy mikrózik,csattogtatja a szekrényt,bevágja az ajtókat.Mondjuk ez még mind semmi ahhoz képest,hogy ha felébred hajnal 4kor elkezd mikróban teát melegíteni,vagy éjfél, fél 1 (volt már éjjel 2is) zuhanyozni, ez csak azért bosszantó,mert hazajön bevágja magát a gép elé és minden zajos dolgot estére hagy.Azthiszem, csoda,hogy a szomszéd még nem akadt ki rá(nk).

Azért azt kell mondjam ő még mindig a jobbik eset,előzőm 10x durvább volt, csak azért bosszant már,hogy ekkora barom valaki 23 évesen.

Amúgy a ház nem rohadna rá,mondom a szemetet is leviszi,néha felmos inkább a wc-fürdő-konyha trió nem kitakarítása bosszantó csak, de a szükség nagy úr,muszáj elviselni:)

2010. ápr. 28. 11:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele.

Ha nem változik, és te vagy a főbérlő, tedd ki és keress mást!


Ha csak albérlő vagy, és nem változik, keress más albérletet, ha ennyire frusztrál.


Mindkettőnél, most már tudod, okosabban kell csinálni! Már az elején úgy kell nyitni, hogy na akkor most beszéljük meg a takarítást... ha kell akkor írjátok, ki, mikor, mit takarít...és legyen rendesen elvégezve...nincs apelláta


ennyi...


Ja és a rá való sütögetést, meg a főzést felejtsd el! Mi vagy te neki? A rabszolgája????????????? HA sütsz valamit, tedd el másnapra, vagy a mélyhűtőbe... ne legyél szeretetszolgálat...

2010. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tényleg az elején kellett volna ezt tisztázni, de most sem késő. Beszéld meg vele egyik este és írj egy 'órarendet'. Nálunk úgy működik az albérletben (mi is ketten vagyunk), hogy egyik héten enyém a fürdőszoba+wc, övé a konyha+étkező+folyosó. Másik héten meg fordítva. Így minden héten van takarítva és nem egy emberre van hagyva az egész. :) Wc papírt is egyik héten ő, másik héten én veszek. Illetve a tisztítószereket mindig felesbe vesszük meg, folyékony szappan, mosó- és mosogatószer, stb. :) Nagyon jól kijövünk így. :) De megjegyzem, a konyhában pl. ugyanúgy elpakol mindenki maga után, letakarítjuk az asztalt, nem úgy működik, hogy most ő a soros, akkor ő mosogat egész héten mindenki után. :D

2010. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem akarok másik albérletet keresni,mert már 2 és fél éve itt vagyok, a tulaj nagyon rendes segít nekem(ünk) mindenben és jó környéken is lakunk,ennyiért nem találok albérletet és a suli miatt muszáj:)


Tudom tényleg,hogy le kellett volna fektetni a szabályokat már az elején,bolond voltam beismerem.

Külön konyhán vagyunk egyébként minden szempontból,olyan mintha két lakásunk lenne közös térrel és igazából ez a közös tér csak a zavaró, csak az elején úgy voltam,hogy ha ő felmos és felseper,akkor én igazán kitakaríthatok.Csak most már kicsit gáz,mert már ezt sem csinálja.Amikor ő jött eléggé magam alatt voltam,mert az ex kicsinált teljesen, olyan dolgokat művelt amit egy felnőtt ép eszű nemigen( cigánymániás volt és csak cigány pasijai voltak, volt,hogy idehozta itt aludt már minden nap, amikor szóltam érte én voltam a f@sz, aztán kirakattam, de hát volt,hogy előtte ott felejtette az olajat a tűzhelyen ami kigyulladt a konyhát újra kellett festeni és nem csinálta, nekem kellett, meg beáztattuk az alsó szomszédot és én kaptam érte) szóval meggyűlik a bajom velük de inkább ennyit már tűrök csak hagyjon békén:D


Nem szólok neki,már kakálok rá, csak érdekelt,hogy titeket kiborítana e vagy én viszem túlzásba:)

2010. ápr. 28. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!