Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy kamasszal...

Mit lehet tenni egy kamasszal (13), aki csak csavarog, nem tanul és teljesen kikészíti a szüleit ezzel? A szülők nem tudnak hatni rá sajnos.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 17:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
67%

Sok sikert a közelendő unokához....

Ezt már el lett cseszve...sokmit nem lehet tenni.

2010. ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem elengeni csavarogni, ha "rossz", akkor elvenni tőle telót, v. vmit amit szeret, a gépet esetleg lejelszavazni, tv-tól tiltani nemigen lehet, mert ha a szülők nincsenek otthon bekapcsolja oszt csókolom :D
2010. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
18:04 Furcsa, de ugyanennek a szülőpárnak van még 2 nagyobb gyereke is, mindkettő egyetemet végzett és sose volt velük gond kamaszkorban. A gyerekek nem egyformák, és nem kellene rögtön a szülőket támadni, főleg nem 13 éves, tapasztalt fejjel.
2010. ápr. 27. 18:25
 14/28 A kérdező kommentje:

"Adsz neki pár pofont, oszt le van rendezve.

Amúgy tényleg jó szülei lehet az ilyennek. Biztos az anyja valami plázapicsu, az apja meg gazdagcsicsku."


Nem én vagyok a szülő. Mindkét szülő normális ember, rendesen dolgoznak, szerényen élnek. Nem a mindenféle rosszindulatú feltételezgetésekre vagyok kíváncsi, hanem tanácsokra.


Aki a pofont mondta, nem rossz ötlet. Sajnos nagyon hatnak rá az osztálytársak.

2010. ápr. 27. 18:28
 15/28 A kérdező kommentje:

"Sok sikert a közelendő unokához...."


Nem az a fajta lány, csak szeret lázadozni és lusta, meg imádja a barátnőkkel csavargást, ennyi. Nem kell rögtön a szexre gondolni.

Köszönöm, aki normálisan írt.

2010. ápr. 27. 18:30
 16/28 anonim ***** válasza:
76%

A gyerek a szülők tükörképe, sajnos sok esetben az otthoni harmónia hiánya miatt csavarognak a gyerekek.

Persze vannak túlérzékeny gyerekek is, akik túlreagálják az otthoni problémákat.


Át kellene gondolni, hogy mi készteti a csavargásra a gyereket, talán nem pont a gének.


Ha a szülőknek sincs hobbyjuk, nem szorgalmasak, esetleg rossz az otthoni légkör, a szülők esetleg depressziósak ezek és még sok más kiválthatja egy kamaszból azt, hogy nem hajlandó a társadalmilag elfogadott elvárásoknak megfelelni. Ha a szülő állandóan panaszkodik, és a gyerek azt látja, hogy a nála idősebbek nem jutnak előbbre, hiába tesznek bármit, akkor könnyen letér a kijelölt ösvényről.

2010. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

18:31

igaz

én nem pofoznám, de biztosan nem engedném el, és szigoúbb iskoloába vinném át, ahol az osztálytársak jobb példával járnak elő.

2010. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a szülők sokat dolgoznak, a gyerek megunta az otthonülést, tanulni nicns kedve, és most épp egy oylan korban van, amikor lázadozik stb.Én nem voltam ilyen, de sokakkal ez történik.Csak egy a baj.Vagy rátér a helyes útra, minél előbb, vagy ígymarad, és a végére egy senki lesz belőle, aki bánja, hogy 13 évesen elkezte elcseszni az életét.
2010. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Szerintem elsőnek egy beszélgetés jó lenne, de egy olyan érvelős (mármint nem olyan, hogy "ezzel tönkreteszed az életed", hanem vmi olyan, amit egy 13 éves is megért és fel tud fogni). Ha ez nem jön be és semmi javulás nincs, akkor kicsit drasztikusabban kéne eljárni. pl. nem engedni el sehova, csak ha már megtanulta a lecót, vagy jó jegyeket kapott, és ekkor is csak akkor mikor a szülők megszabták. A gépezést meg korlátozni kellene, mert én 17 éves létemre úgy érzem, olyan jó lenne ha elküldenének a gép elől, mert nem lehet tőle tanulnbi:D:D tudom h így van, de akkr is itt ülök, este meg eszembe jut, h nem tanultam és akkor este kezdek neki:S
2010. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
59%

megpofozni? elvenni a gépét telóját stb.???? ti aztán tudtok nevelni látom. na az én szüleim is pont ilyenek sokat értek el vele.. én is pont ilyen voltam. 16 éves vagyok most. de gondoljatok már bele, ha elveszed a gépét akkor, ha nem vagy otthon úgyis gépezik.. és csak mégjobban megutál és jobban lázadni fog. Ugyanez van a pofonnál és a tv, telefon eltiltásnál is. Csak rosszabb lesz a kapcsolat a szülővel és máshol fogja keresni a szeretetet. Velem is ez történt találtam magamnak 14 évesen egy fiút aki szeretett és mindent megadott amit otthon nem adtak meg nekem.15 évesen le is feküdtem vele. (és még most is együtt vagyunk mielőtt utcalánynak gondolnátok) És a szüleim csak nyomni akartak jobbnál jobb sulikba meg minden napra valami lekötés(zongora, különangol, sport)és ezekre még mindig járok. persze nem hibáztatom ezekért őket sőt még hálás is vagyok, de egyszer csak betelik a pohár. Mert nem voltam az aki le tud ülni és tanulni 3 órákat. Nekem élnem kellett ez van. És próbáltam is elmondani nekik, de nem figyeltek rám,közölték velem, hogy nem szeretnek stb. Bizony idáig elfajultak a dolgok. De egyszer elmondtam nekik, hogy nem vagyok az akit megálmodtak maguknak. És azóta kezdik felfogni a dolgot. Ha valamit csinálok. LEÜLNEK VELEM BESZÉLGETNI. nem pofon meg ezt elvesszük azt elvesszük...


(amúgy nagyon sok szülő magát éli ki a gyerekben. pl: ha ő nem lehetett világbajnok karatés akkor a gyereknek annak kell lennie. De a gyerek nem biztos, hogy ezt díjjazza)


És mióta beszélgetnek velem azóta sokkal jobban odafigyelek a tanulásra meg a dolgokra, mert vissza akarom nekik adni azt, hogy törődnek velem!!


(Bocsánat, ha valamit nem írtam világosan csak gyorsan írtam, mert mérges lettem a válaszokra)

2010. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!