Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor minek a ballagás...

Ilyenkor minek a ballagás egyébként?

Figyelt kérdés

Bátyám lánya most érettségizne, de megbukik évvégén valamiből, így ugye nem is mehet érettségizni, plusz annyi igazolatlan hiányzása van, hogy ki is rúghatnák, ezzel a hozzáállással, szerintem képes lesz és pótvizsgázni sem fog elmenni, nem hogy aztán érettségizni.


Persze attól a ballagást meg a vastag borítékokat elvárja, sőt. De kérdem én ilyenkor mi a fenének?


2010. ápr. 26. 22:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

menjetek el, vigyetek neki egy virágot, meg valami plüssmedvét és kész. ott is voltatok, vittetek is valamit.

amúgy meg tényleg hülyeség így.. aztán ha jövőre véletlen elvégzi, akkor újra ballag majd?

2010. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Én nem tudom, hogy miért kell egyáltalán pénzt adni ballagásra? Én is ballagtam, kaptam virágokat, aztán csá. Ha meg ilyen követelőző liba, akkor adj neki egy borítékot egy cetlivel, hogy NEM NYERT. Ha vkinek nem tetszik, mondd el az érveidet nyugodtan.
2010. ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Tavaly évvégén is az volt, hogy bukott, meg nem járt be évközben, erre nyáron kapott egy használt kocsit, amit most el akar adni, és befolyó pénzzel kiegészítve venni egy sokkal jobbat. Jó, hát biztos nem könnyű neki, elvált szülők, apuka folyton dolgozik, de azt nem értem, hogy a testvére miért tudott szépen lediplomázni, teljesen normális, ő meg nem kapott szart sem, nemhogy kocsit. Érdekes.
2010. ápr. 26. 22:27
 14/21 A kérdező kommentje:

Ezen a nem nyert-es borítékon nagyon jót röhögtem. Először úgy volt, hogy nem lesz ballagása. Isten látja lelkem nem sajnálom tőle, de nem értem mire adnám azt a pénzt. (Nálunk szokás a családban ajándékot adni ilyen alkalmakra, ékszert, pénzt ilyesmit, de nem tudom én már az ízlését, ezért jobb választás, hogy pénzt kap.)

Ha leérettségizne, utána odaadnám én, de addig minek, hát ez a lényege, azért kapja az ajándékot, mert elvégzi az iskolát, amit ő pont nem tesz meg.

Aztán balhét csinált, és inkább lesz neki ballagása, csak ne hisztizzen. Aztán én lennék a mumus, ha beleszólnék, vagy nem adnék semmit.

2010. ápr. 26. 22:31
 15/21 anonim ***** válasza:
Oldalági rokontól miért kapna pénzt? Egyenesági azt mondom oké (anya, apa, nagyszülők)de nagybácsi meg ángyom...
2010. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Egy fiam van, a most ballagó kislány szülei keresztszülők, a testvére nekem keresztgyerekem, meg mi azért nem csak szűkkörben tartjuk a kapcsolatot és hogy néz ki üres kézzel beállítani. Ők is adtak, mi is adtunk stb. aztán most ez hülyén jönne ki.

Volt egyébként ilyen a családban régebben, hogy benyelte az ajándékokat és az eltelt 10évben sem érettségizett le, meg pótvizsgára sem ment be nyár végén.

2010. ápr. 26. 23:18
 17/21 anonim ***** válasza:
20%

Attó, hogy nem érettségizik, még befeejzte a sulit nagyjából.

Úgy ahogy.

A ballagás nem a sikeres érettségi miatt van, az szinte tök különálló dolog, hisz úgyis lehet érettésgini, hogy nem jársz suliba,és 25 vagy, csak jelentkezel h javits, és ujrafelvételizz...egy dolog, hogy őket felkészítik, mert odajárnak...és hogy nekik ez összefügg x évig tanító tnaárokkal...

2010. ápr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez sztem pontosan ezért hülye megoldás. Miért nem csak az ballag, aki tutira elhagyja az iskolát? Most ballag, aztán megbukik, aztán megin ballag? Vagy akkor a többiek ballagnak, ő meg nézi? Ezt valahogy meg kéne oldani.
2010. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%

Hát igen, az a tény, hogy a te fiad elballagott és kapott tőlük, bonyolítja a helyzetet. Eddig azt tanácsoltam volna én is, hogy plüssmackó meg virág, de mikor az összcsaládi békét kell szem előtt tartani, akkor az a nem mellékes tény, hogy nem érdemli meg, háttérbe szorul...

Bátyáddal meg tudod ezt beszélni, hogy szíved szerint semmit nem adnál, mert nem érdemli meg? Valamit közösen kellene kitalálnotok, adtok is meg nem is ajándékot.


Egy tizenéves neveletlen és tanulatlan csitri hisztijének asszisztáltok akkor, ha eljátsszátok ezt a ballagási színjátékot. Az rendben, hogy érettségi nélkül is lehet ballagni, bár ez nem csupán arról szól, hogy mostantól nem kell bejárni a suliba (amit amúgy sem tett).

Ha ünneplésre kerül sor és elmntek, a helyedben én negyedóránként figyelmeztetném arra, hogy semmit sem ért még el az életben, hogy még egy érettségit sem tudott letenni, stb., stb., biztos, hogy nem hagynám, hogy nyugodtan és a markát tartva üljön a családi ebédnél... Ez nem beleszólás, csak a véleményemet nyilvánítanám ki, ügyelve, hogy a saját gyerekemet szóba se hozzam, mint bezzeg gyereket.

Szomorú, hogy elváltak a szülők, de még szomorúbb, hogy az apja nem fogta szorosabban a gyeplőt. Mi következik ezután?

2010. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Én rendesen bejártam suliba,heti 3napot még dolgoztam is és nem igazán szerettem tanulni,sőt még jó agyam sem volt a tanulásoz.És megbuktam még érettségi előtt matematikából.Ehhez tudni kell,hogy volt egy tanár aki matekot és fizikát tanított és azok az osztályok akiket tanított,kb.több,mint a fele bukásra állt.A mi osztályunkból is úgy mentek át egy csomóan,hogy beírt nekik csak úgy jobb jegyeket az év végi lezárásnál.Engem meg ki nem állhatott és még attól főleg vérszemet kapott,hogy tavaszi szünetben(amihez neki semmi köze)megcsináltattam a melleimet.És úgy döntött,hogy én leszek az egyik akit megbuktat.Ezért tanulhattam egész nyáron a pótvizsgára meg az érettségire plusz dolgoztam.De elballaghattam és ünnepeltem is.
2010. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!