Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő halála után esküvő?

Szülő halála után esküvő?

Figyelt kérdés

Édesanyám 3 hete hunyt el.

Az esküvőnket már régóta tervezzük, márciusra szerettük volna.

Viszont derült égből villámcsapásként jött anyukám halála.

Mindenképp szeretnénk az esküvőt, mert babát tervezünk, és nem nagy hassal akarok esküdni.

Lagzit alapból nem terveztük, csak a polgári szertartás + egy ebéd a rokonokkal, barátokkal.

Viszont kb lassan be kellene mennünk időpontot kérni az anyakönyvvezetőtől, mert nem akarunk úgy járni, hogy nem lesz időpont akkorra, amikorra akarjuk.

Egy 4ezres faluban lakunk, anyukámat mindenki ismerte. Nem vet rám rossz fényt, hogy pár héttel a halála után esküvői időpontért megyünk?

Annyira nem tudom mit tegyek :(


26N


2016. szept. 24. 18:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

Heteske, te nem tudsz intelligens módon megszólalni? Nem vagy képes elmondani úgy a véleményedet, hogy ne személyeskedj vagy sértegess másokat?

Elgondolkodhatnál róla, hogy mit jelent a taplóság!

2016. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Ha falu, akkor mindenki tudja, hogy jegyben jártok, terveztétek az esküvőt és hogy anyukád halála hirtelen volt. Egyébként meg: az élet nem áll meg, azzal, hogy húznátok, halasztanátok, kinek lesz jobb? Meg most őszintén? A saját életedet éled vagy a falu öreg csontjait akarod elégedettséggel megtölteni?

Ha meg már a hagyományoknál tartunk:

-ugye talpig feketében jársz minimum 6 hétig, de inkább 1 évig?

-ugye nem éltek együtt a pároddal, mert az sem illik ám!

-ugye eszedbe se jut védekezés nélkül lefeküdni vele, hiszen, teherbe ne essél már az esküvő előtt,mi lenne veled megesett lányként?

- ha már itt tartunk: a fehér ruhával mi a helyzet? Remélem, használt nőként nem akarsz fehéret húzni!

Félre ne érts: csak a szélsőséges hülyeséget igyekeztem leírni, hogy ha már hagyomány,meg megszólnak, akkor hol a határ a falu szemében, mi az , amit szabad, és mi az, amiért már rossz szemmel néznek rátok?Röhej ilyesmin gondolkodni, ugye te is érzed?

2016. szept. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%

Ha kellemetlennek éreznéd pár héttel anyukád halála után az esküvőd szervezését intézni, akkor

- vagy nagyon befolyásolható vagy

- vagy a szíved mélyén te is azok közé tartozol, akik szerint az ilyesmi nem igazán helyénvaló

Esküvőt felnőtt, érett ember szervez, aki el tud számolni a döntéseivel mind magának, mind azoknak, akik közel állnak hozzá, és érzelmileg függetleníteni tudja magát mindazoktól, akik minden alap nélkül bele akarnak szólni az életvitelébe.

2016. szept. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

Megértem az aggályaidat.

Különösen úgy, hogy pont ahhoz az emberhez mennél időpontért, akinek szintén fáj édesanyád elvesztése. Halasszátok az esküvőt még egy évvel.

Az én apukám múlt évben ment el. Másik megyében lett volna az esküvő. Mi inkább halasztottuk, intéztük dolgainkat, költöztünk és itthon kezdtük elölről.


Értem, hogy de hát ez március... Csakhogy pont egy olyan embert akartok elhívni, aki akár ferde szemmel is nézhet rátok, hogy is gondolhattok ilyesmire, mikor most ment el szeretett ismerőse.


Keressetek másik időpontot és amikor letelt a gyászév, hidd el, neked is jobb lesz, akkor jelentkezzetek be 365 nappal az esküvő előtt. Akkor viszont legyetek ott nyitás előtt fél órával, ha az az anyakönyvvezető annyira keresett.

2023. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

7 évvel ezelötti kérdés..

Megvolt az esküvő végül 2017 ápriliásában, senkitől nem kaptunk rossz megjegyzést, de a szülőköszöntő részt kihagytuk.

Már 6 éves gyerekünk van :)

2023. júl. 23. 12:22
 16/17 A kérdező kommentje:
Ja és idén sajnos apukám is elhunyt :(
2023. júl. 23. 12:25
 17/17 anonim ***** válasza:
58%
Részvétem. :(
2023. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!