Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő halála után esküvő?

Szülő halála után esküvő?

Figyelt kérdés

Édesanyám 3 hete hunyt el.

Az esküvőnket már régóta tervezzük, márciusra szerettük volna.

Viszont derült égből villámcsapásként jött anyukám halála.

Mindenképp szeretnénk az esküvőt, mert babát tervezünk, és nem nagy hassal akarok esküdni.

Lagzit alapból nem terveztük, csak a polgári szertartás + egy ebéd a rokonokkal, barátokkal.

Viszont kb lassan be kellene mennünk időpontot kérni az anyakönyvvezetőtől, mert nem akarunk úgy járni, hogy nem lesz időpont akkorra, amikorra akarjuk.

Egy 4ezres faluban lakunk, anyukámat mindenki ismerte. Nem vet rám rossz fényt, hogy pár héttel a halála után esküvői időpontért megyünk?

Annyira nem tudom mit tegyek :(


26N


2016. szept. 24. 18:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és itt szeretnénk tartani, nem akarjuk máshol.
2016. szept. 24. 18:36
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem, a kettőnek semmi köze egymáshoz, meg senkinek semmi köze hozzá.

Az élet megy tovább, az meg, hogy ti hogy gyászoljátok meg, a saját dolgotok.


Szerintem senki nem rosszallja ezt, ráadásul, márciusra, aki nem közeli hozzátartozó, bőven túl lesz a gyászon.

2016. szept. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Hol van még a március, senkinek nem kell tudni hogy mikor kértél időpontot, az élet meg megy tovább.
2016. szept. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem is az emberek, hanem maga az anyakönyv vezető, aki elég jóban volt anyukámmal.

Bár tudom nem kellene ezzel foglalkoznom hogy ki mit gondol, de mégis zavar.

2016. szept. 24. 18:50
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy négyezres faluban nem hiszem,hogy tolonganak a márciusi időpontok miatt!

Ha ennyi zavar,akkor majd kérsz egy hónap múlva és kész!

2016. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

Nekem egy éve halt meg az anyukám. Igen, egy faluban mindenki megdöbbenne, ha nem bírnátok ki a gyászévet. Az élet megy tovább, de miért is nem tudtok várni? Hogy jutott ez eszedbe? Apukád, testvéred, nagyszüleid nem döbbentek meg amikor felvetetted neki az ötletet?

Ha már terhes vagy, akkor esküdjetek meg két tanuval csendesen. Ha meg még nem, akkor meg nem értem ezt a nagy rohanást.

Ne haragudj, még szinte kis em hült az anyukád teste, épp, hogy eltemettétek, hogy tudsz ilyen dolgokon morfondírozni, hogy neked hogyan kényelmesebb.

2016. szept. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
6-os jó nagy tapló vagy, nyugodtan foglaljátok le az időpontot, a rokonokkal nem kell foglalkozni. Meg ezzel a gyászéves baromsággal se.
2016. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Egy faluban igenis még számítanak az ilyen szokások, akkor is, ha egy városi ember számára ez elképzelhetetlennek tűnik.

Ettől persze még úgy döntsetek, ahogy jónak látjátok, de számoljatok a következményekkel, hogy ha olyan vidéken éltek, ahol még élnek ezek a hagyományok, igenis rossz szemmel néznek majd rátok - más kérdés, hogy persze nem kell törődni vele, mit mondanak mások, elvégre a ti életetek.

2016. szept. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

5.


Sajnos de, mert egy hatalmas birtok mellett van a falu, ahol éjjel-nappal, télen-nyáron esküvő megy,az ország minden pontjáról jönnek ide és szinte már év elején az összes szombat foglalt, mert mindenki ezt az anyakönyv vezetőt kéri, mert ez esik a legközelebb. Szóval már így is bőven kérnünk kellett volna, szóval nem tudjuk még hónapokig tologatni sajna.

2016. szept. 24. 22:21
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Falusi vagyok, nálunk se számítanak. Amikor meghalt a mamám az apám unokatestvére nem jött el mert bükkfürdőre kapott üdülést a gyerekeitől hónapokkal előtte karácsonyra, akkor most ki kellet volna utálni? Hagyjuk már.
2016. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!