Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOGORNO SOS Szerintetek...

SOGORNO SOS Szerintetek hogyan tovabb hogyne bolonduljak meg tolle?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A ferjem es en mostanaig a ferjem megorokolt csaladi hazaban eltunk. Azt a hazat 4 testver orokolte koztuk az en ferjem is.Mivel egy nagy csaladi hazrol beszelunk igy en es a ferjem is benne eltunk es meg ket testvere a ferjem ocse aki egyedul van es a huga akinek volt ferje(de mar elvalt) es a fia. Mindenkinek meg volt a sajat szobaja,a sogornomnek kulon konyha kulon furdoszoba,nekunk a ferjemel es az ocsevel pedig kozos konyha kozos furdoszoba.Az evek soran rengeteg penz fektettunk bele a hazba amit most nem szeretnek reszletezni de mindent lecsereltunk ugy kivolrol mint belol is.Tortent az az eset hogy nekem volt egy nagyobb vitam a sogornomel a fia miatt mert ra mertem szolni hogy ugyanmar legyen szives ne szurja mar ki olloval a ferjem kutyaja szemet (hirtelen haragomra felemeltem a hangomat) amikor meglattam hogy mit csinal es megkaptam ott akkor hogy nekem kuss en egy senki vagyok mert ez az o csaladi hazuk nekem itt kuss legyen, hiaba a ferjem vette a kutyat neki tobb koze van hozza mint nekem a felesegenek es hogy ha nen tetszik el mehetek.Persze a ferjemel akkor nagyon ossze vesztek,en el akartam koltozni de a ferjem marasztalt.Teltek multak az evek a viszonyom a sogornovel nem javult,es most mar 1 eve kint vagyunk kulfoldon a ferjemel.Most augusztusban voltunk othon szabadsagon es arra menten haza hogy a szekrenybol tuntek el ruhaim amiket meg itt kulfoldon vettem hogy eltunt 2 nagyon draga parfumom egy valltaskam elszakadt magatol ugyebar,es minderre magyarazat a mai napig sincs mert senki nem tud semmit semmirol.Egy nap kint a kapuba megszolit a szomszed asszony es meseli hogy a draga sogornom lehord engem a sarga foldig mert hogy en elvettem a batyat tolle es hogy miattam nem egyezik a batyaval es hogy biztos en nem engedem hogy kuldjon neki haza penzt nekik rezsire(tudnilik mig ott eltunk termeszetesen a rezsi 3 reszre volt osztva.Mostmar hogy nem ellunk ott a rezsibe haza nem szallunk be, hat konyorgom eleg nekem kulfoldon lakbert es rezsit fizetni,nehogy mar meg haza is fizessem es semmit nem hasznalunk.Arra gyujtunk a ferjemel hogy kozos othont vehessunk magunknak es higyetek el hogy csak mi tudjuk mennyit dolgozunk azert a penzert hogy sokszor sirva mentem a faradsagtol dolgozni(de ezt csak az tudja aki dolgozott mar kulfoldon)mert itt tenyleg hogy megdolgozol a penzert.Sogorno megtudta hogy mi el akarunk koltozni hamarosan es most azzal allt elo hogy csinaljuk meg a tetot mert nekunk telik ra mert abban a ket hetben amikor haza utazunk szabadsagra mi is a hazban elunk( hogy felrertes ne essek olyankor a rezsiba mindig adtunk meg joval is a kelletenel) es hogy ha elkoltozunk a butrokat amiket vettunk vadonatujan mindent,kezdem itt haloszoba butortol szonyegestol konyhabutor es uvegasztal szekestol,hutoszekreny,mosogep es meg sorolhatnam stb hagyuk csak ott a ferjem occsenek mert ugyabar amikor en oda koltoztem a megtakaritott penzembol es a ferjem penzebol es az eskuvoi penzt arra fektettunk hogy a mi reszunket ahol a ferjem fiutestvere is lakik hogy fel ujjitotuk mert nem birtam nezni a azokat regi fa ablakokat es ajtokat a regi nagymama butrokat es meg hol maradnak a furdoszoba teljes at alakitasa a konyha atalakitasa meg minden.Erre azt a valaszt kaptam hogy hagyunk csak ott mindent,mert ha elkoltozunk az azt jelentene hogy a haz tok uresen maradna es az ocsikenek nincs lehetosege ujra berendezni a hazat es ott ugyabar voltak butrok(azok a regik)es ennek fejeben mi hagyunk csak ott mindent.Hat en mar ezt igy nem birom tovabb.Eladni a hazat nem lehet mert ugyebar a sororno nem egyezik bele mert akkor el kell osztani a penzt negy fele es o neki nem futna uj lakasra legfeljebb egy kisebb panelre es hat miert ne eljen egy nagy csaladi hazban,mert kifizetni a ferjemet nem hajlando mert nincs penze de a hazat eladni szo se rolla.Helyette en meg a ferjem had torjuk ossze magunkat kulfoldon a ket kezu munkatol.A ferjem is hibas mert nem keri a reszet mert azt mondja hogy nem akar birosagra menni a testverevel,mert az hogy nezzne ki,ahelyett dolgozzam en inkabb mint allat.Most meg mielott elkoltozunk csereljuk le a tetot es a kozos holmink a hazbol meg maradjanak csak ott. BOCSANAT hosszu lett tudom de most legalabb kiirtam magambol mindent.Valaszokat koszonom

#megorulok.
2016. szept. 20. 06:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele!Mondhat a sógornőd bármit,összapakoltok és elköltöztök.Pont.
2016. szept. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom javasolni, mint az első. Engedd el a füled mellett, amiket mondd. Ne zaklasd fel magad egy ilyen idióta miatt, mert pont az a célja. Ha meglesz a pénz, nyugodtan vigyetek el mindent, amit vásároltatok, és viszont látás.

A férjeddel annyiban nem értek egyet, hogy én bíróságra vinném az ügyet. Kit érdekel, hogy néz ki? Csak akkor mennék el, és vetetném le a nevem a tulajdonosok közül, ha kifizet. Ez így működik, és számára szégyen, ha ezt bíróságra kell vinni. Ha pedig megvannak a felújításokról a papirok, hogy azt ti fizettétek, akkor semmi újabbra nem kötelezhet, sőt, még annak az árát is kifizethettetik velük, bár ehhez nem biztos, hogy ragaszkodnék, de a jogom meglenne hozzá.

2016. szept. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat.
2016. szept. 20. 07:04
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha kettőtök között ilyen mély a kötelék akkor minek kéne rásütni azt hogy Járás vagy Barátság? Pláne hogy szülői elismeréshez kötöd... Az érzéseidet és a köztetek lévő kapcsolat lényegét nem anyuka megértése működteti.
2016. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, de mimóza emberek vannak...

Szerintem költözzetek el nyugodtan és vigyétek a bútoraitokat. Maximum vegyetek az öcsikének pár használtat, hasonló állapotúakat, mint amilyenek voltak a házban a beköltözésed előtt.

Ne foglalkozz a sógornőd hisztizésével (amit amúgy a férjednek kellene rendeznie... nem tudom, én imádom a testvéreimet, de sosem hagynám, hogy így beszéljenek a párommal... az én családommal szemben én védem meg őt, az övével szemben pedig ő engem). Nevetséges a nő szerintem.

Amikor külföldön tartózkodtok, zárjátok le a szobátokat (akár több alternatívával is) és amikor megkérdezi, miért teszitek, annyit válaszolsz, hogy nem érzed biztonságban a dolgaitokat a távollétetekben. Nem tilthatja meg, hogy ezt tedd. Hogyha mégis bemegy, egyszerűen jelentsd a rendőrségnek.

Hogyha elköltöztök, adjátok ki mondjuk a szobátokat, mert akkor is fizettetné veletek a rezsi 1/3 részét és így nem feltétlenül kell eladnotok a házat, hogy pénzetek legyen belőle. Hogyha használni akarják (az akkor már volt) szobátokat, majd kifizetik a férjedet.

Nem szabad hagyni, hogy a fejetekre telepedjen. Azt meg főleg nem, hogy így bánjon veled. Állj ki magadért kicsit.

Sok sikert!

2016. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Költözzetek el onnan, a cuccaitokat vigyétek magatokkal nyugodt szívvel és a tetőt se csináltassátok meg!
2016. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ahogy tehetitek költözzetek el. Ami a ti ingóságotok az vigyétek el, esetleg ajánljátok nekik, hogy reális áron megvehetik. A házrészeteket pedig adjátok ki albérlőnek (az sem baj ha egy szakadt, vagy idegesítő embernek :) ),

ez hátha férjed testvéreit meggyőzi arról, hogy megvegyék tőletek a tulajdonrészedet.

2016. szept. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
javítom: tulajdonrészét
2016. szept. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem akarok okoskodni, de ha egy háznál több tulajdonos van, és a többség el akarja adni, a kevesebb tulajdonrésszel rendelkezőt rá lehet venni, hogy eladja a részét. Hosszú jogi procedúra, de ha mindenkit rá tudsz beszélni arra, hogy adjátok el a házat, akkor a sógornőd nem tehet semmit.

Én a helyedben először kipakolnám a házat, kiszedném az értékeimet, még ha egy garázsba tárolnám, akkor is, hogy ha elmérgesedik a viszony, nehogy azok lássák kárát. Mindent pótolnék, de csak filléres használttal, ha csak két hétre jöttök haza, akkor kibírnám olyan bútorok közt is. Majd ha mindened biztonságban lenne, megindítanám ezt a procedúrát, de úgy, hogy ragaszkodnék hozzá, hogy titeket részarányosan fizessenek ki annak ellenértékében, amit növekedett az ingatlan értéke a ti munkátoknak köszönhetően. Ha nem tud kifizetni, akkor rá lehet venni, hogy eladja. Neked meg a pénz is jól jönne. Aztán kapkodhatja a fejét, nem tud mit csinálni. Kezdetben öcsikével ülnék le, felajánlanám neki, hogy kap nálatok egy külön lakrészt, vagy tudomisén, ezt már te látod. Ne hagyd magad kihasználni. Közös lónak mindig túrós a háta!

2016. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele mit beszél a sógornőd. A szobát ahol a személyes cuccaitok vannak,zárjátok amig nem vagytok otthon.


A ti szobátokból a butorokat stb nyugodtan vigyétek el. Esetleg férjed öccsével k meg hogy a közös helységekben lévő butorok és egyéb dolgokkal mi legyen. Igaza van abban a sógornőnek hogy voltak ott butorok,tehát vagy a férjed öccse megveszi ami ott van tőletek,vagy ti vesztek oda használtan pár dolgot vagy közösen az öcsivel.


A tetőfelujitásba mint tulajdonosnak a férjednek be kell szállnia. DE nem adjatok előre pénzt rá. Ha már meg van ki mikor mennyiért csinálja majd annak oda adjátok a rátok eső részt. Nem nektek kell állni az egészet,el van tévedve a sógornőd.


Az hogy adjatok a rezsibe holott ott se vagytok,azzal meg ne foglalkozzatok.

2016. szept. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!