Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a gyámság aláhelyezés...

Mi a gyámság aláhelyezés módja elmezavar esetén?

Figyelt kérdés
Édesapám szellemi állapota igen zavart a család többi tagja szerint is. Rendszeresen elfelejt eseményeket, a saját életkörülményének elfogadhatatlan állapotáról nem vesz tudomást, segítséget-tanácsot nem fogad el. A postán érkezett leveleket(számlák, magán, hivatali) eldugja-elteszi, ezek átvételét letagadja. A számlák nem lettek időben rendezve, így többször fizettünk be büntetést. Sajnos rendszeresen vásárol különböző termékeket áruhitelre. Az átvett árút nem használja, néha ki se bontja. Az áruk értéke igen jelentős, így a felhalmozódott adósság is. A több százezres kintlévőséget valószínű a Hitelezők hamarosan be fogják hajtani bírósági úton. A család attól fél, hogy jelzálog kerül a közös ingatlanra, melyben tulajdonrésze és haszonélvezeti joga van. A további áruhitelek felvételét szeretnénk megállítani, ezért szeretnénk gyámság aláhelyezni édesapámat. Sajnos szép szóval nem értünk célt. Mit lehet ilyenkor tenni?
2010. ápr. 22. 14:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Orovoshoz még nm vittétek, de gyámság alá akarod helyeztetni.Ha sikerülne gyámság alá helyezni, akkor részedről a dolog rendezve lenne, és utána sem kérnél orvosi segítséget?Úgy tűnik h egyébként nem zavar az állapota, csak akkor kezdett számodra érdekessé válni, amikor anyagi vonzata kezdett lennie a dolognak, veszélybe került az örökség.A leírtak alapján édesapádnak súlyos pszichés problémái vannak, melyek kezelésre szorulnak, nekem nagyon meglepő, h ez még meg sem fordult a család fejében.Nyilván nem fog önszántából elmenni pszichiáterhez, mivel gondolom betegségbelátása nincsen, de akkor a legjobb, amit tehetsz, sőt a kötelezettséged szinte, h orvosi, akár kényszergyógykezelést kérj számára.
2010. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Már többször kértük, hogy menjen el orvoshoz, de eredménytelenül. Mivel részletes nem ismered család belső ügyeit, ezért annyit elárulok, hogy édesapám még egészséges szellemi állapotában sem látta el a kötelezettségeit, családjával nem foglalkozott, nem dolgozott(közel 30 évet). Édesanyámnak köszönheti, akitől elvált, hogy egyáltalán kap nyugdíjat. A szóban forgó közös ingatlanra nekem sem tulajdonjogom, sem haszonélvezeti jogom nincs. Tudom, hogy így is örökös vagyok, de a rám eső részt majd a nővérem és édesanyám kapja meg, mivel rendelkezem saját ingatlannal. Már korábban is írtam, hogy próbáltuk már öregek otthonába elhelyezni, de nem volt partner ez ügyben sem!. Lehet, hogy számodra fura, de nem fogom hagyni, hogy amit a Család Édesapám támogatása nélkül, hosszú évek nélkülözése után megteremtett a Hitelezők kezébe kerüljön. Épp eleget ártott. Senki nem akarja kisemmizni, nem akarjuk az utcára tenni, csak annyit akarunk elérni, hogy az Ő felelőtlen viselkedése miatt, ne kerüljön jelzálog az ingatlanra.
2010. ápr. 23. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!