Mi a gyámság aláhelyezés módja elmezavar esetén?
Figyelt kérdés
Édesapám szellemi állapota igen zavart a család többi tagja szerint is. Rendszeresen elfelejt eseményeket, a saját életkörülményének elfogadhatatlan állapotáról nem vesz tudomást, segítséget-tanácsot nem fogad el. A postán érkezett leveleket(számlák, magán, hivatali) eldugja-elteszi, ezek átvételét letagadja. A számlák nem lettek időben rendezve, így többször fizettünk be büntetést. Sajnos rendszeresen vásárol különböző termékeket áruhitelre. Az átvett árút nem használja, néha ki se bontja. Az áruk értéke igen jelentős, így a felhalmozódott adósság is. A több százezres kintlévőséget valószínű a Hitelezők hamarosan be fogják hajtani bírósági úton. A család attól fél, hogy jelzálog kerül a közös ingatlanra, melyben tulajdonrésze és haszonélvezeti joga van. A további áruhitelek felvételét szeretnénk megállítani, ezért szeretnénk gyámság aláhelyezni édesapámat. Sajnos szép szóval nem értünk célt. Mit lehet ilyenkor tenni?2010. ápr. 22. 14:40
1/12 anonim válasza:
Pszichiátriai kezeléssel nem próbálkoztatok még? Úgyis ez kell legyen az első lépés.
2/12 anonim válasza:
úgy tudom, a helyi önkormányzat gyámhivatalánál kell kezdeményezni. Ha ilyen nincs akkor a körzetinél. Egy orvosi véleménnyel szerintem alá kell majd támasztanod a kérelmedet, de lehet hogy elegendő ha családtagok igazolják (ezt nem tudom pontosan) arra készüljetek, hogy aki vállalja a gyámságot az felel (anyagilag is) az esetlegesen előforduló károkozásért, vagy egyéb dolgokért. Tehát jó támpont lehet, ha az önkormányzatnál érdeklődsz mi a pontos módja
3/12 anonim válasza:
Elöször is orvosi szakvéleméyn kell
4/12 anonim válasza:
Elmész a gyámügyre, és kéred édesapád gyámság alá helyezését. Ehhez a gyámügy hivatalból orvosi és pszichológiai vizsgálatot kezdeményez, valamint terepszemlét tart a lakásában, ún. környezettanulmányt készít. Ezek alapján eldöntik, hogy az általad mondottak igazak-e, vagy nem. Ha megállapítják, hogy nem hazudtál, akkor édesapádat kivizsgálásokra küldik, akár akarata ellenére is. Ha megvan az orvosi szakvélemény, akkor gyámot keresnek neki (ez alapesetben egy kompetens családtagja), és elindítják a gyámság alá helyezési eljárást. Pár hét alatt döntenek, néha, súlyosabb eseteknél hamarabb is.
5/12 anonim válasza:
Elmebetegség esetén először orvosi segítséget kell kérni.
Időskorú leépülés esetén öregek otthonába lehet adni, míg nem késő.Mi is ebben a cipőben jártunk, az otthon megoldja mindenki gondját. Hamar hozzászokik Édesapád, és neki is jobb lesz.Pár nap alatt ellehetett intézni.Hány éves apukád, és hol éltek?
6/12 A kérdező kommentje:
Orvoshoz még nem vittük, de valószínű önszántából nem el se tudnánk.
Pest megyében élünk, édesapám 62 éves. Az öregek otthonán már korábban gondolkodtunk, de ellenállásba ütköztünk. Hasonló a hozzáállása, mint az orvosi vizsgálatnál.
2010. ápr. 22. 15:01
7/12 anonim válasza:
Előző vagyok.
Nem kellett hivatalosan gondnokság alá helyezni. Azzal vigyázni kell, vannak buktatói.
8/12 A kérdező kommentje:
Az összes kellemetlenséget, ügyintézést és bármit ami a gyámsággal jár vállalná a Család, csak tudjon több áruhitelt felvenni, az ilyen szintű aláírási jogát akarjuk korlátozni.
2010. ápr. 22. 15:07
9/12 anonim válasza:
10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, átolvasom.
2010. ápr. 22. 15:36
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!