Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan élhetnénk végre együtt?

Hogyan élhetnénk végre együtt?

Figyelt kérdés

A párom, és én is egyetemisták vagyunk két különböző városban, így csak hétvégén tudunk együtt lenni. Nagyon vágyunk rá, hogy együtt élhessünk, de nekem még 2, neki egy év hátra van az iskolából.

Nem tudom, hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet. Most havi 35 ezerből jön ki az albérletem úgy, hogy van egy lakótársam. Jó lenne, ha szeptembertől már egyedül lakhatnék egy kis lakásban, ahová bármikor jöhetne a párom, de az anyagi kereteim hasonlóak lesznek mint most.

Ötletet szeretnék kapni arra, hogyan lehetne megoldani, hogy végre mozdulhassunk a valódi együttélés felé. Sajnos nem tudom, mik a lehetőségek, akármi érdekelne.


2010. ápr. 22. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:

de attól, hogy egyedül laknál, még nem tudna odaköltözni hozzád a barátod. nem? egyedül lakást bérelni felesleges ,csak azért, hogy hetente egyszer kettesben tudjatok lenni az egész lakásban. inkább keress olyan lakótársat, aki rugalmas, megértő, és hétvégente pár órára hajlandó titeket kettesben hagyni. amúgy meg a saját szobádban azt csinálsz, amit akarsz. nem? vagy az nem megoldás, hogy átjelentkezik ő abba a városba, ahol te laksz? vagy te mennél hozzá? kérhetnétek magatokat egy szobába kollégiumba, és akkor együtt is éltek, plusz baromi sokat tudtok spórolni egy közös albérletre.

célszerűbb lenne először az együtt élést kipróbálni, hogy működik e egyáltalán. ne érts félre, én a legjobbakat kívánom nektek, de bármi megtörténhet, az együtt élés során ismered meg leginkább a másikat. és ha neadjisten szétmennétek, nincs több éves albérleti szerződés, stb...

a kolis évek alatt együtt is laktok, és összespóroltok annyit, hogy nem egy koszos lyukba kell költöznötök.

sok sikert kívánok nektek! :) 20/L

2010. ápr. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lényeget nem írtad le: hány km-re laktok egymástól, van-e lehetőség átjelentkezésre? Beszállna-e a párod egy olyan lehetőségbe, hogy fedezi az albérleted felét, ahol viszont egyedül laksz. Vannak olyan kolik, ahol egy párnak is adnak szobát. Ezek a lehetőségek még nem merültek fel?
2010. ápr. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan várjátok meg az együttlakást a suli után.

Én is hasonlóan vagyok a barátommal, bár mi még csak 1 éve vagyunk együtt, és én nemsoká végzek. ő dolgozik, van hogy hétvégén is, tehát nekünk a hétvége se mindig jön össze.

Ha erős a kapcsolatotok úgyis kibírja. Utolsó évbe szerintem nem érdemes átjelentkezni. Sokkal nehezebb úgy a boldogulás is. Gondolom ott már kiépített valamennyi kapcsolatot, ami majd a munkakereséskor is segítségére lehet, meg lehet már az is megvan, hogy kinél, miből írja a diplomamunkát.


Egyébként utolsó évbe valószínűleg úgyis jobban meg tudjátok oldani. Mert nekem pl. már csak 2 napra kell bemennem.

Ha meg eltelik az egy év vállaljon arrafelé munkát, ahol te vagy. Akkor össze tudtok költözni, és ki tudjátok próbálni, hogy milyen együtt lakni. Szerintem inkább ezt várjátok ki, úgyis ráértek még. Gondolom mindketten szeretnétek előbb min. 2 évet dolgozni, és csak utána akartok gyereket. Tehát belefér, hogy még egy évet várjatok, úgyis kiderül, majd akkor, hogy tudtok e együtt élni.


Egyébként van olyan nem is kevés, pl. nekem is az egyik ismerősöm, aki a már meglevő családjával,gyerekével is csak hétvégén találkozik, mert mondjuk a Dunántúlon kapott munkát, ő meg a Tiszántúlon lakik. De a költözés se jó megoldás, mert a felesége meg itt dolgozik, meg ott van lakásuk is, szóval nem lehet azért mindent felrugni. Ő most hétköznap munkásszállón lekik, és csak hétvégén jár haza évek óta. Lehet, hogy ez nem a legideálisabb, de meg lehet oldani.

2010. ápr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

O7:33

Szerintem évekig nem lehet játszani ezt a dolgot, hogy én itt lakom, te ott, hétvégente találkozunk. Főleg akkor mikor már család van. Nem a bizalom miatt, hanem mert az úgy nem élet...a férjedet, apát egy héten egyszer-kétszer látni...és igenis valamit fel kell rugni olyankor vagy a munkát vagy valamit, de változtatni kell... bocsi az Off-ért


KEdves kédező, olyan a kérdésed, mintha én írtam volna ki, csak nálunk annyival "rosszabb" a helyzet, hogy nekem két évem van neki gyakorlatilag még 5 (plusz 3 plusz 3) lehet számolni az éveket:-S

Sajnos mi nem tudunk átjelentkezni, nincs lehetőség, de egyetem után ott keresek munkát ahol lakik a párom. Egy pár évig bevállalok a diplomámtól független munkát is akar, míg mesterizek ilyenek, de legalább együtt leszünk. Utána meg együtt lakunk...esküvő ilyenek.

Azt hiszem nálatok is az a legjobb megoldás ha a párod munkát keres feléd amikor végzett...az átjelentkezés szerintem is okozna bonyodalmakat...

Kitartást:)

2010. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát egyedül ennyi pénzből nem tudsz bérelni saját lakást, csak legfeljebb saját szobád lehet, de nemtudom az miért nem felel meg neked, egy saját szobába is bármikor felmehet a barátod szerintem, senkinek semmi köze hozzá...

Kis, egyszobás lakások 45-50 plusz rezsitől kezdődnek, én a barátommal egy ilyenben laktam és rezsivel együtt kb 60-65-re jött ki... Szóval egyedül ez szerintem esélytelen, de felesleges is...

2010. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!