Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Figyelt kérdés
17 éves, érettnek módható, következetes lány. 2 évig volt együtt a barátjával, szakíottak, mert nem jöttek már jól ki egymással, annak ellenére, hogy én látam rajta, hogy még szereti. A fiú 1,5 hónapja meghalt autóbalesetben, ami még engem is nagyon megrázott, pedig én csak az anya vagyok. Nagyon kiborult, alig eszik vmit, minden nap betagadt szemekkel "ébred", nagyon aggódom. Mindenképp egy pszichológust tanácsolnátok? (nem hisz az efajta gyógyításban, ezért fordulok hozzátok, hátha van vmi ötletetek) Köszönöm, egy aggódó anya
2010. ápr. 21. 19:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem a lányának, de Önnek is, mert írta, hogy nagyon megrázta az eset. Teljesen át tudom érezni a lánya fájdalmát, mert én január végén vesztettem el a barátnőmet, szintán autóbalesetben. (Én is tettem fel ide kérdést) Mi is két évig jártunk.... Nem csodálom, hogy ki van bukva:'-( Én is ki vagyok borulva. Szerintem még várni kellene a pszichológussal, mert magamról is tudom, hogy ilyenkor az ember senkivel nem szeretne beszélgetni. Én is fogytam jópár kg-t, mert nem ettem napokig, csak sírtam. Azt tudom tanácsolni én is, hogy valami programot kellene szervezni, amit szeret. Engem a barátaim mozdítottak ki otthonról és mostmár egy kicsit könnyebb, mert nem a négy fal között őrlődöm. Persze a szüleim is rengeteget segítenek, próbálnak vígasztalni, ha sírok. Nem is tudom, mit mondhatnék még:( Kívánom, hogy minél hamarabb sikerüljön Neki megnyugodni valamennyire. Őszinte részvétem!!!! Gyuszi, 18
2010. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tudom, hogy nagyon kevés ez a 1,5 hónap, csak szörnyű ezt látni. Köszönöm a linket a pszichológusokról, lehet, hogy hasznát fog/ja/juk venni.
2010. ápr. 21. 20:14
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy úgy látod fáj neki és nagyon szeretnél segíteni, de nem tudod hogyan.


És csak hallgasd. Ne javasolj semmit, ne mondd, hogy elmúlik, hogy ezt vagy azt kéne csinálnia csak figyelj rá, ha beszélni akar. Ilyenkor nem jobb semmi, mint az, hogy ha kifejezik, hogy értik, hogy fájdalma van, és tiszteletben tartják azt, és azt is, hogy az ő baja, csak ő tud megbirkózni vele. Csak ő tud rá megoldást találni, mindenféle "segítség" csak frusztráló ilyenkor, mintha azt mondanánk neki, hogy jó hát lépjél már túl rajta, meg jobban szeretem, ha vidám vagy, meg á úgy is elmúlik stb. Ő pillanatnyilag szenved és nem igazságokra kíváncsi, csak arra, hogy ezt megértsék, hogy szar neki, ez a legnagyobb segítség, nem az, amit mások annak gondolnak. :)

2010. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon hasznosakat mondtatok :)
2010. ápr. 21. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!