Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Figyelt kérdés
17 éves, érettnek módható, következetes lány. 2 évig volt együtt a barátjával, szakíottak, mert nem jöttek már jól ki egymással, annak ellenére, hogy én látam rajta, hogy még szereti. A fiú 1,5 hónapja meghalt autóbalesetben, ami még engem is nagyon megrázott, pedig én csak az anya vagyok. Nagyon kiborult, alig eszik vmit, minden nap betagadt szemekkel "ébred", nagyon aggódom. Mindenképp egy pszichológust tanácsolnátok? (nem hisz az efajta gyógyításban, ezért fordulok hozzátok, hátha van vmi ötletetek) Köszönöm, egy aggódó anya
2010. ápr. 21. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Másfél hónap nagyon kevés idő ahhoz, hogy egy ilyen traumát kiheverjen az ember. Amikor 13 éves koromban nagymamám meghalt, én hónapokig sírtam utána. Nem hiszem, hogy pszichológus kellene a kislánynak, majd az idő segít. Próbáld elterelni a figyelmét amivel csak lehet, csinálj neki/vele olyan programokat, amiről tudod, hogy szereti. Ha anyagilag megteheted, esetleg el is utazhattok valahová pár napra, az új élmények kicsit felráznák.
2010. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A halál a legdurvább dolog az életben,főleg fiatalon.Nehéz megemészteni,szerintem ezen a fájdalmon csak az IDŐ múlása segíthet,amit sajnos nem lehet pörgetni,szép lassan majd enyhül a fájdalom.
2010. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeznék egy pszichológust inkább.Nem feltétlenül kell a lányodnak is jelen lennie.De valószínűleg egy szakember tud ötleteket adni Neked,hogy hogyan viselkedj a gyerekeddel.
2010. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Osztozom az előttem szólókhoz, én is elvinném a lányomat.
2010. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2 évig jártak, az hosszu idö, szerették egymást valamikor, igy én azt mondom hosszu idö ( még akkor is ha szakitottak, föleg ha te azt láttad rajta h. szereti ) lesz hogy megeméssze a dolgokat, szerintem sem pszichologus kell, majd beforr a seb, de ehez sok idö kell, megértés, és figyelem rá !!!

A pszichologus ezen nem tud segiteni sajnos, te mint anya lehetsz a legjobb vigasza, meg a barátai.

Én 41 éves anya vagyok 2 lánnyal, nagyobbik 19 éves 1.5 éves kapcsolattal, szerintem ne vidd el pszichologushoz, probáljatok otthon neki segiteni, mind a családtagok, mind a barátok !!

Kitartás, sajna ez hosszu lesz !!

2010. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszont meg lehet próbálni a pszichológust is. Az ilyen fájdalmat rettentesen nehéz feldolgozni, főleg egyedül... És vannak emberek akik könnyebben megnyílnak egy idegen előtt, persze nem törvényszerű... Szerintem első sorban próbálj meg vele te bezsélni, vedd rá hogy modnjon el midnent neked, amit érez, amit gondol, mindent. Ha sikerül attól megkönnyebbül, bár persze utánna sem lesz felhőtlenül boldog... ha semmiképp nem akar megnyílni akkor lehet emgpróbálni egy pszichologust. Ez már telejsen elfogadott, nem csak "beteg" emberek járnak oda. segít feldolgozni, segít hogy megtanulja kezelni a dolgokat. AMi még szerintem mindenképpen megérné az a környezetváltozás ha csak pár napra is. Utazzatok el, akárhova, de szerintem ketten (vagy hárman ha apuka is megvan) a lényeg hogy a szűk család, ezért nem jó ha távoli rokonhoz mentek, ők zavarhatják buta kérdésekkel, nem adják meg a nyugalmat. Addig pedig, amit már írtak a többiek is: minél több közös program, legyen az bármi. A lány temperamentumától is függ, de ha nincs állatotok egy kisállat is segíthet lekötni a figyelmét... Jobbulást neki remélem minél hamarabb feldolgozza és sajnálom ami történt...
2010. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden képen sokat kell vele beszélgetni.Ne hagyd,hogy magába forduljon!2 éves kapcsolatot nem lehet csak úgy elfelejteni.Az meg,hogy meghalt a srác csak a régi emlékeket hozta előre amikor még igazán szerették egymás.

Írtad,hogy a szakításkor a lányod még szerette a fiút.Akkor nem csodálom ha ki van bukva.Nagyon figyelj rá.Biztos van egy legjobb barátnője akinek mindent elmond beszélj vele mert a legkisebb furcsaságra is lépni kell az orvos felé.

De ha érzi,hogy mennyien szeretik és mellette állnak túl lesz rajta!

2010. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
Pszichológust kéne keresni,és örülni hogy szakítottak és hogy nem ült a lány is az autóban aznap!De szerintem elöször Pszichológus segítsége nélkül kéne beszélgetni vele!
2010. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal értek egyet, aki azt írta, hogy te kérj tanácsot egy pszichológustól, hogy hogyan tudnál neki segíteni, mert egyelőre őt elvinni még talán korai lenne, hátha magától is javul a helyzet. Esetleg megkérdezheted ezt is a pszichológustól...

Egy ilyen trauma feldolgozása több év is lehet, másfél hónap után normális, hogy még nem dolgozta fel...

2010. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

nagyon sajnálom ami veletek történt, borzasztó lehet.

Van itt a neten egy www.szivesseg.net- oldal, ahol találtam már több olyan kezdő pszichiátert, akik szívesen adnak tanácsot bárkinek! Talán próbáld meg ezt a lehetőséget! Hátha ők többet tudnak segíteni. Sok sikert nektek!

2010. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!