Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon? Hogy...

Hogy mondjam el otthon? Hogy fogják fogadni?

Figyelt kérdés
Azt hiszik ,tanítónőire járok, de én építészmérnöknek tanulok 3 éve. Anyukám tanít és nagy csalódás lenne neki. Már titkoljam el végig?
2010. ápr. 20. 23:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%

elöbb-utobb metudják. Én anyukád helyében büszke lennék rád. Építészmérnöknek lediplomázni nehezebb min "tanárnőcskének".

Jobbat én sem tudok: állj eléjük és közöld velük a döntésedet. Ha van esetleg a családban olyan aki tudod, hogy támogatna akkor gondoskodj róla, hogy ott legyen mint egy lelki támasz. :)

2010. ápr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. ápr. 20. 23:11
 3/18 anonim ***** válasza:
uhh. ezt hogy tudtad eddig eltitkolni?:O Szerintem ne tartsd magadban tovább, mondd el nekik. Nem hiszem, h annyira kiakadnának, mégiscsak jobb építészmérnöknek lenni mint tanárnak, mivel jobban el is ismerik pket, jobban is keresnek stb.
2010. ápr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy mért nem mondtad meg az elején, hogy te nem akarsz tanár lenni, hanem másvalamit választottál, ráadásul olyat amivel még pénzt is lehet keresni:) Szerintem ne titkold el, egyre nehezebb lesz, pl gondolj bele hogy anyukád elmegy a diplomaosztódra és ott derül ki.Ha elmondod az igazat nem fogja senki leharapni a fejed, de nagy csalódás lesz neki, és nem azért mert nem lesz tanár belőled, hanem azért,mert átb@sztad a fejét 3 éven keresztül:)
2010. ápr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám, sűrű bocsánatkérések közepette. Kérdés, mennyire veszik zokon, hogy "hazudtál" nekik 3 évig. Viszont egy biztos, az építészmérnöki diplomáddal ezerszer jobban jársz, mint a tanári diplomával! :) Próbálj ezzel (is) érvelni.
2010. ápr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
mondd azt,h meglepinek szántad,de már nem bírod magadban tartani.
2010. ápr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a szüleidet, sejtheted, hogy mit reagálnak majd. Valószínűleg nem lesznek elragadtatva, de ha olyan a viszonyotok, hogy azt sem tudtad velük megbeszélni, ill. annyira nem voltak fogékonyak rád, hogy észrevegyék, mi is a TE érdeklődési területed, akkor én hallgatnék, mint a sír egészen a diplomaosztóig. Ha most megmondod és rosszul sül el, mi van, ha abbahagyatják veled a sulit?? nem támogatnak tovább? Ha a diplomaosztón tudják meg, akkor azt már nem vehetik el tőled.

Sarkítottam, de neked kell tudni, hogy mennyire szigorúak? szűklátókörűek? a szüleid.

Jó velük a viszonyod egyébként? Hogy fajulhatott idáig ez a helyzet?

2010. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mi lenne neki csalódás? Hogy nem leszel te is tanítónő vagy az, hogy 3 évig képes voltál eltitkolni ezt a nem jelentéktelen kis apróságot és kábítottad őket?
2010. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mond el neki nem csalódás:))
2010. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pont ugyanúgy, mintha azt közölnéd, hogy terhes vagy. Körülbelül a hatás is az lesz...

De amúgy meg minden csoda 3 napig tart, szóval nem kell annyira izgulnod, megbékélnek. Jobb, hogy te legalább titokban is, de merted azt tanulni, amit szeretnél, sokan vakon követik, amit anyuciapuci mond.

Amúgy nálam is volt ilyen, azt hitték a szüleim, hogy kaposvárra járok rajztanárira levelezőn, csak halasztottam. Bár felvettek, de be sem iratkoztam, helyette elmentem inkább egy okj-s képzésre. Utólag amikor normális egyetemre is felvettek megmondtam nekik, volt egy kis döbbenet, de amúgy semmi különös...

2010. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!