Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy a szüleim elváltak 5 éves koromban és Anyukám újra megházasodott. A nevelőapám pedig féltékenykedik rá. Én Apát nagyon szeretem és hiányozni is szokott. Nem tudom mit lehetne tenni hogy jobban "megszeressem" a nevelőapámat.

Légyszíves értelmes válaszokkal segítsetek.

13/l


2016. aug. 27. 22:14
 1/8 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Csak a tényt próbáld elfogadni, hogy édesanyád számára valószínűleg fontos az a személy. Nem célja kicserélni senkinek apádat, és nem tudná senki. Ő anyud párja most, szeresd is így. (Persze nem kötelező, de mindenkinek a legjobb, ha jóban van mindenki)
2016. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szüleid nem tudják, mit akarnak, sötétben tapogatóznak. A tény, hogy elváltak, azt mutatja, hogy nem érettek, nincsenek felkészülve a gyerekvállalásra, családalapításra. A te érdekeidet és érzelmeidet semmibe veszik, az ő igényeiknek kell megfelelned. Nevelőapádat szeretned kell függetlenül attól, hogy mit érzel iránta. Kb. két dolgot tehetsz: fellázadsz, vagy évtizedekig elviseled szüleid botladozásait.
2016. aug. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 donmogyoróscsirke ***** válasza:
#2 ez felesleges általánosítás, szerintem se te, sem én, sem mások nem ismerik a szüleit úgy mint ő.
2016. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általánosítok, mert ez az általános. A szülők felelőtlen döntései a gyerekük egész életére kihat, és ez őket egyáltalán nem érdelki, csak a saját érdekük lebeg a szemeik előtt, meg hogy megfeleljenek az éppen aktuális trend elvárásainak. Döntéseik nyomán olyan helyzetbe kerülhet az egész család, aminek kellemetlen kényszeregyüttlét és megromlott kapcsolatok lesznek az eredménye, a széthúzás jellemzi az egész családot. Ez ma az általános, így mennek a dolgok az elvált szülőknél.
2016. aug. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 donmogyoróscsirke ***** válasza:
sajnos...
2016. aug. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Csak az a baj hogy pl. Egyszer amikor összevesztem a nevelőapámmal valami olyasmit mondott hogy sötétben kell élnem a szobámban csak kenyéren és vizen. Szerintetek normális?

És elírtam az elején hogy a nevelőapám féltékenykedik az apukámra.

2016. aug. 28. 08:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem normális. Hogy mondhat ilyet bárki? És ezután tőled várja el, hogy kedves legyél hozzá, holott neki kéne megváltoznia. Én csak annyit mondhatok, hogy bármit is tervezgetnek most szüleid, annak nem biztos, hogy jó vége lesz, és anyukád is meg fogja bánni. Szóval ha van lehetőséged, jelezd anyukádnak, hogy nem jó irányba mennek a dolgok. Egy nevelőapának hozzá kell igazodnia a családhoz, nem pedig fordítva. Nyilvánvaló, hogy a nevelőapád és anyukád közötti kapcsolat a Te érdekeidet és érzelmeidet teljesen semmibe veszi.
2016. aug. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Tegnap pedig a kistesóm nem hagyott békén aki egyébként a féltesóm, és kitaszigáltam a szobámból a nevelőapám meg engem szidott le hogy hagyjam békén hadd menjen oda ahova akar.

2016. aug. 29. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!