Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek nyitottabb?

Hogyan legyek nyitottabb?

Figyelt kérdés
Ha új, vagy olyan társaságba kerülök, nem akiket max látásból ismerek, akkor egszerűen mindig görcsölök, félek nem tudok beszélgetést kezdeményezni. Viszont szűkebb baráti körben simán tudok.

2016. aug. 17. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell magad megerőszakolnod. Én is ilyen vagyok, általában ácsorgok, vagy hallgatóságnak csapódok valaki mellé, és néha hozzáfűzök ezt-azt.


Magamtól nem szoktam, de ha valaki megszólít, akkor simán elbeszélgetek vele kb. bármiről, ami nem smink és hasonló felszínes dolgok. :)

2016. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Direkt szólíts meg idegen embereket az utcán, kérj útbaigazítást, kérdezd meg mennyi az idő.

Gyakorolj, keresd az idegen emberekkel történő kommunikálás lehetőségét.

Menj múzeumba-kiállításokra és ha alkalom adódik rá, az adott műtárgyról-bármiről kezdeményezz beszélgetést bárkivel.

Egyébként szerintem a zárkózottság mögött olyasmi lehet, hogy félsz az ismeretlen emberek esetleges negatív ítéleteitől.

Pszichológus is sokat tudna segíteni.

2016. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok,és nem akarok megváltozni.Nyitottnak lenni azt jelenti:elfogadod a feketéket,melegeket stb.,nem ítélkezel senki felett,mert nem vagyunk egyformák.A nyitottságot más szóval toleranciának hívják,ami a konzervatív,bigott,nem-szabadelvű,konformista ellentéte.
2016. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Akkor tudsz nyitottabb,szabadosabb lenni,ha nem törődsz azzal mit gondolnak rólad!Minden probléma a megfelelési kényszerből származik,ha mindig önmagad adod sokkal jobb lesz.
2016. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!