Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek? Miért mondják ezt?

Miért ilyenek? Miért mondják ezt?

Figyelt kérdés

Szeretnék tovább tanulni és több diplomát szerezni.

A szüleim egyszer azt mondják hogy fog menni, máskor meg azt hogy nem, mert hogy olyan ész kell hozzá, meg a szülőknek rokonoknak olyannak kell lenni ès azzal jönnek hogy ők sem olyan okosak, ezért nekem sem biztos hogy sikerülne. Olyan rossz hogy ilyeneket mondanak mert pl. Ha találkozunk egy ismerőssel és kérdezi mit tanulok, meg mi szeretnèk lenni akkor anyum rögtön azt mondja hogy most nagy tervei vannak egyetemre akar menni aztán majd meglátjuk meddig fog tartani, meg mi lesz.

A másik hogy 1 barátom is kezd "lehúzni" mert azt mondja hogy az érettségi sem ér semmit és hogy tanuljak szakmát.

Eddig hittem benne hogy sikerülni fog, de mivel ilyeneket mondanak kezdem már saját magam elbizonytalanítani, pedig a tanulással semmi gondom.


2016. aug. 1. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ha egyetemre akarsz menni, akkor optimális lenne 1 jó diploma megszerzése és nem több diplomáé. Akkor szerez valaki több diplomát, ha vagy teljesen más irányban tanul tovább (nem túl szerencsés dolog), vagy tovább mélyíti az ismereteit valamiben. Egyébként neked bárki bármit mond, akkor elkeseredsz és csinálsz egy újratervezést az életedben? Mert így borzasztó nehéz lesz végigcsinálni egy egyetemet.
2016. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egyetemhez nem elsősorban ész kell, hanem kitartás (azt is mondhatnám, hogy s.gg), mert valójában nem kell mindent megérteni, elég, ha az ember visszamondja az olvasottakat. A kitartás pedig azt jelenti, hogy jó eredményhez valóban sokat kell tanulni és magolni (ha az ember meg is érti, az már csúcs). Ez pedig azt jelenti, hogy a szokványos kortárs bulizás és szórakozásnak nevezett ivászat nemigen, de legalább is korlátozottan fér bele.
2016. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért mondják ezt, mert féltenek a kudarctól, félnek az ismeretlentől, és saját magukat látják benned. Mint ahogy nekik nem sikerült, félnek, hogy majd te is úgy végzed, mint ők. A tanulatlan szülőket ilyen szempontból két csoportra lehet osztani: az egyik azt mondja, tanulj, fiam, mert buta maradsz, mint én, és nem lesz lehetőséged a jobb életre; a másik meg azt mondja, hogy látod, én se vagyok tanult, te minek csinálnád, úgyse sikerülne.

Az én szüleim az első csoportot erősítik, a tieid a másodikat. Nekem lett diplomám, sőt, anyám elvárta, hogy az én képességeimmel minimum egy diplomát szerezzek. A te szüleid felől te egy szalag mellett fogsz megöregedni a gyárban mint összeszerelő operátor. De ha a képességeid szerint egyetemre kell menned, akkor menj. Egy rendes egyetemista nem életképtelen, el bírja magyarázni az anyjának, hogy miért jó az egyetem.

2016. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

Te egyébként láttál belülről felsőoktatási intézményt, vagy csak a szokásos sztereotípiákat nyomod? Mert ez így közel se állja meg a helyét. Az, aki csak beseggeli a tananyagot egyetemen, sose lesz normális szakember. Csak valaki, akinek adtak egy oklevelet arról, hogy végigseggelt 3-5 évet az intézményben.

2016. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!