Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan család, aki a...

Van olyan család, aki a nullából építette fel az életét?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim ilyenek. 44 éve házasok. Mindig mesélik, hogy milyen nehéz volt nekik. Kétkezi munkával építettek házat, dolgoztak. Volt, hogy egy zsák krumplijuk volt, és azzal kellett áttelelni. Tisztelem és becsülöm őket ezért, mai napig is, öreg koruk ellenére nagyon dolgos emberek. De ez a mai világban lehetséges? Van ilyen? Ha két fiatal összekerül, tudnak pl. építkezni önerőből?
2016. júl. 22. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van. Sőt! Nekem még párom sem volt. Saját magam teremtettem meg magamnak az alapokat. Saját lakás. Dolgoztam, gyűjtöttem, mindenféle plusz munkákat elvállaltam a munkám mellett. Volt, hogy munka után minden egyes nap mentem még a másodállásba is. Közben a tanulást is folytattam. Munkahelyemen is elvállaltam minden olyan plusz munkát, amiért még plusz pénz is járt.

Középiskola után kezdtem el dolgozni, semmim nem volt, szüleim nem tudtam semennyire támogatni. Illetve, azzal támogattak, hogy egy ideig még otthon éltem, így többet tudtam spórolni, mert bár adtam haza, de azért az mégsem annyit, mint tök egyedül eltartani magad.

Ha valakik meg ketten vannak, akkor minden sokkal könnyebb.

2016. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen, van. A szüleim is így vágtak neki a közös életnek, először egy kis lakást vettek, utána egy házat, aztán bővítették, végül egy 120 négyzetméteres, új állapotú házat vettek, nagy kerttel. Akkor még CSOK sem volt...
2016. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jóval 30 felett kellett egy rossz döntés miatt egyedül, a nulláról újraépítenem az életemet, két gyerekkel. Albérletben kezdtem, most már saját, tehermentes házam van, a gyerekeim nem szenvednek hiányt semmiben, a továbbtanulásukat is tudom támogatni. Munkahelyet váltottam, továbbképeztem magam, a fizetésem többszöröse a réginek, így sikerült. Igaz, volt időszak, amikor napi 4-5 óránál nem aludtam többet.
2016. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl Én és feleségem. 22-21 évesen anyósoméknál laktunk ˇ5 évet és sok sok munkával igyekeztünk félre tenni. Két fiúnk született, én estin végeztem a fősulit, és augusztusban töltjük 42 házassági évfordulónkat. Ja, Mindkettőnket csak anyuka nevelt fel 3 -3 tesóval!
2016. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Apukám nagyon kevés pénzből alapított céget egyedül. Én egyedül vagyok, de saját keresetből vettem lakást fél év alatt, a saját életemet építem.
2016. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

mi minuszból kezdtük, olyan családja van mindkettőnknek... Van lakásunk, gyerekeink, tudunk utazni. És igen, volt hogy vizzel gyúrtam a tésztát az albérletben, hogy tudjunk mit enni... De mindig ott volt bennem, hogy ha nagy lépésekkel nem, majd aprókkal haladunk előre.


Szerintem ez sajnos bármikor előfordulhat, hogy a semmivel kezdik fiatalok a közös életet. De ha ketten egymásba kapaszkodnak, és igenis tesznek a saját életükért, akkor meg lehet csinálni. Nem mondom, hogy nem tűnik néha kilátástalannak, de hát az élet már csak ilyen. Alapvetően nincs háború, éhinség, megoldható minden szerintem míg egészség van.

2016. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen szültem, a párom akkor volt 20. Neki sem voltak szülei, nekem sem. Csak egymásra számíthattunk. Albérlet, alkalmi munka, majd kicsit tudtunk félrerakni. Ezek mellet a gyerek mindig velem volt, hiszen senkire nem tudtam bízni, még egy órára sem. Lassan szépen gyarapodtunk. Kaptunk önkormányzati lakást, majd vettünk egy üres telket, és építkezni kezdtünk. Ez 21 éve volt. Ma már nem ott élünk. Hatalmas családi házunk van, a férjem vállalkozó, jól megy a cég , nincsenek kenyérgondok. Fiunk is már önálló, de velünk lakik, dolgozik, jó állása van a közszférában. Jól élünk, de soha nem felejtjük el, honnan indultunk.
2016. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lehetetlen, de azért maradjunk annyiban, hogy 20-30-40 éve sokkal könnyebb volt.

Akárki, akármit is mondd, könnyebb (olcsóbb) volt az élet. A fizetésekhez mérten nem voltak az árak ennyire túlzóak. Apukám is szinte a nulláról indult, és egy elég szép "kis" céget hozott össze. Tudott építeni házat, autót venni stb. De mindig, amikor valaki kérdezi,hogy hogy indult, hozzá is teszi, hogy ma már nem valószínű,hogy fel tudná az egészet a semmiből építeni.

Csak a példa kedvéért. Akkor ő, fiatalon autószerelőként egy gyárban dolgozott. Mellette, munkaidő után fusizott. Így meg tudta venni az első gépet, ami kellett az elinduláshoz. De azt is mindig elmondja,hogy akkor keresett x összeget, a gép meg került x-be, de viszonylag reális időn belül össze tudta gyűjteni a pénzt. Na ez ma már nem működne, mert egy ilyen gép kerülne x millióba, ő meg szerelőként mondjuk keresne 150 ezret. És szerintem nincs ez másképp a telkekkel, lakásárakkal is. Hiába vannak magas fizetések, amikor egy kisvárosi telek minimum 4-5 millió. Persze, sokan megcsinálják, meg nem is azt mondom, hogy lehetetlen, csak jóval nehezebb, mint a szüleink idejében.

2016. júl. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

utolsó mi nem 20-30-40 éve kezdtük a nulláról, még kicsik a gyerekek... Ha azon rágódik valaki, máskor milyen volt, vagy másnak, úgy nem lehet megcsinálni, elindulni. Egyszerűen a saját dolgára kell koncentráljon az ember 100% ban, máshogy nem lehet felépíteni a dolgokat.


Én pl még emlékszem, hogy a második született, és se lakás, se pénz, se nagyszülők, semmi.... pár éve volt. De akkor is csináltuk a dolgunk, és mindig igyekeztünk kicsit előrébb lépni. Pedig aki tehette belepofázott, albérletbe minek, meg nem olyan biztos a világ, stb... azóta van lakás, tudunk nyaralni, stb... És ez még 10 éve se volt, csak 7....

egyszerűen ha teszed a dolgod, és nem vagy lusta, hajlandó vagy gondolkodni, meg csinálni a dolgaid, lehet nem leszel kőgazdag, de igenis egy jó életet meg lehet teremteni ma is. Ok nekünk sincs nagy házunk, meg saját cégünk jelenleg, de semmi se nő ki magától a földből. És a minuszból tök jók vagyunk, És haladunk előre.


Szóval honnan nézed, nem mindegy. Megcsinálni csak úgy lehet, ha építed a saját életed a jelenben. Úgy tuti nem, hogy ekkor akkor milyen volt másnak....

2016. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
#8-as, a szüleink idejében messze nem volt ennyi támogatás, ami járt, vagy pályázni lehetett rá. Akár családtámogatás, akár vállalkozóknak szóló, ilyen-olyan kedvezményes vagy vissza nem térítendő cucc. Ezenkívül messze nem volt ennyi lehetőség sem a pénzkeresésre, vagy az önképzésre. Más utakon-módokon lehet boldogulni, mint akkoriban, de most sem nehezebb, sőt...Aki meg élhetetlen, az akkoriban se ment semmire.
2016. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!