Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg teheti-e néhai férjem...

Meg teheti-e néhai férjem "barátnője, hogy a gyermeke a férjem nevére kerüljön, abban az esetben ha nincs apasági nyilatkozat, illetve az örökösök kétségbe vonják az apaság tényét?

Figyelt kérdés
Férjem 2010. február 11. -én hosszú betegség után elhunyt.2007. tavaszától nem éltünk együtt, mert házastársi kapcsolatunk megromlott és „összeköltözött“ a volt házvezetőnőnkkel. Az összeköltözést azért tettem idézőjelbe, mert közös lakásunkból nem jelentkezett ki, sőt rendszeresen vissza is járt, és csak halála előtt egy hónappal jelentkezett ki véglegesen.2009-ben kiderült, hogy a „hölgy“ akivel lakott, terhes, de a néhai férjem nem írta alá az apasági nyilatkozatot, mert nem volt biztos, hogy ő a születendő gyermek apja. Időközben, de már a férjem halála után megszületett a gyermek, akit az anyja a férjem nevére akar anyakönyveztetni, és ez ügyben meg is tette a lépéseket. Kérdésem a következő: Kezdeményezhet-e apasági vizsgálatot?
2010. ápr. 15. 11:15
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
... mint özvegy nem nekem kell bizonyítani tudtommal, hogy a néhai férjem nem lehetett az apa, hanem a "hölgynek", hogy az elhunyt az állítólagos apa.
2010. ápr. 16. 08:05
 22/30 A kérdező kommentje:
... és még valami: tudtommal egyenes ági öröklés van ergo én mint özvegy nem öröklök, csak haszonélvezetet, az örökösök a gyerekek. Én csak a kiskorút képviselem mint gyám ebben az esetben, ha jól tudom, de ha nem így van cáfoljatok meg.
2010. ápr. 16. 08:29
 23/30 anonim ***** válasza:

Ha neked nincs közöd a dolgokhoz,akkor mihez is akarod az engedélyedet adni vagy nem adni?

Értsd már meg:Ki fog derülni,hogy a gyerek apja a néhai-e és ha igen az a gyermek is ugyanúgy örökös.

A gyermekeid örökségét meg úgyse te fogod kezelni,hanem a gyámügy...

pereket indíthatsz,mert ugye perelni szabad,meg ügyvéd is akad aki elvállalja,de értelme nincs.

Ettől függetlenül egy dns vizsgálat nem ártana,mert akkor kiderül az igazság.

Egyébként téged biztos nem fognak megkérdezni,hogy kinek a nevére írják más gyerekét...

2010. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Saját gyermeked gyámja nem lehetsz...

Egyébként ha haszonélvezeti jogod van,akkor az ingatlan marad neked,az esetleges pénzt kell elosztani(ha van)

2010. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Már egyszer leírtam, de úgy látszik nem teljesen volt érthető. Ha a nő tudja bizonyítani, hogy együtt élt élettársi kapcsolatban az elhunyttal, akkor a férjed nevére írhatják a gyereket, ha te ez ellen nem emelsz kifogást. Ha kifogást emelsz, akkor dns-teszt lesz. Ha kiderül, hogy a férjed az apa, akkor te fizeted a teszt árát és az örökségből is részesülni fog a nő gyereke, ha pedig nem a férjed az apa, akkor a nő fogja fizetni a költségeket. Neked semmihez nem kell engedélyedet adnod, nem kérdeznek meg, a bíróság határozata alapján köteles leszel arra, hogy a gyermekeidet elvidd a dns vizsgálatra ha kifogást emelsz az ellen, hogy a férjed az apa. Az örökségből pedig meg fogják határozni a gyermeket illető részt, amit ki kell fizetned. Csendben jelzem meg, hogy ha a nő hitelt érdemlően tudja bizonyítani azt, hogy ő élt kapcsolatban a férjjel és nem te, akkor egy jó ügyvéddel még az is megeshet, hogy a haszonélvezeti jogodtól is megfoszthat és nem csak a kp-ből fog azonnal részesülni az "új" gyermek, hanem a lakásból neki járó részt is azonnal ki kell fizetned.
2010. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Ha a nő tudja bizonyítani, hogy együtt élt élettársi kapcsolatban az elhunyttal, akkor a férjed nevére írhatják a gyereket"

Ez nem így van, én megint A Várkonyi-Bocskor párosra utalok. Hiába élt a nő élettársi kapcsolatban az apával, sőt az apa elismerte természetesen a gyereket, a férj (nem az apa) nevére anyakönyvezték a gyereket és utólag kellett ezt hivatalosan megtámadniuk (anyának) és bizonyítani, hogy nem a férj az apa, hanem az élettárs. Pedig ott mindenki tudta az igazat és azt akarták, hogy a tényleges állapotot legalizálja az állam.

Ha egy férj valakinek a férje, akkor szerintem automatikusan nem anyakönyveznek a nevére senkit. Azt bizonyítani kell egy peres eljárásban, hogy ő az apa. Megnézem azt a bíróságot, aki arra kötelez egy kiskorú idegent, hogy adjon DNS-t, mert azzal akarják bizonyítani, hogy közös apjuk van...

Szerintem ilyen nincs. Szóval továbbra sem hiszem, hogy ez így lenne, ahogy írod.

2010. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Szerintem végezd el te is a jogi egyetemet és megvitatjuk öt év múlva a kérdést. De tulajdonképpen akár utána is kérdezhetsz. Egyébként nem ugyanaz a szitu. Amire te utalsz az az, hogy ha egy nőnek házasság ideje alatt gyereke születik akkor a jog vélelmezi, hogy a férj az apa. Akkor is, ha ez nincs így. Ez tökéletesen igaz, ám itt nem a feleség terhes mástól, hanem a férj kavart más nővel. Ez nem ugyanaz a helyzet jogilag!
2010. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én enm vitatkozom a jogi tudásoddal, hiszen nekem az nincs (ha esetleg az jött volna le neked, bocsi). Csak nem értem.

Ha a feleségnek házasság mellett gyereke lesz, akkor a jog vélelmezi az apát és nem érdekli, hogy TUDJÁK, ténylegesen ki az apa.

Ha a férjnek házasság mellett gyerek lesz, akkor ott a jog meg megengedi, hogy ő legyen az apa, mindenféle bizonyíték nélkül?

Csak ezt a részt nem értem...

2010. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

... nos megkérdeztem egy család joggal foglalkozó ügyvédet, az alábbit mondta_ Ha nincs apasági nyilatkozat, nem kerülhet a néhai férjem nevére a gyermek, de ha pert indít a "hölgy" és a DNS őt igazolja akkor igen.


ÁMEN!

2010. ápr. 16. 17:16
 30/30 anonim ***** válasza:

Érdekes lehetett az az ügyvéd...

Ugyanis a hölgyet fel fogják szólítani ,hogy nevezze meg az apát.A gyerek anyakönyvi kivonatában nem lehet üresen a helye.

Egyébként onnan fogva gondnokot jelölnek ki,aki a hölgy gyermekét képviseli.

2010. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!