Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak erőltessem vagy ne?

Mit csináljak erőltessem vagy ne?

Figyelt kérdés
A barátnőm letette a jogsit évekkel ezelőtt de fél vezetni.Azt mondja nem is nagyon mert vizsga után sem. Így viszont esett már el állásoktól is. Őt is zavarja de fél, rémálmai vannak. Erőltessem rá vagy hagyjam ezt?
2016. júl. 1. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Max. meggyőzés és kihalt helyen gyakorlás, de erőltetni semmiképp. Fél, őt is zavarja, nem kell tovább stresszelni, az csak rosszabb lenne.
2016. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem eröltetni kell, hanem forgalommentes helyen rengeteget gyakorolni vele, amíg megtanulja rendesen kezelni az autót, tudja, hogy melyik sarka hol van. Ha ze megy, akkor lehet forgalomba is menni, elöször lakott helyen kivül, utána benn is, amikor nincs nagy forglaom, illetve nyugodtabb részeken.


Ugyanis azért fél ennyire, mert em tudja rendesen kezelni az autót, nem ismeri fel a közlekedési helyzeteket és nincs semmi gyakorlata, mert nem vezet. De ez legalább 6-8 hónapon keresztül napi szinten kell ahhoz, hogy megszünjön a félelme és a minimálisan szükséges gyakorlata meglegyen.

2016. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én személy szerint azért nem vezetek, mert öröklötten rémes a helyzetfelismerő és tájékozódási képességem. Ha jobbra kellene menni az adott célhoz, én biztosan balra fordulok, még ismert helyeken is képes vagyok eltévedni. Arra meg nincs lehetőség, hogy vezetés közben megálljak és mérlegeljem, ugyan merre is menjek. Tudom, van GPS, de ez nem megoldás minden helyzetre.
2016. júl. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tájékozódási képességem nekem sincs, többnyire a párom után megyek :) Amikor különválunk, akkor az első kanyarban másfelé megyek, ez külföldön különösen bájos, amúgy ilyenkor szokott lemerülni a mobilom is. Az elején pluszban elestem motorral, kicsit feltartottam egy falu közlekedését... Ekkor még nagyon friss jogsis voltam, később azért már sosem volt ennyire durva, belejöttem. A tájékozódásba nem, de az gyalog se ment soha, pedig akkor lassan mentem s meg tudtam állni.


Van térkép, előre meg lehet nézni google mapen még azt is, hogy hogyan néz ki az a sarok, ahol be kell fordulni, ez nekem rengeteget tud segíteni...

S az ismert helyeken azért lehet közlekedni. Én se lennék futár soha, de otthon-munkahely és hasonló relációk nem okoznának gondot.


Persze lehet, hogy a kérdező barátnőjének ezzel pont nincs baja, csak nagyon rutintalan és fél. Megértem, a közlekedés ijesztő lehet, főleg az elején. Én gyáva vagyok és izgulós, sosem tudnék vezetni, ha nem nyugtatna meg a motorom, amint ráülök. Az autós jogsira gondolni se merek, de csak összejön valahogy az is, SOK gyakorlással.


Nem tudom, mennyi órát vett, de sokunknak még a jogsi letételéhez is nagyon sok kell, s friss jogsisan sem vagyunk sehol. A párom friss jogsival megvette az autót... Motorral mentem utána, azt hittem, eldőlök a körforgókban, olyan csigatempóban haladt :D Ez normális, van, aki jobb, de van, aki az elején nem. Természetes, ha fél, de ha már van jogsija, lehetőleg tanuljon meg vezetni. Annyi embernek sikerül, nem kellenek hozzá speckó képességek. Gyakorlás viszont igen.

Kivinném egy kihalt helyre, s gyakoroltatnám. Már ha nem tiltakozik, elvégre erőltetni nem érdemes. De nagyon megpróbálnám meggyőzni. Hasznos dolog vezetni tudni, sok embernek pedig egyszerűen muszáj.

2016. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne erőltesd, ahogy a többiek is írták lassú gyakorlás elhagyatott helyen esetleg segít.
2016. júl. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!