Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat nagy korkülönbség...

Párkapcsolat nagy korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

Miért gondolják sokan, hogy nem működhet, illetve nem tiszta érzések vezérlik? Miért hiszik sokan, hogy egy fiatal nő csak azért van idősebb férfi mellett, mert a pénze kell? És mi van, ha nincs is pénze?

Nem vitát szeretnék nyitni, csak érdekelne, hogy szerintetek miért vagy miért nem lehetséges ez?


2010. ápr. 13. 10:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azon a véleményen vagyok, hogy azért működhet a dolog, ha nem olyan a felállás, hogy tizen xakráhány éves tini jön össze egy kb. 40-essel. De ha egy 25 éves az más. A tíz év sztem még átlagban elfogadható, de a 20 az már szerintem nem normális.

Egyántalán nem hiszem, hogy a pénz miatt. Ez előfordulhat fiatalabbakkal is.

2010. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Én nem ítélem el, viszont ha fiatal lány jóval idősebb férfival van, akinek még pénze sincs, az egy birka...Igaz társat a korabaliek között is találhat.
2010. ápr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 5-10 év esetleg 15 oké, de többi már annyira nem. Köztünk 4 év van.25/L 21/F és meg nem mondaná senki hogy 25 vagyok általában egykorúnak néznek minket:) A lényeg, hogy szeressék egymást. Ez a lényeg. De mondjuk a 20 é az sok. mert a gyereke lehetne..
2010. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
24 voltam mikor a párommal összekerültünk ő volt akkor 48 , 8 éve élünk boldog házasságban , mi is annyi rossazt hallottunk , hogy szét fogunk menni , hogy ez nem normális ... van 3 gyönyörű gyerekünk , igen öreg lesz az apjuk , de már kaptunk egymástól 8 boldog évet . Pénze nem nagyon volt az elején se , most se könnyű , de boldogok vagyunk . Ha a lányunk beállít majd 24 évesen egy 48 éves férfival egy árva szót nem szólhatok majd ! Azt már csak zárójelben írom , hogy körülöttünk sorra mennek szét a kapcsolatk , házasságok pedig nálunk nincs ekkora korkülönbség !
2010. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az elöbb egy n-el többet írtam , tehát "náluk " . Aki a "birkát" írta annak üzenném , hogy ez nem birkaság , ez szerelem . Nem tehetek róla hogy idősebb , nekem ő a másik felem .
2010. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert a legtöbb ember nem tud gondolkodni, csak a pénz az egyetlen, ami számit nekik és csak klisséket tudnak elképzelni.


Régebben - kc. 50-100 éve még az volt a természetes, hogy a férfi idösebb a nönél, mert addig nem nösülhetett senki, amig nem volt megfelelö anyagi háttere, legalább is szakmája és munkája. Mire ezt elérte, addigra már inkább 30 fölött, mint alatt volt. A feleségnek meg az volt a jobb, ha még fiatal - inkább 20 alatt, mert különben túl veszélyes volt gyerekeket szülnie, mivel a fitalabb nöknél kevesebb komplikációra lehet számitani.

Aztán jött a "szabadság", mindenki csak összevissza csinálta a gyerekeket (sokan a mai napig meggondolatlanok ezen a téren is,) és az összes régi szokást maradinak, károsnak minösitették.

Ha ma megnézed, akkor nem kell házasság, nem kell meggondolni, hogy legyen- illetve lehet-e gyerek, hanem iskolai végzettség, szakma, munkahely nélkül lefekszik a többség majdnem bárkivel, és "becsúszik" néhány gyerek. A fiatalok (sokan még tizenévesek) nem tudnak és nem akarnak alkalmazkodni, a lényeg a sok szex, a tapasztalat meg a kiélés - a felelöség meg nincs sehol.


Akik igy viselkednek, azok csak ugy tudnak egy kapcsolatot elképzelni, hogy 1. mindketten egyidösek és a szex az egyedüli kapocs, vagy 2. a férfi ugyan idösebb, de a nö csak a pénze miatt van vele, mert "egy idös(ebb) férfi már nem képes szexuális "teljesitményre".


Az a kevés ember, aki képes értelmesen gondolkodni, az tudja, hogy egy kapcsolat sokkal több, mint szex vagy pénz, és a szeretet/szerelem nem normák szerint történik. Mindenkinek magánügye, hogy milyen partnert választ, kivel érzi jól magát. Aki ezt korlátok közé akarja szoritani (eltekintve, ha az egyik fél még gyerek, illetve kiskorú), az elég siralmas valaki.

2010. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

én és a párom kozott 13 év kulonbség van (én 28,o 41).

9 éve vagyunk egyutt, van egy 4 éves fiunk és szeretjuk egymást. ja és a baráti társaságba mi vagyunk az egyeduliek akik még azota is egyutt vannak.

természetesen vannak olyan dolgok amikbe o máshogy gondolkodik mint én, de mindent meg lehet beszélni és oldani csak akarni kell :)

2010. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne működhetne? Működhet.


Egyszerűen csak sok esetben van mögötte valami gond (apakomplexus, anyagiak stb.), és az emberek erről általánosítanak. Egyszerű megfigyelés, hogy sok az ilyen eset. Még csak nem is vitatkoznék vele, mert tényleg sok. De ebből általánosítani pont olyan, mint amikor egyesek azt mondják, "a cigányok lopnak".


Az előítélet sok esetben hasznos, hiszen jó, ha az ember nem lép le az úton száguldó kamion elé féktávon belül, mert az van a fejében, hogy az nem fog tudni megállni. Adott pillanatban nem végez méréseket, nem számol, csak a korábbi megfigyeléseire támaszkodik. Ezzel megóvja az életét, testi épségét. Az előítéletek akkor károsak, ha emberekkel kapcsolatban próbáljuk őket alkalmazni. Mert az emberek különböznek, és bármelyik, akivel találkozunk lehet kivétel az általános "szabály" (megfigyelés) alól. Ha mégis megpróbáljuk rá alkalmazni, akkor azzal őt megsértjük az érzéseiben, hiszen nem tehet arról, hogy olyan csoportba tartozik, amiről van egy általános megfigyelés. Ez az előítéletes gondolkodás csapdája, és szerintem erről van szó ennél a kérdésnél is.

2010. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy 17-20 éves és egy 38 éves kapcsolatát kell elemezni, azt írnám, hogy teljesen érthetetlen.Az egyik még nem tudja mi a szerelem , a másik meg már nagyon is tudja, hogy érzelmek nélkül is lehet valakivel együtt lenni. De pl. Ha egy komolyabb 25 éves jön össze egy jóval idősebbel, ott már van egy bizonyos lelki /testi fejlettség. Illetve nagyon sok lány védelmezőt, jóértelemben vett "apát" keres az idősebb férfiban-ha bevallja, ha nem. De ettől még lehet nagyon harmonikus és jó életük. (picit macerásabb, ha a férfi pl. elvált, no meg gyereke is van, de az megint egy újabb kérdést vethet fel)
2010. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És fordított esetben, ha a férfi 30, a nő 51? Mert én ismerek ilyet, de ott 2 év után szétmentek... erről mi a vélemény, ha a nő az idősebb, és ennyivel?
2010. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!