Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom édesapja vasárnap...

A párom édesapja vasárnap meghalt, most pénteken lesz a temetés.8 hónapos kapcsolat után ott a helyem?

Figyelt kérdés

A párom - aki egyébként azt mondja, hogy a "felesége" vagyok - azt szeretné, ha nem mennék el a temetésre. Azzal indokolja, hogy mellettem el tudja engedni magát, de az anyukája és a nővére előtt nem szeretne sírni előttük a temetésen, mert "neki kell lenni az erősnek."

Én ezt nem értem...Szeret - szeretem, és szeretnék mellette és a támasza lenni, és ott lenni vele , hogy támaszkodhasson rám... Szerintetek?


2010. ápr. 13. 07:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ugyanazt akartam írni, amit a 9:44-es :o)


Elméletileg ott a helyed, de éppen az kért meg, hogy ne menj, akinek erre a legtöbb joga van. Dilemma. A feloldása az, hogy nem rágódsz rajta, mert ez nem ellened irányul, nem tiszteletlenség, és nem is a te problémád. Ha tudjátok, beszéljétek meg, hogy pontosan hogyan legyen, hol találkoztok utána, mit szeretne? Az is lehet, hogy közben meggondolja magát, ha látja, hogy mennyire támogatod. Erőszakos semmi esetre ne legyél, tartsd tiszteletben, amit akar!


Ui.: Azért nehéz ez, mert nekem is volt olyan időszak az életemben, amikor valami fura késztetések miatt nem tudtam azt mondani, amit tényleg szerettem volna. Van ilyen. Ha jól értem, ő is valamilyen kívülről rákényszerített szerepnek akar megfelelni. Ez nem túl jó, de az ő döntése. Te ezt tartsd tiszteletben!

2010. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

szerintem is ott, a helyed, jó h nem szeretne sírni, de szerintem nem feltétlen azért sír valaki egy temetésen, mert ott elengedheti magát valaki előtt.....

én leülnék vele és megmondanám, h szeretnék ott lenni, h támogassam, elvégre erről szól egy kapcsolat jóban rosszban!

és nem feltétlenül akkor erős egy ember ha nem ejt egy könnycseppet sem egy ilyen helyen....persze értem ez olyan férfi dolog

2010. ápr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Annál megalázóbbat nem is lehet javasolni, hogy titokban "keveredj bele" a gyászoló tömegbe!


vagy mellette állsz, ha ezt meg tudjátok beszélni, vagy tényleg ne menj el.

2010. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ne legyetek már ennyire értetlenek. Ha nem szeretné, hogy ott legyen, mit nyomjátok a hülyeséget, hogy biztosan jól esne neki. Ha meghalna az édesapám és megkérném a páromat, hogy ne legyen ott, hát iszonyatosan kiborulnek ha mégis ott lenne. Ne legyen ott. Ennyit nem lehet megtenni valakiert? Áll majd szerencsétlen a temetésén, elveszítette akit valószínűleg nagyon szeretett és akkor még egy k*rva nagy csalódottság is lesz benne, hogy a párja ennyit nem volt képes megérteni az ő lelki nyugalmaért. Nem mindenkinek az a segítség ha akarata ellenére is a nyakára másznak, hogy márpedig ők segítenek meg mittom én.
2010. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amit nem írtam le, az az, hogy 8 hónapja együtt is élünk (1 hét után összeköltöztünk, 3 hét után bemutatott a szüleinek, testvérének), és hogy a nővére és az édesanyja is azt szeretné, ha ott lennék, mert a családhoz tartozom.

A Kedvesem egy nagyon erős ember, és szerinte ez nem egy olyan esemény, ahol másoknak, esetleg távoli rokonoknak, barátoknak gyengének kellene, hogy lássák Őt. Én akkor is úgy gondolom, hogy attól, hogy mások előtt sír, nem lesz gyengébb, mivel nem a szomszéd néniről, vagy a kutyájáról van szó, hanem az édesapjáról. És mivel én is szerettem az apukáját (és Ő is szeretett engem, mielőtt erre bárki bármi megjegyzést tenne...), ezért úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha megoszthatnám a fájdalmunkat egymással, és ott lehetnék támaszaként. Fordított esetben nekem biztos fontos lenne, hogy mellettem legyen...

2010. ápr. 13. 12:27
 26/30 anonim ***** válasza:
Szia. (Én már írtam ide neked) Így már más, hogy az édesanyja és a testvére is szeretné, hogy ott legyél. Akkor szerintem már csak a pároddal kell megbeszélned, hogy Neked fontos, hogy ott lehessél, mert szereted és támogatni szeretnéd! Azzal pedig én is egyetértek, hogy attól, hogy valaki sír, még nem gyenge! Ilyen esetben nem lehet megállni, hogy ne sírjon az ember.... Sok erőt Nektek! (Gyuszi)
2010. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
szerintem nem erőltesd, hagyj neki időt, de közben finoman tudasd vele, h "szeretnél" ott lenni, szerintem ez természetes a részedről, ő meg még kicsit össze van zavarodva
2010. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy azért nem szeretné a párod, hogy te is ott legyél,mert ő 100%-osan az anyukáját és a tesóját akarja támogatni a temetésen és attól fél,hogy te esetleg akkor ugy éreznéd nem tartoztok össze. Végül is azt meg lehet érteni, hogy senkit nem akar megbántani, mert ha te állnál melette, akkor az esetleg az anyjának rosszul esne.
2010. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném,elmondanám 1szer hogy szeretnék ott lenni,de ha ő nem akarja akkor biztos nem mennék el.
2010. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szia!


A párommal kb. 2 hónapja voltam együtt,mikor apukám meghalt. Párom mellettem állt a temetésen.

Mielőtt apum meghalt,előtte két hétig kómában volt,a párom mindig elkisért,igaz az intenziv osztályra nem jött be velem,csak akkor mikor meghalt. Apummal voltam mikor elment..és bejött hozzá elbucsuzni.Párom ellőtte még nem ismerte apumat,később szerettem volna bemutatni,de a sors közbe szólt.

Sőt a családomat is apum halála után ismerte meg,de természetesnek vette mindenki h mellettem áll a temetésen.

Elöször én se akartam,h eljöjjön,de nagyon jó volt h ott volt. Igaz én a női fél vagyok...

Segitsd a párodat a gyászban. Menj a temetésre,max ne állj mellé,hanem a "tömegbe".

És most kell mellette állnod,mert kemény menet a gyász feldolgozása.Párom nélkül akkkor elvesztem volna.


Részvétem.

2010. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!