Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom édesapja vasárnap...

A párom édesapja vasárnap meghalt, most pénteken lesz a temetés.8 hónapos kapcsolat után ott a helyem?

Figyelt kérdés

A párom - aki egyébként azt mondja, hogy a "felesége" vagyok - azt szeretné, ha nem mennék el a temetésre. Azzal indokolja, hogy mellettem el tudja engedni magát, de az anyukája és a nővére előtt nem szeretne sírni előttük a temetésen, mert "neki kell lenni az erősnek."

Én ezt nem értem...Szeret - szeretem, és szeretnék mellette és a támasza lenni, és ott lenni vele , hogy támaszkodhasson rám... Szerintetek?


2010. ápr. 13. 07:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze h ott a helyed!!!Még csak ha 2 napja ismernétek egymát is illene elmenned!
2010. ápr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Jah! Most olvasom, h ő nem akarja...Én úgyis elmennék, és esetleg bekeverednék a barátai közé, ha annyira nem akarja esetleg..De elmennék az tuti, ezt ő is meg kell értse!

-első-

2010. ápr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy ott a helyed. 8 hónap az már komoly kapcsolatra enged következtetni
2010. ápr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
71%
Ezt nem értem: azért ne menj, mert nem akar az anyukája előtt sírni??? Hol itt az összefüggés?
2010. ápr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
68%
A kérdésre is válaszolok: ha nem vagy ott, az egész világ (család, barátok) értetlenül fog ott álni, hogy te hol vagy, hogy hagyhatod ott a barátodat ilyen helyzetben. Örökre meglenne a véleményük és nem tudnád elmagyarázni, hogy a pasid kérésére nem voltál ot... Ezt a pasidnak is el kell mondani...
2010. ápr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

07:43 vagyok.


szerintem az az összefüggés, hogy ha egyedül menne, erős tudna maradni, míg ha a párja is ott van, akkor nem tudná leplezni a szomorúságát. (de ha nem lennél ott, kérdező, valószínűleg akkor sem tudná. egy temetésre nem lehet felkészülni, hogy "nem fogok sírni", de nem is kell. )

2010. ápr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó jó...Egy természetes dologról beszélünk! A sirásról! És az apukáját veszitette el, nem szégyen ha sir..És nem csak ő fog..Nem értem h miért nem akarja..Esetleg még nem akarja h megismerjen az egész "világ"..?!Vagy tényleg nem értem..hát ha csak szimpla barátok lennétek akkor is el kellene menjél, nem hogy a barátnője vagy..Te menjél el szerintem mindneképp..

-első-

2010. ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%
Én biztosan elmennék, és inkább a távolabbi ismerősök között állnék, ez jó kompromisszumnak tűnik. Esetleg úgy állnék, hogy a barátom ne tudjon rám nézni, és akkor talán meg tudja állni, hogy annyira felszakadjon belőle a fájdalom, hogy nagyon sírjon, és ő tudjon lenni a támasza anyukájának és testvérének. Mindenképp elmennék...
2010. ápr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, ha a szertartáson nem is kellene mellette állnod a temetés végén, lehet, hogy "jól jönnél neki"

Mindazonáltal tiszteletben kell tartani a kérését.

Az is lehet, hogy nem ez az igazi indok. Lehet, hogy a család nem akarja és azért nem mondja, mert nem szeretné ha haragudnál rájuk.

Érthető egyébként az ő részükről is. Nem azért nem akarják esetleg, mert nem szeretnek. A temetés, a hozzátartozó halála nagyon belső dolog.

Én azt gondolom tisztázd ezt még egyszer vele és ha nyomatékosan megkér ne menj el. Gyújts egy gyertyát az apukája tiszteletére és amikor találkoztok mond meg neki.

Utána, ha enyhül a gyász együtt kilátogattok a temetőbe és oda helyezel egy virágot, egy mécsest.

2010. ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Elmondta, hogy nem szeretné, ha ott lennél. Ennyi.
2010. ápr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!