Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom édesapja vasárnap...

A párom édesapja vasárnap meghalt, most pénteken lesz a temetés.8 hónapos kapcsolat után ott a helyem?

Figyelt kérdés

A párom - aki egyébként azt mondja, hogy a "felesége" vagyok - azt szeretné, ha nem mennék el a temetésre. Azzal indokolja, hogy mellettem el tudja engedni magát, de az anyukája és a nővére előtt nem szeretne sírni előttük a temetésen, mert "neki kell lenni az erősnek."

Én ezt nem értem...Szeret - szeretem, és szeretnék mellette és a támasza lenni, és ott lenni vele , hogy támaszkodhasson rám... Szerintetek?


2010. ápr. 13. 07:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

az előzőhöz még

arra akarok kilyukadni, hogy ilyenkor nem tud az ember reális döntést hozni. Ne neheztelj emiatt rá, biztos nincs semmi ellened irányuló dolog.

2010. ápr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez volt a helyzet kb 1 év után. én elmentem a temetésre, de nem ott álltam, ahol a párom, hanem hátra. bár ő szerette volna, ha megyek. de nem volt túl jó érzés ott lenni. nem tudom, h neki számított-e hogy ott vagyok. egyértelmű, hogy nem foglalkoztun ott egymással. és igazából szerintem olyan, mintha ott sem lettem volna. de lehet, h neki azért számított valamit, h tudta, h ott vagyok. azért érdemes elmenned, hogy már előre bocsánat, meglegyen a közös élménye a dolognak, és ezt nem pozitív értelemben mondom, hanem hogy így valamilyen szinten részévé válsz az élete ennek a részének. és ez fontos lehet később. hogy ez egy együtt átvészelt dolog lenne. szerintem mondd meg neki, hogy nem mellé állnál, hanem máshova, mondjuk a te családoddal. és ha így sem akarja, lehet hogy tényleg nem kell erőltetni.
2010. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%

Baromság.

Egyértelműen ott lenne a helyed, már 1-2 nap után is.


Ha nem akarja, hogy ott legyél... szeret?

(Tudom, mondani mindent lehet, feleségnek nevezni is, de... nincs egy másik nő a dologban, akivel nem találkozhatsz...???)

2010. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki az érveidet, de ha akkor sem akarja, akkor szeretetből tartsd tiszteletben a kérését. Nem hinném, hogy egy másik nő miatt nem lehetne menned,

azért ennyire már nem kellene kigondolni a dolgokat... :S

2010. ápr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
H szereted, tiszteltedben tartod a kérését.
2010. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnálom, ami történt! Szerintem is az lehet, hogy azért nem szeretné, ha ott lennél, mert akkor elgyengül, amikor esetleg összetalálkozik a tekintetetek. Amikor édesanyámat temettük, én sem mertem a barátnőmre, édesapámra és a többi rokonra nézni, mert féltem, hogy akkor mégjobban sírni fognak ők is és én is. Nem néztem rájuk, így nem kezdtem rá mégjobban a sírásra. Szerintem legyél ott, de vegyülj el a többiek közt, hogy ne lásson és amikor vége a temetésnek, akkor nyugodtan lépj oda hozzá és öleld meg! Jól fog neki esni, az biztos! Mi már 5 éve vagyunk együtt, úgyhogy természetes volt, hogy eljött. Nekem is jól esett, amikor a végén odajött a barátnőm és megölelt. Akkor kezdtem rá mégjobban a sírásra, mert akkor szakadt fel belőlem a fájdalom.... Jól esett, hogy azokban a nehéz pillanatokban is ott van mellettem, úgyhogy szerintem menj el. Sok erőt a párodnak és családjának, meg Neked is, hogy támogatni tudd Őt! Üdv: Gyuszi
2010. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondta ne menj,akkor legyen már benned annyi,hogy tiszteletben tartod és nem kombinálsz.. Mi az istenért kéne sumákolni,hogy elvegyülsz??
2010. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Azért sem értem, mert még csak nem is említed, neked fontos volt az illető, ezért is szeretnél elmenni a temetésre. Csak arról van szó, hogy a párodnak szeretnél jót, pedig ő világosan megmondta, hogy ne menj el.
2010. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Ott lenne a helyed, ha nem kérte volna kifejezetten, hogy ne menj. Ebben az esetleg nagyon nagy illetlenség lenne mégis elmenni. Én sem szeretem ha mások sírni látnak. Hagyd, hogy nyugodtan gyászolhasson, majd mellette leszel utána. Ne tolakodj oda.
2010. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van.... Lehet, hogy tényleg nem lenne jó, ha elmenne, mert tolakodásnak tűnhet. Én csak azért ajánlottam, mert nekem is jól esett, amikor ott volt a barátnőm, de aztán eszembe jutott, hogy én nem kértem kifejezetten, hogy ne jöjjön, az Ő párja viszont kifejezetten kérte. Elnézést, kedves kérdező, hogy egyszer ezt mondom, máskor meg azt, de mostanra gondoltam bele mégjobban. (Gyuszi)
2010. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!