Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi nevekről?

Mit gondoltok az alábbi nevekről?

Figyelt kérdés

-Sára

-Dorina

-Nóra

-Anna


2010. ápr. 13. 00:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ahogy többen is mondták már itt, nekem is a Dorina tetszik legkevésbé. A Nóraról nem tudok véleményt mondani, mert nekem ez a masodik keresztnevem, és mar hozzászoktam.

A pálmát nálam is az Anna viszi, főleg azóta, hogy olvastam Illyésnél (azt hiszem), hogy őt az Anna név az "adna" régies kiejtésére emlékezteti, az ilyen névvel futók általában jószívuek és segítőkészek. Anna egyébként az egyik olyan név amelynek a legtöbb becézési lehetősége van a magyarban. (Anci, Ancsa, Panni, Annuska, Nusi, és még vagy ötven más. Ezekből nem mind szép, de az ember úgy becézi (vagy nem becézi) az egyes neveket, ahogy neki, illetve a viselőjének tetszik, nem?

Sára nekem túl komoly, és a becézések sem valami szépek.

Ezek persze csak egyéni vélemények, de a kérdés tetszett, mert olyasmit lehetett rá válaszolni, amire az ember eddig nem is gondolt!

Egyébként a nevek színe számomra: Sára = diószín,

Dorina = barna, Nóra = szürkéskék, Anna = Vilàgos krémszínű...

2010. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Sára: régimódi, "vidéki"

Dorina: modern, divatos

Nóra: intelligens

Anna: angyali

2010. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Anna szep de eleg divat nev, Nora is olyan divat nev. Dorina nem tetszik, viszont Dorottya az szep. Sara az nem tetszik olyan regimodi videkies. Sarolta mar szebb de az angol verzioja CHarlotte verhetetlen.
2010. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Sztem az Anna a legjobb. Rövid, mégis elegáns és méltóságteljes név, és sosem lesz divatjamúlt. A Nóra is jó, de az kicsit "póriasabb". A Sára tényleg öreges és vidéki név, a Dorina... a Dorottya vagy a Dóra 100x jobb.
2010. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A Sára az paraszt (zsidó is!), nem adnám, sosem tetszett, Dorina szuper, valóban egy modern szép csajszi jut eszembe, Nóra semlegesen semmilyen, Anna elegáns szép, de nekem túl komoly, egy kislánynak (igaz egyszer megnő a kislány.)

A Dorinát választanám!

2010. ápr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem ezek közül csak az Anna tetszik, bocsi:S
2010. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%

Sára - nem tudom nem tetszik ez a név :/

Dorina - nem ismerek egy ilyen lényt se :D

Nóra - k*rva *osztálytársam , mindig kint lóg a melle meg a fél segge *

Anna - legjobb barátnőm

2010. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!