Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is volt már így? Mit...

Más is volt már így? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nincsen semmi ötletem. Egyetemista vagyok, itthon élek. A félév alatt kb. semmi nem tud már ösztönözni a tanulásra, semmi nem érdekel abból, aminek képeznek elvileg, mert olyan tárgyak vannak, amik egyszerűen nem kötnek le. Nem csodára számítottam a kezdéskor, de ez így tényleg elég siralmas. Abbahagyni nem szeretném, mert akkor egyrészt 2 félévem kárbament, másrészt nem tudom hol folytathatnám. Dolgozni nem tudok az órarendem miatt, majd nyáron fogok. A munka érdekel, mármint amit majd végezhetek a leendő diplomámmal, de maga a "képesítés" eddig egyszerűen vacak. Nem vagyok egy buta ember sem szerintem, kb 0 tanulással meglett a 4-es tanulmányi átlagom előző félévben és minden tárgyból átmentem, szóval nem is evvel van a gond. Hanem, hogy nem tudok mit találni, ami kilendítene most ebből a mélypontból, amibe egyre lejjebb csúszom.

Itthon természetesen besegítek amiben kell, a családban nincs semmi probléma, szeretek a csoporttársaimmal meg más barátaimmal is lenni, beszélgetni, elmenni ide-oda, tehát nem vagyok antiszociális, magamba fordult emberke sem, de egyszerűen... Na értitek...

Remélem tudtok valami tippet adni, a sporton kívül (nincs vele semmi gond, csak ezt már mondták)

Köszi előre is.


2010. ápr. 12. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A tanùlàs befejezése utàn,ha a munka érdekesnek tünik szàmodra,akkor nincs mit tenned.Meg kell tanulnod,de kedvvel.Ha igy àllsz hozzà,hogy nem talàlod érdekesnek,akkor ez még jobban tudatosulni fog benned.Kedvvel és érdeklõdéssel àlljàl neki és akkor nem fogod igy érezni.
2010. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

mit tanulsz?


műszakis vagyok,első másfél év borzasztoan száraz volt nekem is,erősen gondolkodtam h abba hagyom...aztán bejöttek a gyakorlatok,lecsökkent a létszám,nem 200an voltunk egy előadáson,hanem 20an,meg 10en,és elmult a "meghalok ha még1 előadásra be kell menni" érzés


kitartás


(ha bölcsész vagy,akkor meg hagyd a francba,azzal ugyse mész semmire)

2010. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem voltam egyetemista de tanácsot tudok adni.

várd meg ezt a 2 honapot és jön a nyár nyáron dolgozd ki magad amennyira tudod és ha még akkor is ugy gondolod h inkább mész dolgozni mint tanulni akkor rajtad áll..

2010. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos valami diploma már mindenhová kell :S Amúgy vendéglátós szakon vagyok. Szeretem a nyelveket, főleg az angolt, az informatikát, emberekkel foglalkozni, de kell az a nyavajás papír meg a szakosodás, mert anékül attól félek, nem kapnék egy szimpla érettségivel tisztességes munkát vagy normális fizetést. Persze gondolom fognak innen is még többen lemorzsolódni, már most is elment pár ember, de a mostani tárgyak túlnyomó része olyan, hogy otthon leül akárki és bemagolja, levizsgázik és a gondolkodósabb tárgyakból meg kettessel átbukdácsol... Jó, már aki. Nem merem és nem is akarom abbahagyni csak valami kis plusz lendület kéne.

De köszönöm szépen az eddigi válaszolóknak, hogy írtam és rám szántak az idejükből :)

2010. ápr. 12. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
A dugás mindig segít, ha baj van
2010. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem leszek kedves, de gondold meg: kell a papír, oké. Hogy a papír megszerzéséhez mi kell, azt nem a hallgató mondja meg, hanem az iskola. Ennek a papírnak a megszerzéséhez, pontosabban ennek a szakmának az elsajátításához (érzed a különbséget, ugye?) ezeket a "nemszeretem" tárgyakat is meg kell tanulni (nem átbukdácsolni rajta!). Mi a célod? Legyen egy papírod? Legyen egy szakmád, uram bocsá' hivatásod?

Ha csak a papír számít, akkor 2 félév után bármelyik másik szakon is ide jutottál volna.

Egyetemre/főiskolára nem kötelező járni. Abba is lehet hagyni, s a 2 félév nem kárba ment, hanem tapasztalatot szereztél. Ennyi belefér.

Megoldásképpen: ha már a tárgyakba nem tudsz beleszeretni, akkor legalább azt a célt lásd magad előtt, hogy sikeres végzés után szakma lesz a kezedben, s ehhez mindent megtettél, ami tőled telt.

2010. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Értem, hogy főiskolára akarsz járni, de biztos hogy erre? Ha úgy gondolod valami más jobban tetszene inkább most válts mint később. Honnan tudod, hogy a szakma tetszene? Dolgoztál már benne? Ha nem javaslom kipróbálni nyáron vagy a suli mellett.

Ha kb. 0 tanulással 4-es vagy minek jársz be? Keress magadnak valami érdekeseb elfoglaltságot aztán menj be vizsgázni.

2010. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!