Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Szerintetek jogos...

Szülők! Szerintetek jogos volt? (hosszú)

Figyelt kérdés

Elnézést, ha nem a megfelelő kategóriába írom. Főleg szülők véleménye érdekelne.

Anyukámmal rengeteget veszekszünk azon, hogy gyakran rendetlenség van a szobámban. Néha magamtól is elpakolok, de gyakran szólni kell, és még olyankor is van hogy előbb kiírom a kémiát vagy megírom a matek házit. Ezen igyekszem változtatni, tényleg. De emiatt, hogy nem rendes a szobám, anyu át akar költöztetni a pici dolgozószobájába.

Sokat veszekszünk azon is, hogy legalább kopogjon ha belép a szobába. Én a magánszférával érvelek, ő meg azzal, hogy övé a ház, én csak vendég vagyok benne mert nem én fizetem. Ma arra jöttem haza, hogy az asztalomról és a polcomról minden le van söpörve a földre a szobám közepére, egy bögrém össze is tört. Az okát tudom, tegnap kölcsön vettem a szemöldök csipeszét, és elfelejtettem visszavinni. Megmondtam neki hogy az íróasztalomon hagytam. Őt gondolom felidegesítette, hogy nem tökéletes a rend, pedig idézem, "egész hétvégén ráértem volna megcsinálni". Mondjuk én egész hétvégén tanultam amikor itthon voltam, de ez mellékes. A kérdésem tehát az lenne, hogy ez így rendben van szerintetek? A "gyerek" szobájába bármikor be lehet menni és a holmijai között turkálni (vagy épp szétdobálni, úgy, hogy egy bögre például el is törjön)? Nem mondom, hogy nincs semmi igazság benne, de lassan 17 évesen én úgy érzem, szükségem lenne magánszférára, még ha csak egy pár négyzetméterről is lenne szó. Persze igaz, hogy ő vette a házat, és ő fizeti a költségeket. De most is kémia tanulás helyett egész este ezt fogom csinálni.

Bocsánat,amiért ilyen hosszú lett, nem tudtam igazán jól megfogalmazni a kérdést. Remélem azért megértitek. A válaszokat előre is köszönöm :)



2016. jún. 6. 19:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
A nyelvtan vélhetően nem sikerült túl jól.:-) Mindez viszont lényegtelen, te is tudod, hogy a tanulás nem akadálya a rendrakásnak.
2016. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ítóasztalomon káosz volt :D Máshol nem igazán. Most viszont az egész szobám egy káosz, az íróasztalomon viszont tökéletes rend uralkodik :D Viszont nem halmozhatok mindent vissza az asztalra, így ez elég sokáig tart :) Első felháborodásomban írtam ki a kérdést,amikor beléptem a szobámba, és mintha bombát robbantottak volna... Nem gondoltam hogy ennyi minden elfért az asztalomom, így a földön valahogy sokkal többnek tűnik :)

Úgyis itt a nyár, több időm lesz, néhány hónapig legalább a rendrakás résszel nem lesz problémánk :)

2016. jún. 6. 20:59
 13/20 A kérdező kommentje:
#10 köszönöm szépen az ötletet :)
2016. jún. 6. 21:03
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
39 éves vagyok, rendetlen, ha anyám anno nem ordibál velem, meg nem ver meg, mert szerinte nem volt rend, akkor lehet nem itt tartanék...húgom kényszeres takarító lett, a gyerekei egy játékot nem vehetnek elő, ha egy morzsa lekerül a földre ordít....
2016. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

Ne is haragudj, de ez tipikus kamaszhiszti, még amellett is, hogy édesanyád hozzáállása is bőven hagyna maga után kívánnivalót.

Rendet tartani egy szobában átlag napi 10 percet vesz igénybe, kivinni a szennyest, eltenni, ami nem kell a tanuláshoz meg a helyére pakolni a dolgokat a polcododn. Lássuk be, messze nem szakadnál bele iskola után és a tanulás sem ezen az időn múlik, kár ezzel etetni magad vagy bárki mást. Este meg tovább 3 mozdulat összerendezni a könyveket/papírokat.


17 évesen amúgy ugyanezt a fals szöveget toltam, mint te, annyi kivétellel, hogy anyám legalább rám hagyta, most 25 éves fejjel tartok ott, hoyg belássam, akkro egyszerűen rohadt lusta voltam ennyit megtenni, mert könnyebb azt mondani, hogy jaj tanulni kell, jaj fáradt vagyok, jaj nem tudom még a helyét. Francokat. Anyád is és te is pont tudjátok, hogy egyszerűen lusta vagy hozzá őt meg ez kiborítja és szarul reagál, amire meg nyilván húzod a szád. De fel nem merülne benned, hogyha minimálisan igényesebb lennél a környezetedre, talán nem pampognának otthon és még a végén figyelembe veszik a magánszférára vonatkozó kérésed...

2016. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van :) Azzal a napi 10 perc rendrakással az a gond, hogy mindig "majd holnap" tervezem megcsinálni, aztán amikor rászánom magam, hopp, máris kisebb fajta káosz uralkodik körülöttem. Amit már nem 10 perc rendbe hozni :D A tanulás nem kifogás, ez lehet, de hajlamos vagyok úgy érezni, hogy csak a holnapi dolgozat számít, a szobám másodlagos. Ha viszont egy fél órával hamarabb felkelnék, máris lenne időm rá, szóval igen, lehet hogy lusta vagyok, csak én még nem érzem ezt :) Mellesleg most is értékes perceket vesztegetek, és pakolás helyett ide írok. Első felindulásból, kedvenc bögrém szilánkjai láttán kicsit más megvilágításban láttam a helyzetet, és előadtam a tipikus "kegyetlen szülő, ártatlan gyerek" felállást. Szerencsémre anyunak nem mertem mutatni felháborodásomnak akár csak egy kis jelét is, egyébként most még rosszabb helyzetben lennék :D
2016. jún. 6. 21:45
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, anyukád is rosszul reagált és egymást marjátok ahelyett, hogy megtennéd az első lépést és elhinnéd magadnak, hogy bizony megéri azt a 10 percet rászánni.

Fontosak a te érzéseid is, anyukád megbántott téged és rosszul kezeli, hogy nem tudja elérni a célját, hogy belásd, mennyire egyszerű lenne megcsinálni, amit kér és lássuk be, ez tényleg egy alap igéynesség. Legyél te az okosabb és tedd meg az első lépést!

2016. jún. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Megértem mindkettõtöket, de itt te maradsz alul.

Adok pár tippet. Vegyél pár kis tárolódobozkát, ebbe teheted a sminkeidet, apró mütyūröket, fel a polcra és nem lesz semmi szem elõtt. Ruha mindig be a szekrénybe, ha koszos a szennyesbe. Ágyazz be mindig, ne legyen semmi a földön. Az íróasztalon meg ne legyen semmi felesleges. A könyvek, jegyzetek legyenek egymáson, de ne hanyagul összedobálva, hanem élt az élhez, mert így milliószor rendezettebb képet mutat. Ez kb 5 perc. Ja és egy szabályt tars be csak, ha elvetted, tedd vissza!! Ez mindenre vonatkozik.Ha kiveszed a korrektort, akkor használat után tedd vissza, míg mondjuk a spirált keresed. És így tovább. Látványtakarítást kell csinálni. Egyébként én is csak azt a szabályt követem, ha elvettem és nem kell visszateszem. Pl. fõzés közben azonnal elmosom ami nem kell. Ha leveszem a babámról a ruhát, amit lebukott, beteszem a mosógépbe. Ha megetettem pürével, elöblítem az elõkét, berakom a mosogatóba a tálkàjàt...Mondjuk én màr Nagyban nyomom, ha nekem megy úgy hogy x hónapja nem aludtam egyben 4 órát, akkor neked is megy. Nem, nem vagyok szuperanyu, fõzni még nem megy igazán, nincs rà egybefüggõen 30 percnél több idõm. :)

De próbáld meg, hidd el neked is jobb lesz, eggyel kevesebb stresszforràs.

2016. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tinikéntvén is rendetlen voltam aztán lett háztartásom meg igényem a rendre :-)

A gyerekeim szobájában nem szoktam semmit lesöpörni viszont ha nem tesznek maguktól rendet akkor kb egyáltalán nem is érdekel ha vmit nem találnak és azon nyafognak.

Kopogás nélkül már a 12 éves szobájába sem megyek be.

2016. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
82%

"39 éves vagyok, rendetlen, ha anyám anno nem ordibál velem, meg nem ver meg, mert szerinte nem volt rend, akkor lehet nem itt tartanék."


Ez de rossz duma. Az igénytelenséget anyucira fogni ennyi idősen, már inkáb lenézést, mint sajnálatot vált ki. Nyugodtan élj koszban, de nem foghatod másra, ha te lusta vagy.

2016. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!