Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogyan változta...

Mit csináljak? Hogyan változtathatok a családommal való viszonyomon? Segítsen valaki!

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, egy 19 és 22 éves fiútesóm van,a szüleinkkel élünk.

Nálunk az a helyzet, hogy két tesóm inkább apámmal vannak jóban és egymással is...., anyámmal is megvannak valahogy.. Apám válni akar anyámtól, de még nem mert lépni ,mert anyám azzal fenyegetőzött, hogy ha elvál, akkor öngyilkos lesz..

Én nagyon rosszban vagyok anyámmal.. És apámmal meg nem beszélek, de nem vagyunk kifejezetten rosszban.

A bátyámmal is kifejezetten pocsék a kapcsolatunk... szinte nem is beszélünk egymással,

az öcsémmel való viszonyom közelít a normális testvéri viszonyhoz, de köztünk is sok a feszültség, a családban lévő problémák miatt....

Anyám olyan ,mintha egy elkényeztetett gyerek lenne, neki külön kajája van, amiből mi nem ehetünk, ha mégis ,akkor mi gerinctelen, mocskos lopós emberek vagyunk... vagyis ezt mondja.. Nálunk nincs az ,hogy mindenkié... Ez nem egy család. Mi csak együtt élünk és próbáljuk elviselni egymást, kisebb nagyobb balhék mellett.

Sok a vita otthon, anya nagyon sokat kiabál velünk, ami főként rajtam és az apámon csattan, valamikor tettlegességig fajul a balhé.... A bátyámmal próbáljuk egymást kerülni, de ez nehéz, mert közös szobánk van... nem beszélünk, de ha mégis akkor az nagy balhé, valamikor addig fajul a helyzet, hogy meg is ver, ahogy anyám szokott... volt hogy bezárt itthon és nem engedett el,, ugyanezt anyám is megtette már..

Amíg mi négyen sima kenyeret eszünk, mert az van, anyám előttünk eszi a csokiját, meg a vega kajáját...

Ebben a családban mindenki magányos, boldogtalan, sérült lelkű ember.itt nem szeretet uralkodik, hanem az utálat, és próbál itt mindenki megélni valahogy..

Egyébként a mi családunk egy rokonnal sincs jóban az anyám rokonai már nem élnek, apám rokonai pedig nem szeretnek minket és apám is alig beszél a szüleivel, évente tán 2-szer megy hozzájuk, de volt , mikor 1-2 évig nem is ment el hozzájuk...

Nem szeretném ,hogy nekem is ilyen legyen a viszonyom a szüleimmel és az öcsémmel... Szeretnék változtatni ezen. Gondolkodtam pszichológusi segítségen, de a szüleim nem vevők az ilyenre... És igazából a családom nem is nagyon látja be, hogy nálunk itt valami komoly gond van, mármint nagyon nem jól működik ez a család...

De én ezt már nem bírom, nagyon magányos vagyok, nagyon egyedül érzem magam ebben a családban.



2016. jún. 5. 19:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha megvan az értettségi akkor keress állást és lépj le. Még fiatal vagy, ne engedd, hogy a környezeted a maradék életkedvedet is feleméssze. Ha kiégsz ezerszer annyi időbe telik mire összeszeded magad. Rossz pénzbe nem érdemes fektetni, a családod pedig az. Tudom, az önálló élet se könnyű, de családoddal való együttélés még rosszabb. Nézd, én vettem a bátorságot és leléptem. Azóta lakást bérlek, dolgozom és tanulok. Igaz, olykor velem volt a szerencse, de ez nem azt jelenti, hogy mással nem történhetne meg mégegyszer.

23L

2022. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Johhny05 válasza:

Azt hittem egymás segítése a cél a válaszokkal, de itt nem ezt tapasztalom.

Egy összetett probléma ez, amit egyben, főleg ezen a felületen nem ehet jól kezelni.

júl. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!