Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyötörni fog a lelkiismeret?...

Gyötörni fog a lelkiismeret? Mi lesz velem?

Figyelt kérdés
Nagymamám rég meghalt, nem sok emlék van tőle, a házát is most adtuk el. Lomtalanításkor akadtam egy kis karácsonyfadíszre, ami nagyon a szívemhez nőtt. Sajnos a napokban eltört, nem teljesen, de a teteje leesett, nem lehet felakasztani többé. Van ezenkívül karkötő, és egy-két fotó, de nem fog "megharagudni" ha kidobom? Nem szívtelenség ez egy kicsit? Félek ha kidobom gyötörni fog a lelkiismeret. SEGÍTSÉG!
2010. ápr. 11. 18:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
A karácsonyfadíszt még valamennyire értem,hogy ki akarod dobni,hisz törött és már nem tölti be a funkcióját.De a fényképeknek szerintem az az egyik lényege,hogy emlékek.Megörökített pillanatok.Tényleg nem foglal sok helyet,de persze a te döntésed,én csak elmondtam a véleményem.Az ékszer nagyon csúnya? Mármint megfeketedett például? Valahogy elég nehéz elképzelni,ahogy egy ékszer a kukában landol.Ha nincs rá szükséged,akkor én a helyedben beadnám a zálogházba vagy eladnám a vaterán.
2010. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Volt néhány válaszoló: Bocs ezért van az oldal, zavar ne válaszolj...

Nem vagyok tanácstalan, csak egyszerűn kíváncsi voltam más véleményére, meg azért van az oldal, nem kell cikizni...

2010. ápr. 11. 19:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Én nem dobnám ki. Megpróbálnám megjavítani, ha nem lehet, akkor eltenném, a többi emlék közé. Lehet ez egy cipősdoboz a padláson, teljesen mindegy. Az én indítékom az ilyesmikre csupán annyi, hogy egyszerűen imádok a rokonoktól valami öreg "kincset" találni és ha arra gondolok egyszer nekem is lesznek gyerekeim, unokáim, akkor mindig eszembe jut, hogy lehet majd ők is örülni fognak az ilyen apróságoknak, és milyen jó is lesz kézbe fogni valamit, ami még a dédié, az üknagyié volt!
2010. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
El kell rakni a fényképeket,meg ami ránk marad emléknek.Én is megőrzöm,hogy legyen mit néha elővenni és emlékezni.
2010. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!