Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a gonosz? Lelkiismer...

Én vagyok a gonosz? Lelkiismeret furdalásom van! Az édesapám nem tudja ellátni magát. Semennyire sem.

Figyelt kérdés
És arra gondoltam hogy keresek egy jó idősek otthonát ahol mindene meglesz.. De! Már bátyám mondta hogy mekkora kretén vagyok hogy bemerem őket adni.. Hogy nincsen szívem és ő ilyet nem tenne.. És akkor szemére vetettem hogy akkor kicseréli a pelenkát stb.. megfürdeti őket? Erre Ő neki erre nincsen ideje külföldön dolgozik.. és a felesége sem szívesen csinálná.. Én eddig csináltam a dolgokat.. de mivel már 7 hónapos terhes vagyok és már nem tudok nagyon emelgetni.. fürdetéskor. Köszönöm a válaszokat. 35N
2011. júl. 14. 12:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
őt elnézést*
2011. júl. 14. 12:21
 2/12 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet.


Szegény öreg. Pont akkor kell mennie, amikor a kicsi jön.

Nem tudnál segítséget kérni? Vannak ápolók, akik ezzel foglalkoznak.

2011. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy gonosz. Az, hogy beadod egy idősek otthonába, nem gonoszság, Neked is megvannak a magad problémái, és ugye még a gyerkőc is úton van. Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod, eddig mindent megtettél, de van egy határ, amin túl már magaddal és a babával kell foglalkoznod, nem áldozhatod fel teljesen magad érte. Ezt a bátyás is megérthetné, ő is csak kifogásokat keres szerintem.
2011. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
vannak olyan időss emberek akik képzett segítségre szorulnak. édesapád lehet hogy 2 év múlva is ott lesz. gyereked is sok feladatot ad majd. kettőt együtt nem lehet. amúgy te nem azért akarod be adni mert szúrja a szemed, hanem mert szeretnél neki egy jobb helyet ahol maximális segítséget kap 0-24-ig. ezért senki nem ítélhet el főleg a bátyád nem aki nem is töri magát azért, hogy neked segítsen. ha találsz egy otthon és minden héten meglátogatod apádat akkor nem lesz lelkiismeret furdalásod.
2011. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A fürdetésben és minden egyébben tud Neked segíteni a helyi családsegítő, ilyen feladatokra tudnak gondozónőt küldeni, megállapítják, hogy napi hány órányi ellátásra jogosult. Akár kétszer is tudnak menni egy nap, úgyhogy jelentős segítség lehet. Annyi a gond, hogy 8-tól 4-ig dolgoznak... De a feladatok nagy részét ekkor megoldhatjátok, és mivel a várandósság és majd a baba miatt nem tudod most ellátni, lehet, hogy ez jobb megoldás lenne, és ha később rájössz, hogy még a segítségükkel sem megy, akkor is kereshetsz egy jó idősek otthonát.
2011. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt magamban kell letisztáznom sajnos nagyon lelkis vagyok ilyen dolgokban.! De már Tényleg nem tudom csinálni.. derekam leszakad stb.. Pedig csinálnám én csak emelgetni aput ide meg oda.. főzni mosni.. és így is veszélyeztetett terhes vagyok nem szabadna csinálom..
2011. júl. 14. 12:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nem Te vagy gonosz! Eddig ami csak tőled telt, azt megadtad. Teljesen érthető, hogy most nem úgy tudod intézni a dolgaid, ahogy szeretnéd. Most neked is pihenned kellene. Vagy ápolónőt fogadj, ha megoldható, vagy próbálj a közelben keresni idősek otthonát, és akkor tudod látogatni. Így édesapád sem érzi hanyagolva magát.
2011. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

És a testvérednek nincs lelkiismeret furdalása?

Szerintem neked ne legyen, mert te mindent megtettélm amit tudtál, és ahogy észreveszem ezek után sem akarod teljesen magára hagyni.

Csak te is ember vagy, és nem igásállat, aki nem tud mindent maga csinálni.

2011. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj dehogy vagy gonosz, sőt minden tiszteletem a Tiéd, hogy eddig is csináltad? Testvérednek meg van képe ilyet mondani, amikor ő kivonja magát a feladat alól? Ha apukádnak el tudod magyarázni, akkor Neki magyarázd el, hogy mi miért történik, miért adnád be öregek otthonába, biztosan meg fogja érteni, ha még van olyan állapotban. Vagy fogadj fel ápolót mellé és akkor otthon maradhat. A gyerek mellett nem fogod tudni ápolni apukádat is. Sok erőt kívánok!
2011. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Inkább a gyereknek legyen baja, csak hogy mindenáron te ápolhasd otthon?

2. A bátyád könnyen ítélkezik feletted, ha rád hárítja a piszkos munkát.

2011. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!