Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a gonosz? Lelkiismer...

Én vagyok a gonosz? Lelkiismeret furdalásom van! Az édesapám nem tudja ellátni magát. Semennyire sem.

Figyelt kérdés
És arra gondoltam hogy keresek egy jó idősek otthonát ahol mindene meglesz.. De! Már bátyám mondta hogy mekkora kretén vagyok hogy bemerem őket adni.. Hogy nincsen szívem és ő ilyet nem tenne.. És akkor szemére vetettem hogy akkor kicseréli a pelenkát stb.. megfürdeti őket? Erre Ő neki erre nincsen ideje külföldön dolgozik.. és a felesége sem szívesen csinálná.. Én eddig csináltam a dolgokat.. de mivel már 7 hónapos terhes vagyok és már nem tudok nagyon emelgetni.. fürdetéskor. Köszönöm a válaszokat. 35N
2011. júl. 14. 12:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy gonosz. Ez egy nagyon szívszorító helyzet mert az ember a szüleiről szeretne mindig maximálisan gondoskodni ugyanakkor nem várható el hogy a saját életét félretéve napi 24 órán keresztül ápoljon egy gyakorlatilag magatehetetlen idős embert. A bátyád könnyen beszél távolról, úgy hogy keresztbe szalmát nem kell tennie. Nem tudja mennyire megterhelő ez mind lelkileg, mind fizikailag. Ha úgy döntesz nem tudod vállalni tovább a gondozását (amit meg tudok érteni) akkor jelen helyzetben az idősek otthona nem igazán opció. Egyrészt azért mert a jobb intézetekbe várólista van, nem lehet azonnal bekerülni és elég sokat is kell fizetni érte. Másrészt pedig idősek otthonába nem vesznek fel állandó ápolásra szoruló idős embert, hanem csak olyanokat akik többnyire önellátók. Tudom tapasztalatból mert a nagymamámat, ahogy nem tudta már ellátni magát azonnal beutalták kórházba, nem vállalták az ápolását. Amit tehetsz hogy, hogy olyan rehabilitációs intézetbe utaltatod be ahol ezt a fajta ellátást megkapja, de tudnod kell hogy ezek a helyek gyakorlatilag elfekvők, nem túl szívderítő helyek. Vagy ha megengedheted magadnak anyagilag az ápolónő felfogadását akkor az is megoldás lehet.
2011. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha tudsz inkább segítséget kérj, mert ezekben az otthonokban a kis öregek hamar meghalnak. A bátyád pedig szégyellje magát, ha ez őt annyira bántja, beszélje rá a feleségét, hogy segítsen neked.
2011. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!