Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tudtad elviselni,...

Mennyire tudtad elviselni, elfogadni hogy a gyereked elkezdett szexuális életet élni? Tudtatok róla beszélni?

Figyelt kérdés

Nem a tinikre gondolok, akik 13-14 évesen kezdik...azok azt hiszem más lapra tartoznak.

16 évesen ismertem meg a páromat (majdnem 17 voltam)...folyamatos féltésekbe ütköztem anyukám részéről. Sosem mondott semmi konkrétumot, csak kerülgette a témát, mint macska a forró kását. 18 éves korunkig vártunk és csak akkor történt meg a dolog. Azt hiszem nyilván való, hogy tudja, de sosem kérdezett rá, így nem is beszéltünk erről...most már hamarosan 2o vagyok, de még mindig tabu a téma, nem lehet erről beszélni, pedig nyilvánvaló a dolog szerintem. Még most is úgy van beállítva a szex mintha valami nagyon bűnös dolog lenne, mintha nem tudná elfogadni anyukám, hogy felnőttem...ha ilyen jelenet megy a tv-ben még most is elkapcsolja:P :) szerintem ez elég durva...

Szerintem fontos erről tudni beszélni, vagyis most már nem is annyira, de az elején jó lett volna megbeszélni dolgokat:)(szerencsém volt a párommal, aki nagyon megértő és türelmes volt...)

Ti eltudtátok fogadni? tudtatok erről beszélni a gyereketekkel? Beszéltetek róla egyáltalán?


2010. ápr. 11. 14:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nos, én a "másik" oldalon vagyok, mint egykori gyermek. Most 22 éves vagyok és férfi.


Azt gondolom, hogy az arany középutat kell választani, s nem szabad szélsőségesnek lenni! Ahogyan olvasom itt a hozzászólásokat inkább zártabb szülőkről volt szó. Az enyémek viszont túlságosan nyitottak voltak.

Kiskoromban sem voltak tekintettel rám, így hallottam, láttam dolgokat nekik köszönhetően. Anyám volt az, aki nagy "szakértő" volt a témában, így amikor elkezdtem "pubertálni" azonnal rám röppent a témával égőbbnél égőbb helyzeteket produkálva ezzel.


Sajnos ő is eléggé tudatlan volt akkor. Azt gondolta, hogy kíváncsi vagyok az ő szexuális életére. Mivel szexuális frusztráltságát apám okozta, így gondolta ezt rám zúdítja, s napi téma lett a szex. Persze az ő részéről. Engem ez roppantul zavart, s amikor szóltam neki, hogy elég legyen, akkor azt válaszolta "akkor menj papnak".

Tinédzser koromban - attól függetlenül, hogy testileg már érett voltam - nem igen vonzott a másokkal folytatható testi kontaktus. Így nem is vettem észre, hogy amit anyám csinál az mennyire is káros rám nézve.


Aztán jó pár sikertelen próbálkozás után rájöttem, hogy bizony a kiskoromtól folytatott nyitottság rányomta a bélyegét a szexuális életemre. Azt nem részletezném, hogy pontosan mit is okozott a túlságosan nyitott gondolkodás, de elárulhatom: nem leányálom az életem. Hajjaj!


Szóval én amondó vagyok, hogy mindig legyen meg az arany középút ebben a témában. Ne neveljen senki prűdséget a gyerekébe, de ne is okozzon neki később komoly problémákat.

2010. ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Nekem felnőtt lányaim vannak. 1-1 év különbséggel szültem őket. Érdekes, hogy az egyik lányom mindent elmondott, mindent megbeszéltünk, tanácsot kért, ő is a párja is. A másik csak ugy nagy vonalakban tudatta, hogy szexuális életet él. A harmadikkal erről a témáról nem is lehetett beszélni. Nem mindig az anyán múlik, hanem a a lánya hozzáállásán is. Ez nálam bizonyított tény.
2010. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!