Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tudtad elviselni,...

Mennyire tudtad elviselni, elfogadni hogy a gyereked elkezdett szexuális életet élni? Tudtatok róla beszélni?

Figyelt kérdés

Nem a tinikre gondolok, akik 13-14 évesen kezdik...azok azt hiszem más lapra tartoznak.

16 évesen ismertem meg a páromat (majdnem 17 voltam)...folyamatos féltésekbe ütköztem anyukám részéről. Sosem mondott semmi konkrétumot, csak kerülgette a témát, mint macska a forró kását. 18 éves korunkig vártunk és csak akkor történt meg a dolog. Azt hiszem nyilván való, hogy tudja, de sosem kérdezett rá, így nem is beszéltünk erről...most már hamarosan 2o vagyok, de még mindig tabu a téma, nem lehet erről beszélni, pedig nyilvánvaló a dolog szerintem. Még most is úgy van beállítva a szex mintha valami nagyon bűnös dolog lenne, mintha nem tudná elfogadni anyukám, hogy felnőttem...ha ilyen jelenet megy a tv-ben még most is elkapcsolja:P :) szerintem ez elég durva...

Szerintem fontos erről tudni beszélni, vagyis most már nem is annyira, de az elején jó lett volna megbeszélni dolgokat:)(szerencsém volt a párommal, aki nagyon megértő és türelmes volt...)

Ti eltudtátok fogadni? tudtatok erről beszélni a gyereketekkel? Beszéltetek róla egyáltalán?


2010. ápr. 11. 14:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Az lehet,hogy nem tudja elfogadni anyukád,hogy felnőttél!


Igaz,nekem még kicsik a lányaim,de konkrét elképzelésem van erről! :

A lényeg,hogy ne ugorjanak bele egyből,és ne 15-évesen veszítsék el a szüzességüket.

Szex lehet,de csak ha gyógyszert szed!!! Minden képpen védekezzen! ( Nem lenne jó nekik sem fiatalon szülni, az nagy felelősség,ezenkívül más porontyát-még az unokát sem fogom nevelni!) És ismerjem az aktuális barátját.

Arra próbálom "nevelni" őket,hogy bízzanak meg bennem,így mindenkinek jó! Lehet hülyének tartanak ezért az emberek, de én így látom jónak!

Bocs,ha nem lettél okosabb!

2010. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Érdekel minden vélemény ami ezzel kapcsolatos. Én ugyanerre az álláspontra helyezkedtem, és a párom is ezen van.

Szóval én is azt szeretném, hogy tudjam a gyerekeim gondjait, problémáit, témába legyek a dolgaikkal. Nem szeretném tiltani őket, inkább megértetni velük, hogy mit miért igen, vagy mit miért ne...

várom a további hozzászólásokat is

2010. ápr. 11. 15:02
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

18 multam én is, de mi erről a dologról nem beszélünk.Én magamtol nem hozom fel, ő meg pláne.De tudja, hogy megtörtént a dolog a párommal, még sem beszél róla.

De jobb is igy, mert nekem kinos előtte.Nem vagyunk hu de jó viszonyban.

2010. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Ja,és szerintem,nem még az is lehet,hogy Anyukád úgy gondolja, teljesen jogosan, hogy a szexulis életed,az csak Rád tartozik! Erről én sem beszélek az anyukámmal!-sőt senkivel,a páromon kívül! -igaz,nálunk anyu nem váltott csatornát,ha olyan volt a tv-ben, csak annyit mondott:fúj!:) ez sem biztos,hog normális dolog! Mindegy.

Te szeretnél értesülni Anyukád szexuális életéről?

Gondolj csak bele,hogy hogy lehet bele kezdeni egy ilyen beszélgetésbe:

Anyu: Na,megvolt?

Te:meg.

Vannak "prűdebb" szülők,az enyém is ilyen. Ezen kívül a suliban már felvilágosítják a fiatalokat. Ha kérdésed lett volna,biztos kérdeztél is volna Tőle. Ezt is gondolhatta.

Bocs,ha még mindig nem lettél okosabb!

2010. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Frászt!



Félreérted!!


A Szex az magánügy, és nem szokás erről beszélni, cska az ilyen idióta liberális Tv műsorokban meg Joshi bharat Sókban szoktak iylesmin csámcsogni!!



Nem azért nem beszélnek róla mert bünös dolog, hanem mert magán ügy, intim szféra, nem publikus!!

2010. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Én is 20 leszek, és én is 18 éves koromban feküdtem le először a barátommal. Nekem sem mondott anyám semmit. A barátnőmet hívtam állandóan, hogy "na most mivan ilyenkor?" Ha ő nincs nem tudom most mi lenne velünk.
2010. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Az én szüleim szerint szex csak a házasság után "illik". Ezért amikor náluk vagyunk, az ő házukban, a mai napig külön szobában alszunk (33 és 35 év). Tiszteltben tartjuk. Ők meg szemet húnynak afölött, hogy 2 éve együtt élünk az én (mi) házunkban.

Lehet mondani, hogy gáz, meg értelmetlen, meg hogy nem vagyunk normálisak, nem érdekel. Én elfogadom az ő álláspontjukat náluk, ők meg elfogadják, hogy úgy élek, ahogy akarok. Ennyi.

2010. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
92%

Igen, a sex az magánügy. De itt másról van szó. Egy anyának kötelessége (lenne) felvilágosítani a gyerekét effelől. Mert ez nem tabu, hiszen egy gyereknek sem jó, ha nincs teljesen tisztában bizonyos dolgokkal. Nem egy ismerősöm van, aki fél a menstruációtól/szextől, vagy nem akar gyereket a szex miatt... És mind azért, mert nem lett felvilágosítva, csak innen-onnan hallott ezt-azt, ami nem feltétlenül volt igaz.

És a kérdezőnek teljesen igaza van, tényleg fontos erről tudni beszélni. Még időben. Mert akik 13-14 éves korukban kezdik, nagyrészük nincs tisztában mindennel.

2010. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
33%
15.12-es ha ideges vagy,vegyél be nyugtatót! Vagy elgurult reggel a gyógyszered? Lehet ezt NORMÁLISAN IS! Ahogy én is tettem! az 1.és 3. válaszadó.
2010. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám pont az ellenkezője.Amikor én eljutottam abba a korba, hogy szexuális életem volt , ő már az ötven felé közeledett(még nagyobb dolog,hogy ennyire fiatalos a felfogása).Már 13 éves koromtól kezdve mondogatta a dolgokat(ami gyakran elég idegesítő volt,mert még nem tartottam ott,hogy szex,stb).Egyetlen kikötés az volt,hogy nem alhatott fiú nálunk -azzal indokolta,hogy zavarná reggel egy vadidegen+ annyi pasim lesz még és nem átjáróház az otthonunk(összesen 3 pasim volt, nem sok 21 éves létemre).Ma már ott tartunk,hogy megbeszéljük nagyvonalakban a csajos témákat(melyik fogamzásgátló módszert választaná, melyiket próbálta,melyik a legbiztonságosabb,melyik nődoki vált be neki,stb).Szerencsés vagyok,hogy ilyen anyukám van-egyszer én is ilyen szeretnék lenni.

Az mondjuk igaz,hogy a 'sikamlósabb' részeket a nővéremmel vagy a barátnőimmel beszélem meg(anyu nem szeretném,h tudja mit és hogy)

Sok barátnőm anyukája nem ilyen nyitott -náluk pl ilyen bizalmi viszony sem alakult ki és nem mertek mindent megbeszélni a szülőkkel.Utána a szülők csodálkoztak amikor a lányuk bejelentette,hogy terhes és már semmit sem lehetett tenni...

2010. ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!