Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tudtad elviselni,...

Mennyire tudtad elviselni, elfogadni hogy a gyereked elkezdett szexuális életet élni? Tudtatok róla beszélni?

Figyelt kérdés

Nem a tinikre gondolok, akik 13-14 évesen kezdik...azok azt hiszem más lapra tartoznak.

16 évesen ismertem meg a páromat (majdnem 17 voltam)...folyamatos féltésekbe ütköztem anyukám részéről. Sosem mondott semmi konkrétumot, csak kerülgette a témát, mint macska a forró kását. 18 éves korunkig vártunk és csak akkor történt meg a dolog. Azt hiszem nyilván való, hogy tudja, de sosem kérdezett rá, így nem is beszéltünk erről...most már hamarosan 2o vagyok, de még mindig tabu a téma, nem lehet erről beszélni, pedig nyilvánvaló a dolog szerintem. Még most is úgy van beállítva a szex mintha valami nagyon bűnös dolog lenne, mintha nem tudná elfogadni anyukám, hogy felnőttem...ha ilyen jelenet megy a tv-ben még most is elkapcsolja:P :) szerintem ez elég durva...

Szerintem fontos erről tudni beszélni, vagyis most már nem is annyira, de az elején jó lett volna megbeszélni dolgokat:)(szerencsém volt a párommal, aki nagyon megértő és türelmes volt...)

Ti eltudtátok fogadni? tudtatok erről beszélni a gyereketekkel? Beszéltetek róla egyáltalán?


2010. ápr. 11. 14:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Egyes szülők restellik normálisan felvilágosítani a gyereküket,aztán ők vannak felháborodva ,ha gyermekük esetleg idejekorán teherbe esik,mert a tapasztalatlan vagy hiányosan kiokosodott barátnő tanácsa nem vált be...

Igen,ez a kérdés magánügy.De itt nem is arról van szó,hogy szexuális szokásainkat ország-világ előtt kitárgyaljuk,hanem arról,hogy nyitottan,megértéssel fogadjuk a gyermekünk ez irányú kérdéseit és nem mellébeszélünk meg elküldjük jobb éghajlatra a kérdéseivel,hanem értelmesen, megválaszoljuk.Ha egy szülő ezt a témát bűnös tabuként kezeli,azzal nem azt éri el,hogy a gyermeke is így fog a témához viszonyulni és örök gyerek marad,hanem azt,hogy majd titkon és talán "tudatlanul"fog nekiindulni hogy kielégítse a kíváncsiságát és ez így sokkal rosszabb és veszélyesebb mint egy kis elbeszélgetés,tabuk nélkül!

2010. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az én anyumnak elég megrázó volt a dolog, azt hiszem.


Igaz, velem beszélt a szexről, és megkért, hogy szóljak ha arra készülök, hogy meg tudjon védeni (el tudjon vinni nőgyógyászhoz tablettáért)


Én pedig nem szóltam. Nem azért, mert nem akartam, hanem azért, mert nem volt rá időm. Hirtelen döntés volt, hogy lefekszem valakivel (19 éves voltam akkor!) Ettől függetlenül óvszerrel védekeztünk, nem lettem terhes, nem kaptam el semmilyen betegséget.


Amikor elmondtam anyunak, csak annyit mondott, hogy azt hitte nekem ez többet jelent. (Mármint a szüzességem elvesztése)

2010. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülő feladata hogy felvilágosítsa a gyerekét a szexről. Sok szülő csodálkozik azon hogy a gyereke már 12 évesen elvezstete a szüzességét és terhes lett. Nem csak a ygerek tehet róla hanem a szülő is mert nem adott megfelelő felvilágosítást. Normális szülő elmond mindent a gyermekének a menstruációról, a védekezésről és a gyerek bártan kérdezhez ha valamit nem tud. Ha az anyának és a lányának nem olyna jó a viszonya akkor nyilván nem fognak erről bezsélni, de az akkor se normális hogy még a tévében a szexjeleneteket is elkapcsolja. Ha jó a viszonyotok akkor mindenképpen kérdezz rá!
2010. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nálunk is így volt...a szex az tabu téma volt. Olykor ha rákérdeztem valamire, akkor immel-ámmal kaptam választ, de amúgy mondhatni semmi felvilágosítás, hogy ha oda kerülük mindenképpen védekezzünk meg ilyenek. Szerencsére nekem ez jöt "alapból", de jó lett volna ha nem tabu a téma, mert oké, hogy ez olyan intim, magán szvéra, de szerintem az a természetes, ha a gyerek tud erről beszélgetni valamelyik szülővel, és nem harapófogóval kell információhoz jutnia, vagy idegenektől, netről.

Én úgy vagyok vele, hogy ha gyerekeink lesznek, akkor el szeretném érni náluk még kicsiként, hogy nyugodtan merjenek bármilyen témában hozzánk fordulni. Ne legyen egy téma sem tabu az otthonunkban! Ha őket valami a szexen belül érdekli, akkor beszélgetünk arról, a védekezésről, és hogy ne adják oda megukat az első jött, mentnek. Várassák meg kicsit a párjukat, hisz ha kivárja a pillanatot, akkor fogják tudni a késöbbiekben is, hogy szeret annyira, hogy megvárt és nagyobb az esélye, hogy hűséges lesz egy életen át, mint annak, hogy nem.

2010. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindegyikre nem válaszolok személy szerint, de megpróbalom összesítve...

Nos, nagyon sokatokkal egyetértek. Szerintem a szex nem egy bűnös dolog, két olyan ember között akik szeretik egymást és elég érettek a dologhoz a legszebb dolog.

Ami minket illet, mi sem alszunk együtt egyik szülőnél sem, sem nagyszülőnél (vallásos nagymama) ezt tiszteletben is tartjuk, nem is firtatjuk a dolgot.

Most pedig már nagyon nincs amiről beszélni, mint mondtam az "elején" lett volna nagy szükségem rá. Szerencsém volt a párommal aki soha semmit nem erőltetett, aki mindig megértett és nem vigyorgott szembe a tudatlanságaim miatt (szép is lett volna:P). Szóval nekem jó volt mert a párom mindig megértett, és sosem vitt bele semmibe amit nem akartam, vigyázott rám. De alakulhatott volna másképp, és akkor most foghatnám a fejem! Oké, hogy a döntés a gyereké, de ha úgy van nevelve ahogy, akkor belemászhat dolgokba, amibe nem kéne.

A "fújj" szex-jelenet kifejezés nálunk is egy aktív dolog volt:)) nem tudom mire jó...de én biztos nem így nevelem majd a gyerekeimet...

Aki meg ideges kérem ne válaszoljon:P :)

köszi a válaszokat még egyszer

2010. ápr. 11. 16:22
 16/22 A kérdező kommentje:

Jajj még egy annyit, hogy nem arra gondoltam, hogy legyen napirenden anyukám, hogy hol-mikor-meddig-miért-hányszor de ne legyen most is akkora nagy tabu a dolog...tehát, hogy vegye tudomásul...erre gondoltam, hogy miért nem?

Oké én sem vagyok kiváncsi, hogy ők mit csinálnak, de én mégis csak a gyereke vagyok:P :D

2010. ápr. 11. 16:23
 17/22 anonim ***** válasza:

Most a rádióban hallottam egy új mozgalomról: Újra! őrizi a szűzességet esküvőig, vagy legalább megközelítőleg. Egy gyűrűt hordanak a mozgalomba résztvevők, valami jel van rajta, azt jelzi, hogy ők nem szexelnek egyelőre. Nem kötődik semmilyen valláshoz.


Ezek gyerekeknek való sztorik, vagy arra, hogy valaki felolvassa nekik. Egyik meseszerű, romantikusabb, másik valóságosabb. Szexről van szó, jó kiindulás beszélgetéshez.


[link]


[link]

2010. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszi :) elfogom olvasni a meséket:D


Amúgy nem nagyon értek egyet ezekkel a mozgalmakkal, nem a szüzesség tartogatásával, hanem azzal, hogy státusszimbólumot csinálunk belőle. Van egy film, ami pont erről szól, hogy az ilyen "tartsuk meg a szüzességünket" csoport vezetője pont a legnagyobb "k". Most ha valaki nem csatlakozik egy ileyn klubbhoz, lehet még ugyanolyan "tiszta"...szerintem az lenne ezekkel a "klubbokkal", hogy hivalkodnának, és mint említettem státusszimbólumot csinálnának belőle, ezért kicsit erőltetett lenne...szerintem:)

aztán kitudja, aki beáll az ő baja:D

2010. ápr. 11. 16:55
 19/22 anonim ***** válasza:
Akik ennyire érzékenyek az ilyen tv-jelenetekre,azok talán nem is a gyerekük miatt viselkednek így,hanem alapból bajuk van a szexszel,valószínű,őket is prűden nevelhették annak idején.
2010. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Anyáinkat,régen hogy világosíthatták fel? Szerintem sehogy!-legalábbis az enyémet. :) 1, 3. válaszadó.
2010. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!