Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van két pici gyermekem (1,5...

Van két pici gyermekem (1,5 és 3 évesek). Nagy a stressz, rendkívül elevenek, anyukámmal férjemmel állandóan balhézok. Elkezdtem növényi alapanyagú nyugtatót szedni. Baj?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 22:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
15%

Biztos nehez lehet 2 kicsivel. Nekem csak egy masfel evesem van es igy sem konnyu, viszont nem stresszelem magam, mert nincs ertelme. Fejben kell eldonteni, hogy nem huzod fel magad, kulonben meg depresszioba is eshetsz. Egyebkent teljesen termeszetes, hogy elevenek, hisz pici gyerekek. Azt mondjuk nem irtad, hogy hogy erted pontosan, hogy elevenek, de a kicsik alapbol ilyenek. Lehet oket nevelni, de az elevenseget nem lehet beloluk kinevelni. Korral fogjak kinoni. En nem voltam eleven gyerek. Feltem az emberektol sokaig, elhanyagoltam sok mindent, ami az emberi kapcsolatokkal volt osszefuggesben. Szoval az a termeszetes, hogy egy ilyen koru eleven es egeszseges...en nagyon orulok neki, hogy a babam eleven es huncutkodik. Ez a termeszetes egy hatarig.


Masodik valaszolonak uzenem, hogy amit irt szep es jo, de probaljon meg o futni menni vagy barmi ilyesmit csinalni, ha nincs segitsege a gyerekekkel. Egy 1,5 es egy 3 eves mellett nem azt csinalja, amit akar es akkor, amikor akarja...

2010. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%
Nézd, ha van férje akkor fél órát biztosan tud vigyázni a gyerekekre, és napi fél óra szabadideje biztosan van. De ez csak egy ötlet volt, otthon is lehet mozogni, vagy mp3 lejátszó és jó hangos zene, ez is jó stresszkezelő. Ha akarja ki sem kell mozdulnia otthonról.
2010. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%

22:23


Nagyon tévedsz vannak gyerekeim,és tapasztalt anyuka vagyok.Pontosan azért irtam,hogy talàlja meg,hol rontotta el a nevelést,mert elõfordulhat!

2010. ápr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
22:23 tudod rajtad kívül még szinte minden nő végigcsinálta amit te és mégsem szorult a legtöbbjük gyógyszerekre! Akkor a kérdező is meg tudja valahogy oldani, csakhát mindenki ezt hiszi ez a könnyebb...
2010. ápr. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg ha szükséged van egy kis nyugtatóra, vedd be nyugodtan. Átmeneti segítségnek biztosan jó.

A gyerekek megérzik az idegességet, feszültséget, és még kibírhatatlanabbak tőle. Ez egy ördögi kör.Ha halál nyugodt tudnál lenni, velük is sokkal kevesebb lenne a probléma.

Nekem 4 lányom van, és oltári szerencsém, mert mind nyugodt, aranyos baba volt. A második volt nyűgösebb egy kicsit a többinél. És csak a véletlen műve lenne, hogy épp akkor kapott a férjem szorongásos depressziót, meg az első gyerekről akkor derült ki hogy hallássérült, és ezek miatt mint egy zombi, mechanikusan csináltam a feladataimat, megpróbálva nem összeomlani, és akkor kiderült, hogy a második lányomnak súlyos csípőficama van, amit későn derítettek fel? Szerintem azért volt ő nyűgösebb, mert az itthoni hangulat lepusztult volt. Azóta is labilisabb egy kicsit a többinél.

Szerintem sokat segítene, ha valahol az agyad mélyén elfogadnád és normálisnak tekintenéd, hogy a gyerekek nyüszítenek, eltörik a poharat, leeszik magukat, kiöntik a tejet, belelépnek a kutyaszarba, stb. Ha egy ilyen történik, fogadd a lehető legnagyobb nyugalommal, mint normális dolgot. És még valami: a gyereknek semmi baja nem lesz attól, ha higgadtan és nyugodtan csapit adsz a kis kezére olyan dologért, amiről tudta hogy nem szabad, és mégis megtette. Nagyon hatásos.

(Utána meg kell szeretgetni.)

2010. ápr. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"növényi alapanyagú nyugtató"

Ezzel mi bajotok? Én is szedtem, és ez nem tompít el, hanem a belső feszültséget oldja. Nem ettől lesz K.O. az anyuka...

Nem baj, de mellette sok sikert a problémák megoldásához.

2010. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Átérzem a helyzeted, én is ebben a cipőben járok. A nyugtató előtt (még ha növényi alapú is) próbáld meg a magnézium szedését, nekem bevált. Nem muszáj a magne B6-t szedni, elég a sima magnézium tabletta is. (Én például a magne B6-tól hízok...) Ha nem egyeül neveled a kicsiket, akkor biztosan van olyan a családban, aki néha-néha egy-egy órára vigyázna a kicsikre. Ilyenkor tornázz egy kicsit. Amióta tornázom nem vagyok olyan fáradt sem, meg ingerlékeny sem.

Akiket meg az utóbbi időben megbántottál, azokkal ülj le higgadtan beszélgetni, és mond el nekik őszintén, hogy nem akarod őket bántani, csak egyszerűen kimerült vagy, stresszes és ingerlékeny. Kérd meg őket, hogy segítsenek leküzdened ezeket a problémákat. Osszák be maguk közt, hogy mikor ki vigyáz egy kicsit a gyerekere. De amikor egyedül maradsz, azt az időt magadra szenteld. :)

Nálunk amióta így csináljuk semmi gond!

2010. ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

01.51


Rosszul értelmezted,amit én irtam,pontosan a nyugtató ellen tiltakozom.

Annak örültem mindig,hogy elevenek a gyerekeim,még,ha fàrasztó is.Vajon mi az ami annyira kimeritõ 2 pici gyermektõl,csakis türelem kérdése az egész,aki gyermeket vàllal,annak tudnia kell,hogy felelõsséggel és fàradalmakkal jàr,de sokkal több örömet kapunk,mint fàradsàgot!

2010. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem is neked írtam hanem egy 75%-os válaszolónak, lehet elnéztem az időt. Ő volt az aki8 bíztatta.
2010. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem kell elítélni az anyukát. Ha neki most erre szüksége van, hadd szedje, tűzoltásnak jó, aztán hátha átgondolja az egész dolgot, és sikerül harmonikusabban nevelni a gyerekeket.
2010. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!