Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan könnyithetnék a család...

Hogyan könnyithetnék a család fájdalmán, ha nagy a kockázat, hogy lakás nélkül maradunk?

Figyelt kérdés

Anyáról és a tesvéremről van szó, és csakis lelkiekben értem. A többit intézem, nagyon sok papirmunka, és idő, de én bizom a boldog végkifejletben.

De rossz látni az ijedséget az arcukon, és hogy ők nem tudnak mit csinálni, nekem van jogi végzettségem, és a törvények szerint járok el.


Arra gondoltam, hogy megmondom nekik holnap, hogy kész, megoldódott a probléma. Hogy legyenek boldogak, és hiszek a kimondott szó erejében is, talán igy bevonzzuk. Jó ötlet?

Még mit tehetnék?

Nem a mi hibánkból kerültünk ebbe a helyzetbe, hanem az apáéból, de ő meghalt sok évvel ezelőtt.

Köszönöm.

22L


2016. máj. 28. 00:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ennél nagyobb butaságot ne mis tehetnél. Ilyen helyzetben tudniuk kell, mi újság, mi a jelenlegi pontos állás. Még ha nem is bíztató, akkor is tudni kell, hisz fel kell rá készülni. Lelkileg és úgymond fizikailag is. Tehát mérlegelni kell a lehetőségeket, hogy ha viszik a lakást, akkor hova tudtok menni. Ezt pedig nem lehet egy pillanat alatt átgondolni, amikor már pakolnak benneteket ki. Mégis hogy gondoltad? Hiú nyugalomba ringatod őket...és mi lesz, mikor mindennek vége? Szerinted hogy éri őket majd az lelkileg? Hogy mégis megy a lakás, jön az utca, vagy ki tudja mi...mert felkészülni sem volt idő. Nem volt idő albérletet keresni...
2016. máj. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet.Ha mégsem sikerül, akkor még nagyobb lenne a csalódásuk és benned sem tudnának bízni többet.Inkább mondd azt, hogy nem tudsz egészen biztosat ígérni, de mindent megteszel.
2016. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!