Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történhetett apámmal?

Mi történhetett apámmal?

Figyelt kérdés

Mostanába egyre forróbb itthon a levegő. Nincs olyan nap ami nem telne el veszekedéssel,kiabálással.Azt vettem észre hogy egyre agresszívabb.Én 17 éves vagyok , van egy nővérem is és egy édesanyám is. Apámon már kéne változtatni , de nem tudom hogy hogy lehet.

Esténként szokott inni , minden este iszik . Egy hétre jut kb.3 napóleon + háromnegyed karton sör .Gondolom ezt is ide írom lehet hogy köze van hozzá...

Mit tudok tenni ? :(


2010. ápr. 9. 16:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszotokat, nagyon jó volt olvasni hogy van remény..:) A beszéddel megpróbálom hátha, de ha nem is sikerül,legalább megpróbáltam...:)


A "17:15" hozzászólásnak tulajdonosának pedig, nem is tudom mit mondjak... Talán csak hogy "Hallgatni arany".

2010. ápr. 9. 17:26
 12/15 anonim ***** válasza:
Próbálj beszélni édesanyáddal.Persze ez attól is függ hogy mennyi ideje folyik ez, de ha már évek óta, akkor beszélj vele hogy ez így nem mehet tovább...talán ha látja hogy a gyermekeinek is rossz elgondolkozik azon , hogy lehet jobb lene külön élni. Sajnos az alkoholizmus az amin csak magának tud változtatni, segíthetsz neki de ha ő nem akarja igazán akkor semmi értelme...
2010. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Lassan főiskolás korú leszel. El kell menned egy másik városba koleszba. Nem tudsz neki segíteni és nem is az a feladatod. A saját életedet kell ebben a korban megalapozni, bár mennyire is keményen hangzik. Anyagilag rendbe vagytok?
2010. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Alkoholizmus, és mélyülő depresszió...


Ülj le vele kártyázni, és igyátok le magatokat, aztán hátha kiderül mi a gondja..

Mindenesetre beszélgess el vele arról hogy mit érez elhibázottnak vagy milyen zsákutcák voltak az életében + beszéljetek a választásokról úgy is aktuális..


Az is lehet hogy amiatt depressziós, mert öregszik vagy mert nemsokára 18 leszel..


Akárhogy is, nem egy értelmiségi magatartás, úh nem is tudod úgy megközelíteni a dolgot.


Aztán vagy lehet ezen változtatni, vagy nem.


Bárhogy is, te elsősorban úgy tudsz javítani a helyzeten, hogy önállósulsz, bejutsz egy fősulira és komoly melót szerzel mire 23 leszel.


Ha szeret akkor büszke lesz rád és kijön ebből az egészből, ha nem akkor meg úgyis mind 1..

Tehetsz akármit nem lesz változás...

2010. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bármit is teszel, ne fordulj a család többi tagjához az ilyen üljünk le közösen megoldások legtöbbször megfeneklenek hiszen könnyen lehet hogy valamelyik családtagod pl anyád múltbéli sérelmei miatt van ilyen állapotba, vagy ki tudja mikről nem tudsz meg mi volt vagy van a háttérben..


A legtöbb család csak kirakat, közben meg belülről rohad az összes szinte...


Ha beszéltek, akkor csak ketten tegyétek!!!

Érezze azt hogy benned bízhat!!!

2010. ápr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!