Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire furcsa az, hogy nincs...

Ennyire furcsa az, hogy nincs TV-nk? Miert valt ez ki ellenszenvet az emberekbol? Oszinte indokokat varok.

Figyelt kérdés
A ferjem es en nem nezunk TV-t, de nem azert, mert ez valami divat vagy sznobizmus, hanem azert, mert ugy vagyunk vele, hogy szeretunk konyveket olvasni, a neten is el tudjuk olvasni, ami erdekel es DVD-ket ki tudunk kolcsonozni, vagy a neten is tudunk musorokat, filmeket nezni reklamok es egyeb megszakitas nelkul. Sokszor kapunk rossz megjegyzest rokonoktol, ismerosoktol, hogy milyen csend lehet nalunk, hogy lehet elni igy, miert nem veszunk TV-t, pedig egy percig sem unatkozunk. Mar addig ment el a dolog, hogy egyik rokonunk vett nekunk egy TV-t, de nem hasznaljuk, mert egyszeruen el vagyunk nelkule, nem erunk ra tevezni. Ha nem tudjuk egy valosagshow szereplo nevet vagy, hogy mi volt a House legutobbi reszeben, leneznek. Tenyleg ilyen furcsa ez? Gondolom, hogy korantsem mi vagyunk az egyetlenek, akik igy vannak ezzel. Nem szoktam rossz megjegyzeseket tenni arra, aki TV-zik, mert nem az en dolgom, de ok meg tesznek ram. Tenyleg ennyire fontos az eletben egy berendezes? Mi az a nagy dolog, amit emlegetnek, hogy lemaradunk rola, mert nem tevezunk?
2010. ápr. 9. 00:57
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
90%
A 21.században a TV már alap, de látom nektek sikerül nélküle is élni. Taps! Majd a gyerekeiteket is neveljétek erre mert akkor nem lesz belőlük egész nap tévét néző, chips-et zabáló dagadék :)
2010. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Szerintem meg senkivel nem kell foglalkozni, magánügyetek, hogy néztek-e tv-t vagy sem. Ha Nektek az a jó, hogy nem néztek, helyette inkább olvastok, neteztek, akkor csak nyugodtan! Nem kell foglalkozni a rosszindulattal!
2010. ápr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak fura, de azért fura, mert "divat" tv-t nézni. Egyébként megfigyeltem, hogy manapság egyre többen nem tv-znek, sőt nincs is nekik (2 kollégámról is tudok!). Ez csak azért fura mert más, mint a megszokott. Amúgy nekem van tv, de volt egy időszak az életemben mikor 3 hónapig egyedül voltam, hát szegény tv nem tudta mi történt??? Mert képzeld én sem tv-ztem. Meglehet lenni nélküle, pláne ebben a nagy számítógépes világban. Tehát nem vagytok furcsák!!
2010. ápr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Épp tegnap találkoztam ezzel a problémával. Nekünk sincs TV-nk, mert mindketten utáljuk.

Épp megemlítettem valakinek tegnap, aki totálisan hülyének nézett és azt mondta nem hiszi el. Ne is törődj vele, nem maradsz le semmiről. TV helyett reggelente a neten olvasom a híreket, persze nem a bulvár részt, mivel azért is nincs TV-nk otthon.

Örülök, hogy nem vagyunk egyedül :)

2010. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Mi sem nézünk tévét, bár sajnos egy olyan háztartásban élünk a férjemmel, ahol mindenki más tévéfüggő rajtunk kívűl. A miszobánkban is vanegy tévé - igazából a füdőszobán és a kisvécén kívül minden helyiségben van tévé, még a konyhában is, mert anyósomék és a nagyiék megőrülnek, ha két percre ki van kapcsolva a zajmasina.


Emiatt a lakásban ossincs csend és nyugalom, állandóan mennek a hülye reklámok, az agybutító amerikai sorozatok vagy éppen az Anyátok közt... Néha persze nézik a Sprukrumot meg a NatGeo-t is, de már ott sem olyanok a műsrok, mint régebben...


Egyszóval nem érzek késztetést arra, hogy tévét nézzek. Gagyibbnál gagyibb műsorok vannak, és érdekes módon azok is annak bizonyulnak, amire pedig mások esküdöznek, hogy milyen IQ-s műsor.


Kirekesztem magam a társalgásból, mert nem nézem sem a Lost-ot, sem a Szex és New Yorkot, sem a Született feleségeket? Akkor rekesztődjem ki, nem érdekel. Annyi minden téma van a világon, miért nem lehet társaságbanazokról beszélni?


A híradóról meg annyit, hogy ami az esti híradóba bekerül, azt én már reggel olvastam a neten. Nemigen tud újat mondani számomra a híradó...


A gyerekeim sem fognak tévét nézni: helyette játszani fognak magukban, egymással, vagy velünk. Állítólag azért van a szüő, hogy nevelje a gyereket, nem pedig azért, hogy reggel odaültesse a tévé elé, mondván, hogy ott legalább nyugton marad, este pedig azon aludjon el a szerencsétlen...


Egyszóval én is a tévé ellen vagyok. Totális agymosás, ami ott megy, nem hiszem, hogy bárkinek is szüksége lenne rá. Elgodolkodtató, hogy míg egy átlag magyar ember napi három órát nézi a tévét, addig évente átlagosan másfél könyvet olvas el. Szerintem ez egy szomorú statisztika...

2010. ápr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Bocs az elütésekért, gyorsan írtam. Talán így is olvasható... :)
2010. ápr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:33


Azért lehetne ennél normálisabb hangnemben is írni, ez téged minősít. A tv-ben is sok hasznos dolog van, nem a született feleségeket kell nézni, vannak dokumentum és természetfilmek is, nálunk leginkább az megy és a sport események. Háttérben pedig leginkább vígjátéksorozatokat szoktam nézni, mondjuk főzés közben, és igen utálom, ha csend van, nálunk 4 tv van, mindenki szobájában egy, mivel mindenki más műsorokat szeret. Mindenkinek a saját joga eldönteni, hogy kell-e nekik tv, vagy sem, nem vagyok függő, megtudnék lenni nélküle, de sokszor jó, hogy van. Csak egyet nem értek a dvd-ket hol nézitek, számítógép monitoron???

2010. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ti is ugy latjatok-e, de en azt latom, hogy az idosebb korosztaly sokkal jobban ragaszkodik a TV-hez, mert az o idejukben meg nem volt szamitogep, DVD, internet, es a mai napig a TV a fo hirforrasuk.
2010. ápr. 9. 16:23
 29/31 anonim ***** válasza:
Én még csak 12 (nemsokára 13) éves vagyok, de ritkán nézek TV-t. A Miami helyszínelőket is gépen szoktam megnézni, valamit a filmeket is, amit letöltök. Nálunk a szüleim nézik este a Barátokat meg a Két pasit, és ennyi. Azt hiszem ha elvinnék a szobámból is túlélném :)
2010. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Hát furcsa lenne az életem tv nélkül, néha jó csak bámulni. A beszélgetős, vagy ismeretterjesztő filmeket szeretem rajta, de a filmek nem kötbek le. se a celebek. Nálunk 3 tv van, egy a konyhában, egy az tesóm szobájában aki nem lakik már itthon, egy meg a szüleim hálószobájában. Én általában a konyhában szoktam nézni, háttérzajnak jó, mig főzők. De a szomámba nem akartam mert nem kell elektroszmog. Ha nem lenne tv a híreket nem tudnám követni, ami idegesítene. Jó tudom h manipulálva vannak, de már tudok olvasni a sorok közt!

A közélet része, de tény, h rengeteg időt elvesz az embertől, ugy mint a net. De sokszor jólesik a passziv pihenés. Amugy nálam 80%ban a viva tv megy:) Van h hazajövök, és nem birom a csendet, kell egy kis zene.

2010. ápr. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!