Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire furcsa az, hogy nincs...

Ennyire furcsa az, hogy nincs TV-nk? Miert valt ez ki ellenszenvet az emberekbol? Oszinte indokokat varok.

Figyelt kérdés
A ferjem es en nem nezunk TV-t, de nem azert, mert ez valami divat vagy sznobizmus, hanem azert, mert ugy vagyunk vele, hogy szeretunk konyveket olvasni, a neten is el tudjuk olvasni, ami erdekel es DVD-ket ki tudunk kolcsonozni, vagy a neten is tudunk musorokat, filmeket nezni reklamok es egyeb megszakitas nelkul. Sokszor kapunk rossz megjegyzest rokonoktol, ismerosoktol, hogy milyen csend lehet nalunk, hogy lehet elni igy, miert nem veszunk TV-t, pedig egy percig sem unatkozunk. Mar addig ment el a dolog, hogy egyik rokonunk vett nekunk egy TV-t, de nem hasznaljuk, mert egyszeruen el vagyunk nelkule, nem erunk ra tevezni. Ha nem tudjuk egy valosagshow szereplo nevet vagy, hogy mi volt a House legutobbi reszeben, leneznek. Tenyleg ilyen furcsa ez? Gondolom, hogy korantsem mi vagyunk az egyetlenek, akik igy vannak ezzel. Nem szoktam rossz megjegyzeseket tenni arra, aki TV-zik, mert nem az en dolgom, de ok meg tesznek ram. Tenyleg ennyire fontos az eletben egy berendezes? Mi az a nagy dolog, amit emlegetnek, hogy lemaradunk rola, mert nem tevezunk?
2010. ápr. 9. 00:57
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
53%
Nekem sincs TV-m már közel 1 éve. TV-zés nélkül sincs elég időm mindenre, pláne ha még TV-znék is. Szerintem léteznek olyan emberek, akik ezt a passzív szórakozást (TV-zés) messziről kerülik. Semmi problémám nincs ebből, egyszerűen hülyének nézem, aki képes órákat TV előtt ülni.
2010. ápr. 9. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, teljesen normálisak vagytok! :) Nekünk sincs tv-nk és igényünk se rá, kb kamaszként néztem utoljára ritkán, most 33 vagyok. Nem hiányzik és ahogy más is írtam nem is lenne rá időnk. Rajtunk inkább csodálkozni szoktak vagy rosszabb esetben szánni, hogy szeegények, azt se tudjuk mi a jó hangsúllyal.=D Amiket szeretünk megvannak dvd-n, sokat olvasunk, kutyát sétáltatunk, beszélgetünk, társasozunk, motorozunk, bringázunk, együtt főzünk, ilyenek. Ha valaki jobban ismer minket, akkor a kezdeti szánalom irígységbe szokott átcsapni. Irigyek arra, hogy élvezzük egymás társaságát, bármilyen témáról el tudunk beszélgetni, és nekünk örömet okoz hétköznap egy-két órás bringázás, strandolás, sétálás egy fagyival vagy csak gyújtunk egy tüzet és grillezünk egy vacsorát stb. Van olyan kolleganőm aki ha mesélek az előző estéről mindig megjegyzi, hogy de ráértek! Igen rá, mert min 3 órát nem vesz el a tv. Lehet nem vagyok naprakész a hírekből és mivel sem a politika, sem más magánélete nem érdekel, ettől függetlenül jól élünk. :) Nem akarunk másoknak megfelelni, ahhoz az élet túl rövid! :)
2010. ápr. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
85%

Jó nektek és ne tartsátok magatokat furcsának.

Sajnos a mai társadalom TV függő és félig meddig én is az vagyok. És tök igaz, hogy sokkal nyugodtabb lenne az élet nélküle.

Akik meg furcsán néznek rátok?

Biztos elsőre én is meglepődnék, de nem tartanálak titeket ezért csodabogárnak.

2010. ápr. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

miota elköltöztem otthonrol,nincs tv---vagyis van,anyáméknál porosodik,nekem nem kell,bőven elég ha párom szüleinél vagyunk,és ott állandóan megy...

amit akarok,megnézek gépen,leszedem netről...

furcsállják sokan,de ettől még nem le se több időm,se több kedvem délutánonként monikasót nézni vagy mi a legfrisebb...

és az hogy nemtudok hozzászólni house legujabb részéhez,vagy a legujabb pannonreklám zenéjéhez? ez legyen a legnagyobb bajom:D

22/L

2010. ápr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Amit nem értek, már többször olvasta, hogy "a háttérben megy a TV" - ennek mi értelme van? Mert van kiváncsi valaki arra, ami a TV-ben megy, akkor nézze, vagy nem érdekli, akkor meg minek?


Egyébként nekünk ugyan van TV-nk, de hetente legfeljebb 2 órát van bekapcsolva, ha éppen olyan adás van, ami érdekel bennünket.


Ha valakinek az fontos, hogy a hülyeségekkel képben legyen, az számomra elég primitiv valaki, ilyenkor vissza lehet kérdezni, hogy pl. a klasszikus irodalmat ismeri-e az illetö, mert az fontosabb ahoz, hogy kulturembernek nézzék.

2010. ápr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Számomra normális :) 7-8 éve nincs otthon TV, de egyszer sem hiányzott még. Filmnézésre és napi hírekre ott a net, akkor nézem amit szeretnék, amikor akarom. Nem akarom az életemet és az időbeosztásomat a TV-től függővé tenni. Rám is furcsán néznek, ha szóba kerül, de nem tud különösebben érdekelni egy ideje.
2010. ápr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Irigyellek benneteket. Szerintem inkább csodálni való, hogy nincs tévétek. Nekünk sajnos van, de próbálom a páromat rávenni, hogy süllyesszük a mélybe. :-)

Amúgy a tv-vel a legnagyobb baj, ha az ember nem választja ki a műsort előre, ami érdekli. Így leül, és ott ragad az idióta műsorok előtt.

Apukám például munka után hazajön, és tv-zik. Nem foglalkozik mással. Nincs hobbija a tv-n és a számítógépen kívül. Szörnyű.

Visszatérve a kérdésedre, szerintem egyáltalán nem gond, ha nem tudod, mi történt a Született feleségek 33. részében. Ne ez legyen már a beszélgetés alapja! Ráadásul az emberi kapcsolatoktól van elvéve az az idő.

Összegzem: irigylésre méltó, hogy nincs tv-tek!

2010. ápr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Nekünk van tv-nk, de csak dvd filmeket nézünk rajta. Szerintem egyre kevesebben néznek tv-t. Nem hiszem, hogy bármi fontos dologról lemaradnánk, sőt. Így jut idő az igazán fontos dolgokra.
2010. ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az nem normális dolog, ha valakinél állandóan megy a tévé. Ha a családommal vagyok, akkor oda nem hiányzik egyetlen színészecske, műsorvezetőcske, de még színész sem. Valaki itt már írta, és nagyon egyetértek, hogy ha valami érdekel, akkor leülök és megnézem, ha meg nem érdekel, akkor nem nézem, hanem kikapcsolom. Ennek egy folyománya az, hogy filmnézés közben nem igazán lehet hozzám szólni, mert akkor arra figyelek. És többnyire olyan filmeket nézek, amikben a szöveg is fontos.


Egyébként jószántamból nem nézek tévét. Már csak azért sem, mert ha azt nem hagyom, hogy megmondják, hogy kire szavazzak, illogikus lenne eltűrni, hogy meghatározza bárki, hogy mivel töltsem az estémet.


Az meg, hogy tévé nélkül csend van? Hát bár lenne csend tényleg. (Budapesten lakom - remélem, nem sokáig.)

2010. ápr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyáltalán nem bizarr. Nekünk 5 éve van TV-nk és előtte 10 évig nem volt, és a kutyának sem hiányzott. Esténként tanultam, olvastam, volt, hogy éjfélig is! A szüleim meg szintén, vagy aludtak.

5 éve anyum ötlete volt a TV, hogy legalább a híreket nézzünk meg, azért vettünk egyet. Most már parabola is van, de ugyanúgy nem vagyok TV-függő, mint ahogy előtte sem. Értelmes dokumentumfilmeket nézek (csillagászat, geológia, orvostudomány, bűnügyi dok. filmek) és egy két sorozat. De sokszor estére már egy óra után bealszom. Nappal meg nem Tv-zek.

Na, a lényeg az, hogy simán lehet Tv nélkül lenni, sőt, nélküle talán jobb is, de nem árt, ha van net, ahol azért megtudod, "mi jók" zajlanak a világban.

26.L

2010. ápr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!