Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire furcsa az, hogy nincs...

Ennyire furcsa az, hogy nincs TV-nk? Miert valt ez ki ellenszenvet az emberekbol? Oszinte indokokat varok.

Figyelt kérdés
A ferjem es en nem nezunk TV-t, de nem azert, mert ez valami divat vagy sznobizmus, hanem azert, mert ugy vagyunk vele, hogy szeretunk konyveket olvasni, a neten is el tudjuk olvasni, ami erdekel es DVD-ket ki tudunk kolcsonozni, vagy a neten is tudunk musorokat, filmeket nezni reklamok es egyeb megszakitas nelkul. Sokszor kapunk rossz megjegyzest rokonoktol, ismerosoktol, hogy milyen csend lehet nalunk, hogy lehet elni igy, miert nem veszunk TV-t, pedig egy percig sem unatkozunk. Mar addig ment el a dolog, hogy egyik rokonunk vett nekunk egy TV-t, de nem hasznaljuk, mert egyszeruen el vagyunk nelkule, nem erunk ra tevezni. Ha nem tudjuk egy valosagshow szereplo nevet vagy, hogy mi volt a House legutobbi reszeben, leneznek. Tenyleg ilyen furcsa ez? Gondolom, hogy korantsem mi vagyunk az egyetlenek, akik igy vannak ezzel. Nem szoktam rossz megjegyzeseket tenni arra, aki TV-zik, mert nem az en dolgom, de ok meg tesznek ram. Tenyleg ennyire fontos az eletben egy berendezes? Mi az a nagy dolog, amit emlegetnek, hogy lemaradunk rola, mert nem tevezunk?
2010. ápr. 9. 00:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
58%

Hány évesek vagytok?

Amúgy nem tragédia, én is inkább netezek és olvasok de háttérben sokszor szokott csak úgy menni a tv. Ez a Ti dolgotok végülis.

Nekem volt egy oszt társam anno akiknek nem volt tv-jük, nem anyagi okok miatt, ők tényleg eléggé elvontak voltak, sőt nagyon...

22L

2010. ápr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy, ha már kaptatok egyet ajándékba néha bekapcsolhatjátok, nem a ratyi valóságshowkat meg a józsibarátot kell nézni, vannak értelmes műsorok is, nem kimondottan filmek.
2010. ápr. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
En 23 vagyok, a ferjem 30. Neki mar 8 eve nincs TV-je, en is mar sok eve nem nezem. Nem hianyzik nekunk cseppet sem, persze nem anyagi okok miatt van ez igy...inkabb azt veszem eszre, hogy az, aki szegeny, es nincs penze masra, tevezik, mert az "ingyen" van.
2010. ápr. 9. 01:07
 4/31 anonim válasza:
100%
Ne félj tök normálisak vagytok én se nézek tv-t és bátyám se pedig szüleim néznek.Az osztáltársaim legtöbbje se nézi hiszen interneten fentvan minden meg nincs reklám mónika show meg 3 osztályú filmek,sorozatok.Amerikába a sorozatokat lehet nézni az interneten és egyre több csatorna csinálja ezt tehát ez a jövő a tvnek nem adok 50 évnél többet.
2010. ápr. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
A neten is meg lehet nezni mindent mar.
2010. ápr. 9. 01:08
 6/31 anonim válasza:
88%
Szerintem ne aggódj emiatt... Próbáld lazán kezelni, ha Ti teljesnek érzitek így az életeteket, akkor ezzel semmi gond nincsen! Az biztos, hogy a tévéműsorok követése egy fontos összetartó erő tud lenni a közösségeken belül, és aki nem informálódik e téren, az könnyen kirekesztődhet. Olyan ez, mint amikor a nem dohányzó kolléga kimarad minden "pletykából", fontos kommunikációs csatornát veszít azzal, hogy nem vesz részt a dohányzóban folyó beszélgetésekben. (A Doktor House legutóbbi részének kitárgyalása remek "mentőöv", amikor két ember arra kényszerül, hogy egymás társaságát élvezzék, és muszáj valamilyen beszélgetéssel strukturálni ezt az időt:) Ugyanakkor azt gondolom, hogy meg lehet találni azokat az egyéb csatornákat és témákat, amik ezt a "hiányosságot" kompenzálhatják...:) Egyébként nekem sincsen tévém, illetve van: a beépített szekrényben az támasztja alá a gyerekkádat... És nem hiányzik. De tény, hogy állandóan megpróbálják rám tukmálni, például arra hivatkozva, hogy majd a gyerekem ki fog maradni azokból a dolgokból, amik segítik a korcsoportjába való beilleszkedését... Majd meglátjuk. De miután a gyerek még csak egyéves, csak vállat vonok nevetve ezekre a megjegyzésekre:)
2010. ápr. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nalunk is ugyanez van, es mivel a gyerek egy eves, ezzel nem foglalkozunk meg...lehet, hogy a dohanyosok jol tudnak kommunikalni, de ettol meg nem fogok elkezdeni dohanyozni, ahogy TV-t sem mas kedveert es a pletykaert kell nezni.
2010. ápr. 9. 01:13
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozzatok velük! :) Mi is egy pár vagyunk, akiknek nincs tévéje - és igy jóval több idő is jut egymásra! Ahogy irtad, ami érdekel, úgyis megnézem/elolvasom, nem zúdul ránk a sok sz...

Szóval normálisak vagytok, csak ez emberek szeretnek beleszólni mások életébe, ha az eltér az övéktől.

2010. ápr. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van TV-nk! De én riktán nézem, ha meg igen mindig valamelyik ismeretterjesztő csatornát nézem, az összes film és sorozat amire kiváncsi vagyok letöltöm, sőt vannak olyan sorozatok amik mostanában kezdtek vetíteni a tv-ben de én már megnéztem minden évadját! A legtöbb barátom sem néz nagyon tv-t! Én sosem érzem azt hogy támadás érne emiatt, sőt, sokszor amikor nem tudok semmit egy adott celebről, sőt azt sem tudom ki az, azt érzem hogy felsőbrendűnek néznek, mintha a magas inteligancia jele lenne az ha valaki nem néz ilyen műsorokat! Amikor meg bármiféle természettel, biológiával, fizikával, kvatnumfizikával, kémiával és csillászattal kapcsolatosan egy kis előadást tartok neki arról a témáról a kérdéssel kapcsolatban csak úgy néznek hogy milyen okos vagyok, pedig ezt mind a tv-ből tanultam, ha nekünk nem lett volna tv.-nk sokkal kevesebb ismeretem lenne, csak anyi a tikta hogy a megfelelő csatornákat kell nézni! A gyereketek is ha a buta babarajzfilmek helyet elkezdni nézni a discoveryt meg a national geographic-ot azzal egy nagyon nagy ajándékot fogtok neki adni az életre! Ezt ne felejcsétek el! Emlékszem amikor 6 évesen a suliban a tanárnő valamit említett arról hogy a föld gömbölyű én meg felsoroltam sorban a bolygókat és sorban méretük szerint is! Amikor a középsuliban földrajzból vettük a bolygókat akkor hirtelen nem emlékezett a tanár a Mars légkörének összetételére és én segítettem neki! 12 évesen amikor elmeséltek nekem egy beugratós viccet hogy mondjak el 10 dinoszaurusz fajt 10 másodperc alatt annyi volt a vicc lényege hogy 8 Tiranoszaurusz és 2 Triceratopsz vagy valami ilyesmi, én meg e helyet felsoroltam 10 különböző dinoszaurusz fajt! Azután egyből barátkoztak velem hogy ők most dinoszauruszosat játszanak és mondjam el nekik hogy milyen dinoszaruszok legyenek ők és azok hogy néznek ki és milyen tulajdonságokkal bírnak! És ezt a tv-nek köszönhetem, csak mondom, nem a buta Győzikét kell a gyerekkel nézetni! Egyébként 2-3-as tanuló voltam... Csak lusta mint egy dög, igaz most is, de az Egyetemet csak megcsinálom, mert van olyan óra amire nem is tanulok de 5-öst kapok, mert én azt már 15 évesen tudtam, a tv-.ből! Meg mondjuk a Magyar nyelvet csak 13 évesen kezdtem tanulni! Ja úgy egyébként meg itt még akkór csak angolul tudtam nézni az ismeretterjesztő csatornákat, így még a másik hazámban megbuktam angolból, itt 1 év alatt angolból 5-ös tanuló lettem, a tv.-ből!
2010. ápr. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
100%
Mikor elköltöztünk új tv szolgáltatónk lett és azzal csak 2 szobában lehet tv-t nézni. Így nekem nem jutott az adásból XD Lassan már 6 éve. És engem is hülyének néznek,hogy nem tudom ki az az Emese és milyen jó ötletei vannak.De valahogy nem tud érdekelni.Ha bármi olyan van úgyis megtudom máshonnan ha pedig filmet szeretnék nézni választok én magamnak. :)
2010. ápr. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!