Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Sürgessem a...

Mit tegyek? Sürgessem a költözést vagy ne?

Figyelt kérdés
Anyóshoz közel lakunk és ez nekem nem jó, nagyon sok vitánk is van emiatt a férjemmel. Úgy érzem, el kellene költöznük ahhoz, hogy megmentsük a házasságunkat. Férjem viszont mióta megemlítettem ezt neki, teljesen ideges, mert hogy az anyukája mit fog szólni hozzá, és hogy egyáltalán hogy álljon elé ezzel. Egész nap ezen jár az agya, egy állandó feszültségben él(ünk) emiatt. Mit tegyek? Forszírozzam a költózést? Vagy hagyjam és maradjanak a viták, vagy esetleg kockáztassam, h besokallok az anyós miatt?
2010. ápr. 8. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi most válunk az anyósom miatt. Illetve átvitt értelemben az anyós miatt. Tulajdonképpen a fia (férjem) miatt, mert az ő életét az anyós irányítja. Hát az enyémet nem fogja.
2010. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
A saját anyukáddal nincsen bajod? Ő tökéletes? Nem szól bele semmibe? Döntsd el,mi a fontosabb,a házasságod vagy az,hogy megtanulj toleráns lenni az anyósoddal! Nem kell állandóan együtt lenni,de nem is kell mindenen parázni.Hallgasd meg,amit mond,gondolkodj el rajta.Ha nem jó,akkor ne törődj vele.
2010. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igazából a hárpia jellegű családtagok,-különösen az anyósok- egyetlen ellenszere,ha megpróbálsz felsőbbséges mosollyal felülemelkedni a gonoszkodó megjegyzéseiken,és a mindenkinél okosabb,ügyesebb stílusukon.Ha megpróbálsz erősebb és különb lenni náluk.Nem kell lesüllyedni a szintjükre,sőt,visszaszólni,vagy emészteni magadat sem kell egyáltalán.Igazándiból ezzel nemcsak magadat mérgezed,de szegény párodat is,aki két tűz között áll.Vagy megtanulod lélekben megerősíteni magad,és eléred,hogy ki tudj állni magadért,és meg is hallják,amit mondasz,vagy összeomlasz idegileg a pároddal együtt,és akkor már bárhová is költöztök,ez a kolonc akkor is ott marad a nyakatokon.Nem finomkodni kell,de nem is jelenetet rendezni,nem a párod fülét rágni,nem is anyósnak beolvasni.Egyszerűen anyós ellen kell fordítanod a saját módszereit.Sajnos a ,,Rólam lepereg minden" taktikát kell választanod,mert itt más nem segít.


Aki meg azt írta,hogy legyünk toleránsak,azt tudnám írni:szerintem egy áspiskígyóval szemben senki sem szeret toleranciát gyakorolni,maximum a szolgalelkűek.

2010. ápr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

18:19

A saját anyukám nem a "szánkban" lakik és nem igényli a mindennapos törődést. Nem az anyukám mellé akarok költözni.

2010. ápr. 8. 18:38
 5/10 A kérdező kommentje:
18:35 Köszönöm, teljesen igazad van, ezt a taktikát próbálom alkalmazni (egyelőre és persze költözés után is, ha lesz). És a költözéssel kapcsolatban? Mennyire sürgessem?
2010. ápr. 8. 18:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd,én mihamarabb elköltöznék,ha lehetőségem nyílna rá.Tapasztalatból tudom,meg gondolom még millióan rajtam kívül,mennyire más,ha megvan legalább az 5 km-es távolság! Szóval,ha nem idegesíti a férjedet a téma,és megtehetitek a jövőben,jó volna minél hamarabb minél messzebbre kerülni a Hárpiától.
2010. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy a férjemet zavarja a téma a fenti okból, amit már leírtam. Megtenni éppen megtehetnénk (anyagilag).
2010. ápr. 8. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
pedig a sarkára kéne állnia,és elszakadni végre a köldökzsinórtól.
2010. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ó, nekem ilyen nagyanyám van és apukám. Le kell ülni beszélgetni a férjeddel, hogy nagyon szereted de nagyon sokat veszekedtek az anyóssal és meg akarod menteni a házasságot.. El kell költözni, és maradj vele.
2010. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"El kell költözni, és maradj vele."


Ez a célom. Csak hát a férjemnek se lehet egyszerű "szembeszegülni" a felsőbb akarattal. Pedig muszáj lesz.

2010. ápr. 9. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!