Lakás vagy kocsi?

Figyelt kérdés
Van jelenleg egy lakásom, amit szeretnék ha eladnánk és vennénk egy nagyobbat. Viszont apukám nem akarja eladni, és azt mondta, ha nem adjuk el, akkor kapok egy kocsit. Nem tudok dönteni, mert elég kicsi a mostani lakásom, és sötét is, az új lakás meg teljesen újépítésű lenne, tágas, világos. Viszont akkor nem kapnék kocsit.
2016. máj. 3. 21:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
55%

"...a legrosszabb befektetés. Kb 10 év alatt a századrészét éri. Az auto 10 év alatt kb a tizedrészét,..."


Most tekintsünk el attól, hogy a kocsi mint szükséges használati tárgy ilyen szempontból valós besorolása nettó hülyeség és koncentráljunk a konkrét kérdésre.


Az összes befektetési tanácsadó okoskodónak:

Egy kicsit lépjetek már hátra aztán nézzétek meg a képet egyben és ne csak a részleteket bámuljátok fél centiről.

A kérdező családja fúl gazdag (lehet, hogy ezt a kérdező fel se fogja, de azok)! Nem picit, nem éppen hogy, hanem marhára gazdag! Úgy dobálóznak a kocsikkal és lakásokkal mint átlag ember a Teco gazdaságos Kóláva meg a vajas kiflivel. Valószínűleg náluk rohadtul nem szempont, az érték vesztés. Ezen felül nem befektetési tanácsot kértek, valszeg 100x jobban otthon vannak a témában, mint az összes okostojás itt együttvéve. Ő náluk most az a kérdés, hogy egyetemista lánynál mi a praktikusabb. Egy kis lakás+kocsi vagy egy nagy lakás és nuku kocsi? Az, hogy 10 év múlva mi lesz az marhára nem szempont mert a jelek szerint minden erőlködés nélkül tudnak venni bármikor egy újabb és nagyobb lakást!

Teccik érteni???

2016. máj. 4. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Szerintem lakás

"elég kicsi a mostani lakásom, és sötét is, az új lakás meg teljesen újépítésű lenne, tágas, világos"

Kocsit tudsz venni pár százezerért is, szóval könnyebben eléred...

Ami fontos tényező itt, hogy az új lakás sokkal kényelmesebb lenne, mint a mostani!


23F

2016. máj. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
84%
mivel nem a tied, ne pattogjál, örüljél, hogy betoltál a segged alá.
2016. máj. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

A cím alapján kapásból azt mondtam, hogy természetesen lakás. Ezt tulajdonképpen fenn is tartom.


Elolvasva a kommentedet: az, hogy a neveden van, egy dolog, jogilag tehát azt teszel vele, amit akarsz. DE! "Családilag" hogy álltok? Neked adták úgy, hogy ők semmibe sem szólnak bele? Vagy "csak" azért íratták a nevedre, mert hosszú távon így logikusabb? Ők választották? Együtt választottátok? Örökség? Apukád miért nem akarja, hogy eladd? Van számára érzelmi értéke?


Ebben az esetben valószínűleg apám kifejezett akarata ellenére nem adnám el a lakást (hacsak nem a logikátlan csökönyösség az egyetlen, ami őt vezérli). Megpróbálnék ész érvekkel hatni rá, meggyőzni, egy kis időt adni neki, hogy "elengedje" azt a lakást.


Megegyezés nélküli ingatlanvásárlás (függetlenül attól, hogy papíron ki a tulajdonos és ki az elsődleges használója) nagyon nagy lelki sérüléseket tud okozni egy családban, még ha alapvetően logikus döntés következménye is (tapasztalat).


A kocsi továbbra sem "tényező" ebben az esetben, a lakáskérdés sokkal fontosabb!

2016. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti a lakást választanám, mert nem szándékozom megtanulni vezetni - olyan helyen lakom, ahol jó a tömegközlekedés, néha még célszerűbb is azt használni, az évi max. 1-2 kivételre meg belefér a taxi.
2016. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Egy kicsi, sötét lakás helyett kapnál egy tágas, új építésű lakást. Ez kb. úgy hangzik, mintha a szüleidnek legalább tíz milliót, de akár jóval többet is bele kellene tolniuk ebbe a projektbe. Ehhez képest egész jó használt autót már 2 millióért simán kapni.


Hacsak a szüleid nem úsznak a pénzben (értsd: nem laknak saját villában, és nincs mellette legalább 50 milla teljesen felesleges pénzük a bankban), akkor válaszd a kocsit, és igyekezz minél kevésbé a terhükre lenni a jövőben.

2016. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"A számitogép után a kocsi a második legrosszabb befektetés. 10 év mulva egy kupac rozsdás vas."


Majd ha megházasodtok, akkor rájöttök, hogy a nősülés a legrosszabb befektetés...

...ami után esélyes, hogy valóban csak egy kupac rozsdás vasad marad.

2016. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Akkor a félreértések tisztázása érdekében.

Van egy 10 millió forintot érő lakásom. A szüleim vették, de az ENYÉM! Azt csinálok vele, amit akarok. Viszont, most szüleim úgy döntöttek, mivel testvérem is kapott 3 millió forintot, így én is megkapom. Már régóta szeretnék egy másik lakást, mert itt nem érzem jól magam. Apukám viszont szereti ezt a lakást, jó környéken van, ő azt mondja, hogy ne adjuk el, vegyünk inkább egy kocsit.

Ha eladjuk és új lakást veszek, akkor kocsira már nem marad pénz.

Bizonytalan vagyok, hogy mi lenne a jobb megoldás.


Aki pedig csak kötözködni jön, hogy örüljek, hogy kaptam valamit. Igen képzeld el örülök. Tudom, hogy szerencsés vagyok, mert saját lakásom lehet. Jelenleg 3 alapszakon tanulok, mindenből ötös vagyok, nem csak eléldegélek. Ismerek embereket akik sokkal jobban állnak mint, mi, de soha nem fájt és soha nem szóltam be nekik ezért. Kívánom kedves kommentelő, hogy legyen olyan szerencséd, hogy te is meg tudj adni mindent a gyermekeidnek!

2016. máj. 4. 11:50
 29/32 anonim ***** válasza:
88%

"Már régóta szeretnék egy másik lakást, mert itt nem érzem jól magam. Apukám viszont szereti ezt a lakást, jó környéken van, ő azt mondja, hogy ne adjuk el, vegyünk inkább egy kocsit. "

Ebben a lakásban te laksz. Nem érzed benne jól magad. Ha kapsz egy 3 millás kocsit, akkor sem fogod szeretni a lakást. Lakj a szuper kocsiban? (Jó, bunkó vagyok.)

Ezt próbáld meg apukáddal megértetni. Oké, hogy az ő szíve csücske a lakás, de ha neked adta, akkor legyen a te döntésed, hogy lakás, vagy kocsi.

Anyukád, tesód hogy áll hozzá? Támogatnak? Apád mellett állnak? Nem szólnak bele?

2016. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#27 "a nősülés a legrosszabb befektetés" - félórája gurolok jobbra balra a röhögéstől, hogy neked milyen igazad van!


Na de félretéve a viccet:

Ha nem nősültem volna meg 5 lakásom lenne es a legjobb autóm.

Megnősültem, van egy lakásom ami a bank tulajdona meg 20 évig, egy rozsdás szuzukim, feleségem es gyerekem.


:-(

2016. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!