Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselni sok, válóoknak...

Elviselni sok, válóoknak kevés? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Ezt is én írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Lényeg az, hogy a páromat befolyásolni tudja az anyja egy anyagi szempontból, ránk nézve igazságtalan ügyben. A párommal közös hitelben a páromtól többet kér havonta, mint ami oda járna. Nem akarom, hogy férfiként én kepesszek a párom pénzére, ez a férfibecsületemet is sértené, de utálom, hogy az anyós hülyének néz minket és fáj, hogy a párom ezt hagyja és én sem tudok rá hatni. A párom nem mer szembemenni (vagy nem akar, túl erős az anya lánya kapcsolat), de én semmivel nem tudom kierőszakolni azt, hogy a párom a sarkára álljon. Szeretjük egymást, 12 éve jóban rosszban együtt, de most ebben tehetetlennek érzem magam. Ha nem szólok bele, akkor sértőnek tartom, hogy nyúlbála mód az anyósnak több szava van, mint nekem és közvetve mindkettőnket kisemmiz. Ha harcolok, akkor meg úgy látszik, mintha én a párom fizetése fölött akarnék diszponálni, mint egy kitartott selyemfiú. Pedig erről szó nincs, csak idegesít, hogy a párom hagyja magát bebalekoltatni és én nem tudok eléggé odahatni rá.


2010. ápr. 7. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az én férjem pont ilyen. Az anyja úgy irányítja, ahogy akarja, az anyagiakat is beleértve. Mindig azt hangoztatja, hogy mi milyen gazdagok vagyunk, ők meg milyen szegények. Pedig nem így van, csak mindig pénzt akar tőlünk kicsalni.
2010. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Próbáltad levezetni neki papíron konkrét számokkal?

Ha esetleg látja, mennyi volt a hitel, annak hány %-a esik rá, párhúzamba vonva a törlesztéssel, lehet, hogy leesik neki. Ha nem, és a szülő-gyerek kapcsolatra vezet vissza mindent, nincs mit tenni...


Üdv!

2010. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Az én volt pároméknál is ez volt! Részben ezért csak a volt párom! Szörnyű helyzet én meg tudlak érteni! Bármit mondtam énis sosem hallgatott rám, mert úgy van vele hogy "csak az anyám, segítenem kell neki"! De nem vette észre, hogy más megoldások is lennének mint az hogy szinte az összes fizetését haza adja... Talán most kezd rájönni ő is, hogy ez így nem mehet tovább..de én elhagytam! Sajnos ilyenkor bármit mondasz az anyja lesz a fontos...
2010. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Elolvastam az előzőt is amit kiírtál. Ne haragudj, de a párod egy idióta nő lehet ha így hagyja magát és ez által a férjét, családját így kihasználni, kiszolgáltatni és csődbe juttatni. Az anyja az anyja, de attól még felnőtt nő létére lehetne annyi esze, hogy szembe száll vele és nem engedi, hogy anyagilag és erkölcsileg tönkre vágjon titeket. Teljes mértékben egyet értek veled és megértem a felháborodásod. Egyértelmű, hogy nem a nő pénzére hajtasz csak azt szeretnéd ha normális életetek lenne, ami egyenlőre közel sem az. Én a helyedben kilépnék ebből a kapcsolatból hisz bebizonyosodott, hogy a feleségednek fontosabb az anyja szava mint a tiéd, érte képes feláldozni az anyagi biztonságotokat és a kapcsolatotokat. Szerintem egy ilyen komolytalan emberrel nem érdemes hosszútávon tervezni. Azt írod a ház amiben laktok a tiéd. Tedd ki a feleséged, had költözzön oda az anyjához és éljenek ketten, fizessék ketten a jelzálogot! Majd megtudja.... Ülj le a pároddal és állítsd döntés elé! Vagy annyit fizet ami jár és akkor lesz normális életetek vagy fizessen annyit amennyit akar, de nélküled mert neked erre így nincs igényed. Ha van egy csöpp esze akkor leesik neki, hogy milyen butaságot csinált eddig és változtatni fog. És ne érezd ezt a lépést önzőségnek, mert nem az, sőt így teljesen korrekt.

2010. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam levezetni számokkal. A párom teljesen tisztában van és őrlődik is szerencsétlen emiatt épp eleget. Egyszer az anyósomnak is lerajzoltam egy szép nagy kört, hogy "ez a hiteletek", benne egy cikkelyt: "ez pedig a páromra költött összeg". Utána rajzoltam egy kisebb kört, benne a cikkelyeket abban az arányban, ahogy a páromtól beszedi a sápot az anyóspajtás. És megkérdeztem utána az anyóstól és az ő élettársától (apósom előbb meghalt, minthogy ismertem őket) hogy szerintük ez igazságos-e. Erre az volt a válasz, hogy bizonyára nem, de nem tudnak mit csinálni. Hát a jó büdös k.... I.... b.... meg a világot! Ő nem tud mit csinálni. Hozott egy nagyon rossz döntést és egyszerűen elhárít magáról minden felelősséget. Ő nem tud mit csinálni... a párom meg tejeljen erőn fölül, mert van egy szeleburdi idióta anyja. A legrohadtabb és legfájóbb az, hogy a páromat is megviseli az őrlődés, de nem képes az asztal sarkára b...ni egy marhanagyot.
2010. ápr. 7. 16:40
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!


Ha szereted, akkor próbálj kivülkerülni, és kivonni magad. A párod akarat-gyenge és úgy látom, hogy ez nem is fog változni. Van a szülői függésen kívül egy józan észnek nevezett valami is....ez nála nem "kapcsol be" (bocsi, nem az írom, hogy hü.lye, hanem hogy teljes mértékben irányítható az anyja által). Vagy elfogadod, vagy akár a fejed tetejére is állhatsz, úgy látom.

2010. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!