Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy normálisan...

Mit tegyek, hogy normálisan beszéljek velük?

Figyelt kérdés
Sokszor idegesen jövök haza suliból, vagy valami más felidegesít és elég furán válaszolok a szüleimnek (főleg anyának) én nem szeretnék velük ilyen bunkó lenni, de nem tudom visszafogni magam. :( Nem is értem miért nem vágnak szájba (olyankor meg is érdemelném). Ha mond valamit normális emberi hangon akkor nekem általában ez a válaszom "jóvan" vagy ha valamit már korábban megkérdezett akkor kicsit felemelem a hangom és bunkón válaszolok. Vagy ha mondjuk azt mondja, hogy kapcsoljam ki a gépet akkor is felemelt hanggal "jó" meg ilyenek. De ha egyszer ideges vagyok...pedig közbe is gondolok rá, hogy nem kellene, de mégis megteszem. Mit tegyek? Nem szeretnék velük így beszélni :/
2010. ápr. 6. 20:23
 1/7 anonim válasza:

Hát hallod nem vágom de a szüleid felneveltek etettek gondoskodtak rólad x évig azért gondold már magad a helyükbe mien szar lehet nekik h a gyerekük így beszél.

Nekem szarul esne ha a szülőd lennék csak gondold ezt és normális hangnemmel is menni fog hidd el :)

2010. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok sajnos, pedig szeretem a szüleimet. Szerintem ez korral jár és majd kinövöm, meg te is:) L/18
2010. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor nem vagy ideges, mondd meg nekik, hogy mi a szitu: nem akarod megbántani te olyankor őket, amikor így beszélsz, csak ideges vagy, és szeretnéd ha olyankor nyugiba hagynának téged egy kicsit.
2010. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerem és átérzem a helyzeted!

Legfőbb dolog, hogy ismételgesd magadban: ha ideges vagyok is szépen beszélek a szüleimmel, mert sokat köszönhetek nekik... És mikor ismét ilyen szituba kerülsz eszedbe fog ez jutni, és még esetleg időben le tudod állítani magad. Nem megy ez egyik napról a másikra, de lassan is látható eredményhez jutsz majd. Tapasztalatból mondom!

2010. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Empátia: azt jelenti, hogy beleéljük magunkat a másik fél helyzetébe. Szóval ott van valaki, ránézel: hm. Ő az anyám. Szeretne velem kedvesen beszélgeni. Szeretné, ha szeretném. Legjobb lesz odamenni, megölelni, rámosolyogni, lesz egy szép napunk!
2010. ápr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Empátia: azt jelenti, hogy beleéljük magunkat a másik fél helyzetébe. Szóval ott van valaki, ránézel: hm. Ő a lányom. Szeretné nyugiban csinálni a saját dolgát. Szeretné, ha békén hagynám. Legjobb lesz otthagyni, esetleg szólni, hogy a hűtőben a kaja, rámosolyogni, és lesz egy szép napunk!
2010. ápr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajna én is ilyen vagyok, de 23 évesen már kordában tartom az indulataimat.

Én azt csináltam, hogy mikor idegbajos voltam, mondtam anyunak, hogy bocs, de ideges vagyok. Aztán jött a mert..., és szépen elmeséltem neki, hogy mi húzott fel. És aztán el is múlt a düh. De ha nem akarod elmondani neki, kérj tőle bocsánatot, hogy nem beszélgetsz vele egy darabig, vonulj el a szobádba, és egyél valamit. Az engem általában megnyugtat.

Nem tartom jó ötletnek, hogy állandóan beleérezz mások helyzetébe. Néha kell öntudatlanul dühöngeni, csak ezt magányosan, a szobádban tedd.

Anyád tök normális, sőt, talán túl - bocs- puhány, hogy nem vág szájon. Biztos megérti, hogy egy kis nyugalomra van szükséged. Tudja ő, hogy ki fogod nőni.:)

2010. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!