Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim annyira egyszerű emberek, hogy bármit elhisznek, amit a tv-ben/interneten látnak, olvasnak?

Figyelt kérdés

Legutóbbi példa: valami ezo tv-s sarlatán kiadott egy értelemszerűen nem hivatalos és nem is tudományos megfigyelésekre alapozott cikket arról, hogy milyen kevés sót fogyasztunk és nem szabad hinni azoknak a pletykáknak, hogy veszélyes a túlzott sófogyasztás. Ennek eredményeként engem is voltak szívesek tájékoztatni, hogy minden, amit az egyetemen tanultam hülyeség (harmadéves vagyok orvosin), édesanyám ehetetlenül sósra ízesítette a levest.

Ez csak egy példa, de ehhez hasonló számtalan van, főleg egészségügyi témában. Bármit tanulok, azt ők hasonló cikkekre hivatkozva cáfolják meg. Mit tegyek ilyenkor? Borzasztó kellemetlen, mert mások előtt is előadják a legnagyobb baromságot is, párom édesanyjának is megmondták már a tutit (30 éve praktizál...), én meg nagyon szégyellem magam, hogy ilyen könnyen befolyásolható szüleim vannak...


2016. ápr. 10. 15:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%

"Tényleg leendő orvosként eddig terjed az intelligenciád, hogy szégyelled a szüleid, és egy anonim oldalon panaszkodsz miattuk, vagy szimplán közöd nincs az egyetemhez?"


Hát elég gáz tud lenni,ha ezt a fajta gondolkodásmódot a külvilág felé is reprezentálják...ehhez semmi köze az intelligenciának vagy az egyetemnek.

2016. ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szeresd őket! A szeretet sok mindent elfedez. Beszélgess velük sokat. Biztosítsd őket, hogy nagyra értékeled, hogy ők a szüleid. Kérd meg őket, hogy nézzék el neked, hogy más a véleményed. Az idő sok mindent megold.
2016. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!